Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Путевой лист
Я совсем запуталась. По новым правилам, если машина используется для личных нужд в том числе и мы платим все налоги, что надо, это НДС, ПНН и ОВГСС, кроме приложения Nr.1 и 2 надо ли еще отдельно делать каждый месяц путевые листы??
Приложение 1 и 2 из методики от СГД.
Ответы (31)
Хотела уточнить - путевые листы листы тоже расписывать за каждый месяц как и раньше?
или это уже не надо делать?
Ja maksā nodokli ceļazīmes nevajag , tikai odometra rāditājus uz mēneša sākumu un beigām un izlietoto degvielu litros;-)
Ministru kabineta 2003.gada21.oktobra noteikumu Nr.585„Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 41.punktā tika izdarīti grozījumi, kuri paredz, ka uzņēmuma grāmatvedības organizācijas dokumentos jābūt noteiktai kārtībai, kādā dokumentē un uzskaita uzņēmuma transportlīdzekļu izmantošanas izdevumus, tajā skaitā – ar uzņēmuma saimniecisko darbību saistītos transportlīdzekļu izmantošanas izdevumus, kā arī ar darba devēja vieglo pasažieru automobiļu, kas tiek izmantoti personīgajām vajadzībām, saistītos izdevumus ņemot vērā nodokļus reglamentējošo normatīvo aktu prasības.
Uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātāji, kuri piemēro Ministru kabineta 2006.gada4.jūlija noteikumu Nr.556 „Likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” normu piemērošanas noteikumi” 48.1punktu, grāmatvedības organizācijas dokumentos nosaka tādu dokumentu noformēšanas un uzskaites kārtību, lai pats šo noteikumu subjekts un trešā kvalificētā persona varētu degvielas iegādi apliecinošu dokumentu identificēt ar konkrētu automobili. Turklāt uzskaites kārtībai jābūt tādai, lai tiktu uzskaitīts katra automobiļa faktiski nobrauktais kilometru skaits konkrētā mēnesī, kā arī jābūt aprēķinam, lai konstatētu, vai tiek ievērotas Ministru kabineta 2006.gada4.jūlija noteikumu Nr.556 „Likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” normu piemērošanas noteikumi” 48.1punkta prasības.
А про какие приложения 1 и 2 из методики от СГД идет речь?
Приложение 1 и 2 к Методическому материалу "Порядок бухгалтерского учета и налогообложения дохода, который получен при использовании принадлежащего работодателю легкового пассажирского автомобиля для личных нужд".
Ну я так понимаю, что не надо отдельно еще путевые писать. На каждый автомобиль заведен отдельный бухгалтерский конт, в авансовом отчете красиво предоставлены все чеки на топливо + эти два приложения.Так же отчет за квартал - сколько автомобилей использовалось для личных нужд. Я так понимаю этого достаточно. Единственное что в путевом листе еще есть. так это конкретно куда ездил водитель. Ну я так понимаю это уже расписывать не надо..
или надо..??
надо-надо, все еще надо
Tā kā gūtais labums no vieglā transporta līdzekļa izmantošanas personīgām vajadzībām ir pašpatēriņš, kas ir ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliekams darījums, man ir jautājums – vai šinī gadījumā ir jāizraksta nodokļa rēķins par gūto labumu? Vai gūtais labums ir jāiekļauj saimnieciskās darbības izmaksās? Un vai ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) un valsts sociālās apdrošināšanas obligātām iemaksām (VSAOI) apliekamā summa ir labums + PVN, ja reiz tas ir pašpatēriņš?
Tā kā neaizmirstiet izrakstīt rēķinu.
Viss ir atkarīgs no vadības. ja viņiem pilnīgs "pofigs" kā, kāpēc, kur braukā - netaisiet neko.
Ja vadību interesē, kur pa dienu vazājas darbinieki, kāpēc tik daudz deg vielu iztērē - tad taisa maršruta lapas pa dienām, stundām... un atraksta katru braucienu pa kilometriem, norāda braukšanas mērķi...
Pie tam - nevajag jaukt visus nodokļus vienā čupā.
Nav ceļazīmju - nav degvielas izdevumu!
очеень плохо что надо.. я расстроена.
а то ведь на моих плечах это все! а как быть, если ездил по своим нуждам.. что мне в этом случае писать? и как знать сколько он поездил по л\елам фирмы, а сколько по своим. ужас!:-|
у нас ездиит только администрация на машинах, и как то ни разу директор не интересовался куда и зачем! они и так знают. а что в бухгалтерии писать, ну да, им пофигу. Мне никто не отчитывается.
а когда будет проверка - отчитывается конечно же бухгалтер!
ai kliedētu neskaidrības, Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests skaidro nodokļu piemērošanu gadījumos, ja darba devēja rīcībā esošā vieglā automašīna tiek vai netiek izmantota darba ņēmēja personīgām vajadzībām.
Ja automašīna tiek izmantota personīgām vajadzībām, tad jāpalielina darbinieka apliekamais ienākums par konstantu gūtā labuma apmēra summu, piemēram, 40 Ls par kuriem jānomaksā iedzīvotāju ienkuma nodoklis un socnodoklis – 22,70 Ls. Līdz ar to šī summa – gūtais labums (Ls 40) tiek uzskatīta par saimnieciskās darbības izdevumiem un attiecīgi nav jāapliek ar uzņēmuma ienākuma nodokli (UIN). Gan automašīnas nolietojums, gan uzturēšanas izdevumi (degviela, tehniskā apkope u.c.) ir uzskatāmi par saimnieciskās darbības izdevumiem, līdz ar to nav apliekami ar UIN.
Mēneša beigās ir jāveic patērētās degvielas, nobraukto kilometru un darba devēja noteikto degvielas patēriņa normu un automašīnas izgatavotājrūpnīcas norādīto pilsētas cikla degvielas patēriņa normu salīdzināšana. Ja atbilstoši iesniegtajiem čekiem ir patērētā degviela, kas vairāk kā par 20 % pārsniedz izgatavotājrūpnīcas norādīto pilsētas cikla degvielas patēriņa normu par automašīnas odometra rādījumu starpību (mēneša sākumā un beigās), tad par pārsnieguma vērtību ir jāpalielina ar UIN apliekamais ienākums, skaidrots Finanšu ministrijas informācijā.
Ja automašīnas iegādes brīdī priekšnodoklis ir atskaitīts, tad lietojot automašīnu privātām vajadzībām gūtais labums no šīs automašīnas izmantošanas – uzskatāms par pašpatēriņu un tā vērtība Ls 40 līdz ar to apliekama ar PVN un atskaitītais PVN priekšnodoklis papildus nav jākoriģē (pretējā gadījumā tiktu uzskatīts, ka iegādes brīdī ir nepamatoti atskaitīts PVN kā priekšnodoklis par automašīnas iegādi apliekamo darījumu nodrošināšanai un uzņēmumam būtu jāpiemaksā PVN).
Ja automašīnas iegādes brīdī priekšnodoklis nav atskaitīts, tad PVN piemērošanu tas neskar (pašpatēriņa nav, nerodas ar PVN apliekams objekts un nav saistību ar PVN priekšnodokļa koriģēšan
Ko es varu teikt - nu slikti, ka grāmatvedis savu darbu nemāk vērtē pacelt.
Lai nu ko, bet ceļazīmes nekad neesmu taisījusi. Vienmēr esmu iemācījusi to darīt vadībai.
Я очень извиняюсь!Знаю,что ни у кого нет лишнего времени,но будьте добреньки,дайте адрес в инете,где можно найти эти самые приложение 1 и 2 к Методическому материалу "Порядок бухгалтерского учета и налогообложения дохода, который получен при использовании принадлежащего работодателю легкового пассажирского автомобиля для личных нужд".
Я на VID странице даже не могу найти, к какому виду налогов относятся все эти безобразия про авто.Заранее спасибо.:-/
Ищите в куске о подоходном налоге с населения.
Приложения к нему приложены.
Однако и господ писателей УЖО созрело совсем другое мнение насчет служ.машин, используемых в служебных целях.
Обещали озвучить к 8 сентября, однако...
ОБС вещало, что это просто оказывается работнику услуга, однако, исходя из чего назначать цену услуги - тайна за семью печатями.
О боже мой! чего только не придумают!
поделитесь секретом, как Вы научили начальство само писать эти самые путевые? как я директору скажу - сядьте и напишите мне пожалуйста куда и когда Вы ездили.. ему наверняка легче будет нанять другого бухгалтера, который это сделает сам. и потом он никогда этим не занимался...
Закрыть
Краткое описание нарушения