Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Darbinieks divos MUN К списку тем

Darbinieks divos MUN
Labdien!

Strādāju 3 uzņēmumos. Viens pašlaik ir mana pamatdarba vieta, kur ir nodokļu grāmatiņa, pārējie divi kā papilddarbs uz nepilnu slodzi. Taču šie divi uzņēmumi no nākamā gada gatavojas kļūt par MUN maksātājiem. Man pēc jaunā likuma jāizņem nod.grām. no pašreizējās darbavietas un jāiesniedz mikrouzņēmumā. Taču, ko darīt ar to otru mikrouzņēmumu? Varbūt grāmatiņas kopiju tur iesniegt?
Insi
Insi 05.10.2010 12:15
352 сообщения на сайте

Ответы (103)

Ja lasa likumu - tad var strādāt tikai vienā MUN, jo jāiesniedz ir grāmatiņa! Grāmatiņa ta' katram tikai viena!
Andaz
Andaz 11.10.2010 13:00
27892 сообщения на сайте
Jautājums: Strādāju algotu darbu trīs darbavietās-SIA. Vienā no tām ar algas nodokļa grāmatiņu, pārējās divās bez algas nodokļa grāmatiņas. Visas trīs SIA ir rakstiski mani informējušas, ka ar 2011.gadureģistrēsies kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājas. Vai tas nozīmē, ka es zaudēšu darbu divās no savām darbavietām, jo algas nodokļa grāmatiņa man ir tikai viena? Vai arī manis dēļ uzņēmumiem liegs reģistrēties par MUN maksātāju?

VID atbilde:

Labdien!

Mikrouzņēmumu nodokļa likuma normas neaizliedz strādāt vairākos uzņēmumos, t.sk., mikrouzņēmumos, kā arī liegt uzņēmumiem reģistrēties kā mikrouzņēmuma nodokļu maksātājiem. Nodokļu grāmatiņa nav saistīta ar darba attiecībām, bet gan neapliekamā minimuma piemērošanu.

Atbildei ir informatīvs raksturs.

Visi nodokļu normatīvie akti ir atrodami VID mājas lapā www.vid.gov.lvsadaļā Tiesību akti Ar cieņu,

VID konsultanti
Agii
Agii 14.10.2010 19:01
101 сообщение на сайте
Nu i labi. Viss pa vecam:-D
Ilma
Ilma 14.10.2010 20:31
30495 сообщений на сайте
Можете работать только на одном микропредприятии, и только с налоговой.
Elina8
Elina8 15.10.2010 09:33
1 сообщение на сайте
Nu nu Elina8, nez vai tā ir, re VID atbild savādāk.;-)
Ilma
Ilma 15.10.2010 09:37
30495 сообщений на сайте
Попробовали бы они запретить работать. Это уже явной дискриминацией пахло бы..
Albina
Albina 15.10.2010 09:49
64702 сообщения на сайте
А прочитайте повнимательнее. В законе сказано, если у вас куча всяких видов деятельности, то только одно (из этой кучи) можно регить МП.

А это означает, что в остальной куче я буду кем угодно, в т.ч. и работником.

Наличие книжки предполагает невозможность применять мин/льготы в то время, пока был работником МП.
Mu-maija
Mu-maija 15.10.2010 09:54
15863 сообщения на сайте
Думаю, опять же, что опять не подумали.

Ведь если ограничение в 500 латов, то это может иметь место на одном МП, на втором и даже на третьем...

Ась?!
Mu-maija
Mu-maija 15.10.2010 09:56
15863 сообщения на сайте
Му-Майя, Нас читают враги!
Albina
Albina 15.10.2010 10:03
64702 сообщения на сайте
Но тут возникает вопрос. Откуда конкретному работодателю знать, где еще его работник подхалтуривает, и какие налоги платят на той халтуре.

Если работник не принесет на МУН налоговую книжку, скажет, что она на другом МУН лежит. А сам сдаст ее для применения минимумов. Хорошо, налоговая потом отловит этого работника и взыщет налоги. Тогда зачем вводить требование о предоставлении налоговой книжки на МУН и возлагать на работодателя контроль за уплатой работником налогов. Или что имелось ввиду? Или вообще ничего не имелось?
Maija
Maija 15.10.2010 10:07
28223 сообщения на сайте
Да как всегда, тут подумали, там недодумали. Лишь бы налогов побольше урвать, а как на практике это будет выполняться, тут у нас как всегда, все через ж...у
Albina
Albina 15.10.2010 10:17
64702 сообщения на сайте
Надеюсь на то, что и "враги" тут пасутся...

Может дойдет наконец до этих абв-теоретиков, какую чепуху временами порют, а впрочем, если они "поумнеют", я без работы останусь.

Да здравстует всезаконная тупость!
Mu-maija
Mu-maija 15.10.2010 13:14
15863 сообщения на сайте
Му-Май, мож вы уже переключитесь на написание законов? И без работы не останетесь, и глупостей не будет
Albina
Albina 15.10.2010 13:16
64702 сообщения на сайте
НИ ДОЖДЕТЕСЯ!
Mu-maija
Mu-maija 15.10.2010 13:17
15863 сообщения на сайте
Жаль
Albina
Albina 15.10.2010 13:23
64702 сообщения на сайте
Šodien runājos gan ar VID, gan FM - viedokļi pat vienā VIDā dažādi. Likums nosaka "....pienākums iesniegt mikrouzņēmumam algas nodokļa grāmatiņu.", kas nozīmē -tikai vienā MUN. VID savā metodikā teiks - drīkst. Bet likums, savukārt to neatļauj.

Un tāda arī bijusi sākotnējā domā - atļaut strādāt tikai vienā MUN.

Toties citos "parastos" uzņēmumos strādāt drīkst. Jo - NM, atvieglojumi netiks piemēroti, attaisnoto izdevumu nav nekādu.
Andaz
Andaz 19.10.2010 17:21
27892 сообщения на сайте
Rūpīgi izlasot 899. noteikumus kaut kur atradu, ka min. un atv. nav piemērojami tajā taksācijas periodā, kad darbinieks bija MU darbinieks.

Līdz ar to uzskatu, ka pārējos periodos, kad nestrādāju MU, varēšu mazliet izmantot no minimuma un atv.
Mu-maija
Mu-maija 19.10.2010 20:54
15863 сообщения на сайте
Vispirms pabeigšu grāmatu par fiziskām personām izmaksājamām summām (pārstrādāšu 2006.gadaizdevumu), par to laiku izkristalizēsies arī MIKRIŅŠ.

Ko tad es skriešu pirms paravoza?

Augšā vēl riktīgi nezina, ko ir uzzīmējuši (tie paši VRAGI)
Mu-maija
Mu-maija 19.10.2010 21:04
15863 сообщения на сайте
Es gan saņēmu pilnīgi pretēju atbildi, ne tā kā Agii:

Jautājums: Vai man kā fiziskai personai ir tiesības strādāt divos uzņēmumos, kas ir reģistrējušies kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji? Ja jā, tad kā šajā gadījumā ir ar prasību, ka man kā darbiniekam mikrouzņēmumā ir jāiesniedz algas nodokļa grāmatiņa, kura ir tikai viena?

VID atbilde:

Labdien!

Saskaņā ar Mikrouzņēmuma nodokļa likuma nosacījumiem, fiziskā persona kā mikrouzņēmuma dabinieks var būt tikai vienā mikrouzņēmumā.

Vēstulei ir informatīvs raksturs. Nodokļu normatīvie akti atrodami VID Mājas lapā: www.vid.gov.lv

Ar cieņu,

VID RNA

Rīgas rajona nodaļas

Nodokļu maksātāju konsultācijas daļa
Elve
Elve 20.10.2010 10:37
151 сообщение на сайте
un tagad vajag 3 paņemt abu jautājumus un nosūtīt visu kopā! ko tad viņi teiks
Larao
Larao 20.10.2010 10:45
6767 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.