Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Izmaiņas grāmatvedības likumā - tiesības izsniegt rēķinus bez paraksta К списку тем
Izmaiņas grāmatvedības likumā - tiesības izsniegt rēķinus bez paraksta
Sveiki!
Iedziļinājos izsludinātajos grozījumos "Grāmatvedības likumā" un man radās jautājums, ko nozīmē "cits dokuments" šajā tekstā
"4) iekļaut normas, kas atļautu:
- sagatavot un izsniegt rēķinus bez paraksta, ja šajā dokumentā iekļautos saimnieciskā darījuma identifikācijas datus pamato cits dokuments, kam ir juridisks spēks;"
??????
Ответы (20)
Dokumentu juridiskā spēka likums
4.pants (1) Lai dokumentam būtu juridisks spēks, tajā iekļauj šādus rekvizītus:
1) dokumenta autoru nosaukums;
2) dokumenta datums;
3) paraksts.
Andaz!
Anotācijā izlasīju, ka mērķis izmaiņām ir dot iespēju uzņēmējiem izsniegt rēķinu bez parakstiem. Un ir tapis šis teikums, kuru izlasot var saprast tikai to, ka rēķinam bez paraksta jāpievieno vēl viens rēķins ar parakstu:-@ Sviesc.... Ceru, ka tam ir cits izskaidrojums.
Katram dokumentam ir vairākas nozīmes: piemēram, rēķins kalpo gan kā attaisnojuma dokuments grāmatvedībā, gan kā PVN nodokļa rēķins.
Katram no tiem ir citas prasības noformēšanā, jo to reglamentē divi dažādi likumi.
Tas cits dokuments ar juridisku spēku var būt līgums, pēc tam izraksta rēķinus saskaņā ar šo līgumu un tie varētu būt bez parakstiem.
Likumprojekts Grozījumi likumā "Par grāmatvedību"
http://www.profit.lv/lv/noderiga_informacija/73-likumprojekts-grozjumi-likum-par.html
"2. Papildināt likumu ar 7.1pantu šādā redakcijā:
„7.1 pants
Šā likuma 7.pantapirmās daļas 6.punktanoteikums par attaisnojuma dokumenta autora paraksta iekļaušanu attaisnojuma dokumentā neattiecas uz:
1) iekšēju attaisnojuma dokumentu elektroniskā formā, ja dokumenta autora parakstu aizstāj ar elektronisku apliecināšanu (autorizāciju) uzņēmuma vadītāja noteiktajā kārtībā;
2) papīra vai elektroniskā formā sagatavotu ārēju attaisnojuma dokumentu, kuru izsniedz preces vai pakalpojuma saņēmējam samaksāšanai, ja šajā dokumentā iekļautos saimnieciskā darījuma identifikācijas datus pamato cits dokuments, kam ir juridisks spēks.”
Paldies par komentāriem!
Tad es to saprotu tā, ja ir noslēgts līgums par regulāriem darījumiem, vai konkrētu projektu tad var izsniegt rēķinus bez paraksta, pamatojoties uz līgumu, bet, ja tas ir darījums bez līguma, tad rēķinam jābūt ar parakstu. Nu, tas pēc izmaiņām.
Vai līgumā jābūt konkrētam punktam par to, ka rēķins tiks piestādīts elektroniski un būs derīgs bez parakst
a? Kādas jūsu domas?
vai tiešām mūsu domas ir svarīgākas nekā likumdošanā pateikts?
un tur IR pateikts!
Paldies, lasīšu vēl un cītīgāk!
Tātad rēķins kurš piestādīts elektroniski un būs derīgs bez paraksta ir tad, ja ar rēķina piestādītāju ir noslēgts līgums, kurā atrunāta rēķinu izrakstīšanas kārtība. Tad rēķins ir derīgs iegrāmatošanai.
Mums jau atsutija 2 firmas savus ligumus-vajag parakstit, noskinet un viniem nosutit pa e-pastu, lai talak piestadit mums pavadzimes bez paraksta.
Un es saku domat vai der ligumi ar ieskanetu parakstu?
Vai tik grūti ir to rēķinu parakstīt?
Cleo
Man ir tas pats jautājums.
Taču firmačiem ir grūti - krutāk ir bez parakstiem.
Cleo
Man ir tas pats jautājums.
Taču firmačiem ir grūti - krutāk ir bez parakstiem.
Tik un tā nesaprotu. Meklēt veidus kā neparakstīt rēķinus, tērēt tik daudz laika uz to meklēšanu, ja būtu ātrāk parakstīt un aizmirst muļķības.
Ja mēnesī ir tikai daži rēķini, tad, protams, "pa smuko" ar parakstu uz veidlapas, bet ja ir jānogādā 150-200 rēķini, tad parēķiniet cik maksā pasta pakalpojumi un kādas ir izmaksas, ja vienu reizi sagatavo vienošanos pie esošiem līgumiem un turpmāk šos rēķinus nosūta e-pastā bez Latvijas Pasta negausīgās starpniecības. Starp citu mums ļoti bieži gadās, ka rēķini pazūd Latvijas Pasta melnajā caurumā.
Protams, mums ir arī klienti, kuriem regulāri paši nogādājam parakstītus rēķinus un nemaz nedomājam mainīt esošo kārtību.
Saprotu, ka runa iet par elektroniski sagatavotajiem rēķiniem. Ja programma tos sagatavo, piemēram, PDF failā, tad uzreiz var nosūtīt elektroniski un tos tad arī nevajag parakstīt.
Inz piekrītu, bet tādai procedūrai jābūt atrunātai savstarpēji noslēgtā līgumā.
Inz piekrītu, bet tādai procedūrai jābūt atrunātai savstarpēji noslēgtā līgumā.
договор письменный или устный?
Varbūt es kautko līdz galam nesaprotu, bet lasot likumus un MK noteikumus, saprotu, ka noteikti jābūt rakstiskai vienošanās, uz kuras pamata tiek izrakstīti elektroniskie rēķini. Nu man arī ir tāda situācija, līgumā nekas nav minēts par elektroniski piestādītiem rēķiniem, uz rēķina nav elektroniskā paraksta arī, varbūt ir kāds cits likums, kas to atļauj?
Varbūt es kautko līdz galam nesaprotu, bet lasot likumus un MK noteikumus, saprotu, ka noteikti jābūt rakstiskai vienošanās, uz kuras pamata tiek izrakstīti elektroniskie rēķini. Nu man arī ir tāda situācija, līgumā nekas nav minēts par elektroniski piestādītiem rēķiniem, uz rēķina nav elektroniskā paraksta arī, varbūt ir kāds cits likums, kas to atļauj?
Jā, jābūt līgumā atrunātam.
Uz rēķiniem elektroniska paraksta nevar būt nekā, jo drošs elektroniskais paraksts nebūt nav ciparu un burtu savirknējums lapas apakšā.
Закрыть
Краткое описание нарушения