Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Darbinieks divos MUN К списку тем

Darbinieks divos MUN
Labdien!

Strādāju 3 uzņēmumos. Viens pašlaik ir mana pamatdarba vieta, kur ir nodokļu grāmatiņa, pārējie divi kā papilddarbs uz nepilnu slodzi. Taču šie divi uzņēmumi no nākamā gada gatavojas kļūt par MUN maksātājiem. Man pēc jaunā likuma jāizņem nod.grām. no pašreizējās darbavietas un jāiesniedz mikrouzņēmumā. Taču, ko darīt ar to otru mikrouzņēmumu? Varbūt grāmatiņas kopiju tur iesniegt?
Insi
Insi 05.10.2010 12:15
352 сообщения на сайте

Ответы (103)

Это никому неведомо. Законодатель об этом не подумал.
Maija
Maija 05.10.2010 12:16
28223 сообщения на сайте
Domāju, ka pietiks, ja vienā MUN iesniegsi. Valdība grib tikai to, lai nepiemēroto atvieglojumus par apgādājamiem, neapliekamo... ja tas izpildās, tos vairs nekas neinteresē.
Ingamo
Ingamo 05.10.2010 12:57
198 сообщений на сайте
Mikronodokļa maksātāja statusu var saņemt tikai tad, ja:

1)visi darbinieki, kuru skaits kopā ar dalībniekiem - īpašniekiem nepārsniedz 5 gab.

2)visi darbinieki piekrīt, ka par tiem tiek maksāts samazināts nodoklis, jo tie vairs nav pilnā mērā sociāli apdrošināti un visiem ir pamatdarba vieta, tas ir - iesniegtas algas nodokļa grāmatiņas

3) darba samaksa nepārsniedz 500 LVL katram darbiniekam

Tā kā ja šie visi uzņēmumi grib būt mikro nodokļa maksātāji, Jūs varēsiet strādāt tikai vienā no tiem, jo pretējā gadījumā tie zaudēs mikronodokļa maksātāja statusu otrā gadā un dabūs soda uzrēķinus jau par pirmo gadu Jūsu dēļ

Ja vēlaties saglabāt darbu trijās vietās Jums vajadzētu kļūt par pašnodarbinātu personu - saimnieciskās darbības veicēju, un papilddarbos slēgt uzņēmuma līgumu par pakalpojumu sniegšanu, ja vien tas ir iespējams un ir tā vērts.
Bitite
Bitite 05.10.2010 13:15
16 сообщений на сайте
P.S. Algas nodokļu grāmatiņu drīkst iesniegt tikai pamatdarbā, tas ir tikai vienā vietā, Jums jāizvēlas kura vieta Jums būs pamatdarbs.

Ja šie visi uzņēmumi ir Jūsu tad tikai viens tiem var būt mikro nodokļa maksātājs, jo visos Jūs nedrīkstat būt pamatdarbā ar nodokļu grāmatiņu.

Lai veicas ar izvēli
Bitite
Bitite 05.10.2010 13:21
16 сообщений на сайте
Bet šie uzņēmumi jau nav mani. Es tur uz darba līguma esmu darbinieks.
Insi
Insi 05.10.2010 13:23
352 сообщения на сайте
Ja nav Jūsu tad lai maksātu mikro nodokli Jūs palūgs vai nu aiziet, vai slēgt uzņēmuma līgumu, kas nav darba līgums ar darbinieku, bet gan pakalpojuma sniedzēju, kas par sevi nodokļus maksā pats, nevis darba līgumu, ja neiesniegsiet oriģinālu nodokļu grāmatiņu, jo tā ir likuma norma, kas jāievēro, lai būtu par mikro nodokļa maksātāja darbinieku.
Bitite
Bitite 05.10.2010 13:32
16 сообщений на сайте
Va vellos. Man labāk patika Ingamo atbilde...
Insi
Insi 05.10.2010 13:39
352 сообщения на сайте
strādāsit otrajā MU nelegāli, ko pārdzīvotLOL
Linete
Linete 05.10.2010 14:01
2983 сообщения на сайте
1.pants.

a) dalībnieki (ja tādi ir) ir fiziskās personas. Sabiedrības ar ierobežotu atbildību dalībnieki — fiziskās personas — vienlaikus ir arī valdes locekļi,

3) mikrouzņēmuma darbinieks — fiziskā persona, kuru uz darba līguma pamata nodarbina mikrouzņēmums, un mikrouzņēmuma īpašnieks;

2.pants Mikrouzņēmuma tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli

(1) Mikrouzņēmums ir tiesīgs izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli, ja ievēroti šajā likumā noteiktie ierobežojumi.

(2) Ja fiziskā persona ir dalībnieks vairākās sabiedrībās ar ierobežotu atbildību, tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli ir tikai vienai no šīm sabiedrībām.

(3) Ja fiziskā persona ir dalībnieks sabiedrībā ar ierobežotu atbildību un zemnieka vai zvejnieka saimniecības īpašnieks vai individuālais komersants, vai Valsts ieņēmumu dienestā reģistrēts saimnieciskās darbības veicējs, tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli ir tikai vienai no šīm saimnieciskās darbības formām.

Neesmu droša, ka dalībnieks ir tas pats, kas darbinieks - !!!???
Ingamo
Ingamo 05.10.2010 15:19
198 сообщений на сайте
Согласна с Ingamo, можно организовать только одно микропредприятие, а работать можно в нескольких, в законе нет ограничений.
Irina_8ko
Irina_8ko 05.10.2010 15:33
2767 сообщений на сайте
Formula tāda:

Valdes locekļi var būt tikai dalībnieki piemēram 2.gab tādu + dalībnieks kas nav ne darbinieks ne valdes loceklis 1 gab.tāds, vēl 2 gab. parasti darbinieki, kopā jau ir 5 gab, tie visi skaitāmi to 5 gb skaitā kurus nevar pārsniegt vienalga vai saņem vai nesaņem algu.
Bitite
Bitite 05.10.2010 15:35
16 сообщений на сайте
Pie tam visiem mikro uzņēmuma nodokļu maksātāja darbiniekiem, tai skaitā valdes locekļiem ir jābūt ar šajā uzņēmumā iesniegtām algas nod.grāmatiņām, tur tas āķis. Likums veidots tā lai tikai viens uzņēmums no īpašumā esošiem uzņēmumiem varētu būt par mikro uzņēmuma nodokļa maksātāju

Pirmo gadu Jūs dabūsiet mikro nod.maksātāja statusu dibinot varbūt, bet jau pēc gada Jūs to zaudēsiet ja neievērosiet šis normas un vēl sodus sarēķinās par neievērošanu izlasiet taču visu likumu no sākuma līdz galam.
Bitite
Bitite 05.10.2010 15:44
16 сообщений на сайте
Nejauciet lūdzu mikro uzņēmumu ar starta pamatkapitālu 1 LVL ar mikro uzņēmuma nodokļa maksātāju

Mikro uzņēmums ar starta kapitālu 1 LVL var būt un var arī nebūt mikro nodokļa maksātājs, tas nav viens un tas pats
Bitite
Bitite 05.10.2010 15:47
16 сообщений на сайте
Ingamo 100 % tasinība, strādājiet kaut vai 50 MU MUnos, galvenais, lai algas nodokļu grāmatiņa ir iesnieta 1 no tiem un Jums netiek piemērots ne neapliekamais minimums, ne atvieglojumi par apgādājamajiem, ne citi "labumi" sastādot gada IIN (Izglītība, veselība).

Bitīte, nejauciet galvu pārējiem, šobrīd strādāju MU MUNā un vēl vairākos uzņēmumos, kur par mani maksā nodokļus vispārējā kārtībā (likumā paredzētajā kārtībā algas nodokļu grāmatiņa iesniegta MU MUNā)
Armando
Armando 05.10.2010 16:00
21 сообщение на сайте
Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs ir darba devējs, а работники как были работниками, так и остаются, никакого статуса им не присваевается, и работать они могут хоть в десяти микропредприятиях. Суть только в том, что они больше не имеют необлагаемого минимума и прочих привилегий.
Irina_8ko
Irina_8ko 05.10.2010 16:01
2767 сообщений на сайте
Gribētos jau gan ka Armando taisnība, bet tik skaidrs tas, vismaz šobrīd, noteikti nav. Šo pašu jautājumu aizrakstiju VIDam, ar nepacietību gadu, ko atbildēs. Droši vien kārtējo reizi ar vienu roku dod ar otru atņem nodokļu maksātājiem medus maiziLOL
Agii
Agii 05.10.2010 16:29
101 сообщение на сайте
Jā Armando Jums taisnība šogad Jūs strādājat piecos tādos, bet nākamgad tikai viens no viņiem saglabās mikro nodokļa maksātāja statusu, ja Jūs neievērosiet nosacījumus un tad noticēsiet tam ko es rakstu.

Ja Jūs esat tikai darbinieks nevis uzņēmuma īpašnieks Jums tas nerūp un Jums vienalga tas saglabās vai nesaglabās MUN statusu vai nē
Bitite
Bitite 05.10.2010 17:55
16 сообщений на сайте
Придется Вам регистрировать свое ИК или СИА, и работать с этими фирмами уже не как работник.

В законе о MUN написано, что работник ОБЯЗАН предоставить налоговую книжку. Из этого вытекает, что можно работать только в одном MUN.
Julijatim
Julijatim 05.10.2010 21:42
8799 сообщений на сайте
Ну, да, СИА -продам ваш товар....Не все могут быть не работниками.Ну, продавец, например, какое СИА или ИК создаст?
Solik
Solik 05.10.2010 22:05
4622 сообщения на сайте
Nenoturējos un arī uzdevu VIDam 2 jautājumus - 1. jau apsprieto un otru par personām, kas tiek nodarbinātas uz uzņēmuma līguma pamata, bet nav reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicējas - vai tās iekļaujamas 5 darbinieku ierobežojumā.

Situācija nav viennozīmīga. Paskaidrošu ar piemēru. Ja,piemēram, esmu "MU MUN 1" darbinieks,kur ir iesniegta mana algas nodokļa grāmatiņa un mani kā speciālistu, piemēram, paaicina lasīt lekcijas "MU MUN 2", kā darbiniekam ,vienalga uz darba vai uzņēmuma līguma, pamata man ir iespēja gūt papildus ienākumus, ja ir ierobežojošais nosacījums par algas nodokļu grāmatiņām, ir ierobežotas manas iespējas darba tirgū. Tātad, ja nevaru šādā veidā strādāt "MU MUN 2", tad šim uzņēmumam atliek vien pirkt manus pakalpojumus kopā ar mani no manas pamata darba vietas, taču - vai mans darba devējs gribēs,lai manis dēļ viņam palielinās apgrozījums? Sagaidīšu VID atbildi - padalīšos.
Armando
Armando 10.10.2010 21:41
21 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.