Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Izmaiņas grāmatvedības likumā - tiesības izsniegt rēķinus bez paraksta К списку тем

Izmaiņas grāmatvedības likumā - tiesības izsniegt rēķinus bez paraksta
Sveiki!

Iedziļinājos izsludinātajos grozījumos "Grāmatvedības likumā" un man radās jautājums, ko nozīmē "cits dokuments" šajā tekstā

"4) iekļaut normas, kas atļautu:

- sagatavot un izsniegt rēķinus bez paraksta, ja šajā dokumentā iekļautos saimnieciskā darījuma identifikācijas datus pamato cits dokuments, kam ir juridisks spēks;"

??????
Vidaga
Vidaga 10.09.2010 13:46
78 сообщений на сайте

Ответы (20)

Dokumentu juridiskā spēka likums

4.pants (1) Lai dokumentam būtu juridisks spēks, tajā iekļauj šādus rekvizītus:

1) dokumenta autoru nosaukums;

2) dokumenta datums;

3) paraksts.
Andaz
Andaz 10.09.2010 14:19
27892 сообщения на сайте
Andaz!

Anotācijā izlasīju, ka mērķis izmaiņām ir dot iespēju uzņēmējiem izsniegt rēķinu bez parakstiem. Un ir tapis šis teikums, kuru izlasot var saprast tikai to, ka rēķinam bez paraksta jāpievieno vēl viens rēķins ar parakstu:-@ Sviesc.... Ceru, ka tam ir cits izskaidrojums.
Vidaga
Vidaga 10.09.2010 14:24
78 сообщений на сайте
Katram dokumentam ir vairākas nozīmes: piemēram, rēķins kalpo gan kā attaisnojuma dokuments grāmatvedībā, gan kā PVN nodokļa rēķins.

Katram no tiem ir citas prasības noformēšanā, jo to reglamentē divi dažādi likumi.
Andaz
Andaz 10.09.2010 14:44
27892 сообщения на сайте
Tas cits dokuments ar juridisku spēku var būt līgums, pēc tam izraksta rēķinus saskaņā ar šo līgumu un tie varētu būt bez parakstiem.
Inz
Inz 10.09.2010 17:53
661 сообщение на сайте
Likumprojekts Grozījumi likumā "Par grāmatvedību"

http://www.profit.lv/lv/noderiga_informacija/73-likumprojekts-grozjumi-likum-par.html

"2. Papildināt likumu ar 7.1pantu šādā redakcijā:

„7.1 pants

Šā likuma 7.pantapirmās daļas 6.punktanoteikums par attaisnojuma dokumenta autora paraksta iekļaušanu attaisnojuma dokumentā neattiecas uz:

1) iekšēju attaisnojuma dokumentu elektroniskā formā, ja dokumenta autora parakstu aizstāj ar elektronisku apliecināšanu (autorizāciju) uzņēmuma vadītāja noteiktajā kārtībā;

2) papīra vai elektroniskā formā sagatavotu ārēju attaisnojuma dokumentu, kuru izsniedz preces vai pakalpojuma saņēmējam samaksāšanai, ja šajā dokumentā iekļautos saimnieciskā darījuma identifikācijas datus pamato cits dokuments, kam ir juridisks spēks.”
Jelena_z
Jelena_z 11.09.2010 00:10
81 сообщение на сайте
Paldies par komentāriem!

Tad es to saprotu tā, ja ir noslēgts līgums par regulāriem darījumiem, vai konkrētu projektu tad var izsniegt rēķinus bez paraksta, pamatojoties uz līgumu, bet, ja tas ir darījums bez līguma, tad rēķinam jābūt ar parakstu. Nu, tas pēc izmaiņām.
Vidaga
Vidaga 13.09.2010 11:56
78 сообщений на сайте
Vai līgumā jābūt konkrētam punktam par to, ka rēķins tiks piestādīts elektroniski un būs derīgs bez parakst
a? Kādas jūsu domas?
Mior
Mior 04.04.2012 16:33
1115 сообщений на сайте
vai tiešām mūsu domas ir svarīgākas nekā likumdošanā pateikts?
un tur IR pateikts!
Andaz
Andaz 04.04.2012 16:39
27892 сообщения на сайте
Paldies, lasīšu vēl un cītīgāk!
Mior
Mior 04.04.2012 16:40
1115 сообщений на сайте
Tātad rēķins kurš piestādīts elektroniski un būs derīgs bez paraksta ir tad, ja ar rēķina piestādītāju ir noslēgts līgums, kurā atrunāta rēķinu izrakstīšanas kārtība. Tad rēķins ir derīgs iegrāmatošanai.
Mior
Mior 04.04.2012 17:14
1115 сообщений на сайте
Mums jau atsutija 2 firmas savus ligumus-vajag parakstit, noskinet un viniem nosutit pa e-pastu, lai talak piestadit mums pavadzimes bez paraksta.
Un es saku domat vai der ligumi ar ieskanetu parakstu?
Brita
Brita 04.04.2012 18:40
1868 сообщений на сайте
Vai tik grūti ir to rēķinu parakstīt?
Cleo
Cleo 04.04.2012 18:55
19234 сообщения на сайте
Cleo
Man ir tas pats jautājums.
Taču firmačiem ir grūti - krutāk ir bez parakstiem.
Aivars007
Aivars007 04.04.2012 19:53
26984 сообщения на сайте
Cleo
Man ir tas pats jautājums.
Taču firmačiem ir grūti - krutāk ir bez parakstiem.
Aivars007 04.04.2012 19:53
Tik un tā nesaprotu. Meklēt veidus kā neparakstīt rēķinus, tērēt tik daudz laika uz to meklēšanu, ja būtu ātrāk parakstīt un aizmirst muļķības.
Cleo
Cleo 04.04.2012 20:21
19234 сообщения на сайте
Ja mēnesī ir tikai daži rēķini, tad, protams, "pa smuko" ar parakstu uz veidlapas, bet ja ir jānogādā 150-200 rēķini, tad parēķiniet cik maksā pasta pakalpojumi un kādas ir izmaksas, ja vienu reizi sagatavo vienošanos pie esošiem līgumiem un turpmāk šos rēķinus nosūta e-pastā bez Latvijas Pasta negausīgās starpniecības. Starp citu mums ļoti bieži gadās, ka rēķini pazūd Latvijas Pasta melnajā caurumā.
Protams, mums ir arī klienti, kuriem regulāri paši nogādājam parakstītus rēķinus un nemaz nedomājam mainīt esošo kārtību.
Zinme
Zinme 04.04.2012 21:36
1186 сообщений на сайте
Saprotu, ka runa iet par elektroniski sagatavotajiem rēķiniem. Ja programma tos sagatavo, piemēram, PDF failā, tad uzreiz var nosūtīt elektroniski un tos tad arī nevajag parakstīt.
Inz
Inz 04.04.2012 21:37
661 сообщение на сайте
Inz piekrītu, bet tādai procedūrai jābūt atrunātai savstarpēji noslēgtā līgumā.
Mior
Mior 05.04.2012 08:38
1115 сообщений на сайте
Inz piekrītu, bet tādai procedūrai jābūt atrunātai savstarpēji noslēgtā līgumā.
Mior 05.04.2012 08:38
договор письменный или устный?
Makssoft
Makssoft 05.04.2012 09:25
24096 сообщений на сайте
Varbūt es kautko līdz galam nesaprotu, bet lasot likumus un MK noteikumus, saprotu, ka noteikti jābūt rakstiskai vienošanās, uz kuras pamata tiek izrakstīti elektroniskie rēķini. Nu man arī ir tāda situācija, līgumā nekas nav minēts par elektroniski piestādītiem rēķiniem, uz rēķina nav elektroniskā paraksta arī, varbūt ir kāds cits likums, kas to atļauj?
Mior
Mior 05.04.2012 09:50
1115 сообщений на сайте
Varbūt es kautko līdz galam nesaprotu, bet lasot likumus un MK noteikumus, saprotu, ka noteikti jābūt rakstiskai vienošanās, uz kuras pamata tiek izrakstīti elektroniskie rēķini. Nu man arī ir tāda situācija, līgumā nekas nav minēts par elektroniski piestādītiem rēķiniem, uz rēķina nav elektroniskā paraksta arī, varbūt ir kāds cits likums, kas to atļauj?
Mior 05.04.2012 09:50
Jā, jābūt līgumā atrunātam.
Uz rēķiniem elektroniska paraksta nevar būt nekā, jo drošs elektroniskais paraksts nebūt nav ciparu un burtu savirknējums lapas apakšā.
Andaz
Andaz 05.04.2012 10:02
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.