Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Neizmantotais atvaļinājums К списку тем

Neizmantotais atvaļinājums
Labrīt!

Man tāds jaunums!

Līdz šīm es, kā jau laikam arī vairākums no mums, kompensāciju par neizmantoto atvaļ. rēķināju par visu nostrādāto laiku. Nostrādāto mēnešu skaitu reizinot ar 1.67 atvaļ. dienām. Arī līdzšinējā tiesu prakse atbalstīja viedokli, ka pārtraucot darba attiecības kompensācija par neizmantot atvaļinājumu izmaksājama par visu nostrādāto periodu.

Šobrīd LR Augstākās tiesas Senāts civillietā nr. SKC-667 no 10.10.10. skaidro šādi- tiesības uz kompensāciju ir ne vairāk kā par sešām neizmantotā atvaļinājuma nedēļām: kārtējā atvaļ. četras ned. plus iepriekšējā perioda divas ned., saistot to ar noilguma jēdzienu. (2 gadi)

Jūsu komentāri!

Kas mainījies!?

Atvainojos, ja iepriekš jau apspriests.
Inga.ru
Inga.ru 04.01.2011 10:03
533 сообщения на сайте

Ответы (22)

Lūk to DI būtu jāskatās vai cilvēki ir laisti atvaļinājumā un maksāta nauda.Betgan jau atkal iegrozītos, ka uzrādītu atvaļinājumu un liktu strādāt, ja grib kādu naudu un negrib lasīties prom vispār.Bēdīgi.
Ilma
Ilma 05.01.2011 18:44
30495 сообщений на сайте
Varbūt, ka atbilde varētu būt šāda.

1. Ikgadējais atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par 4 kalendāra nedēļām.

2. Visu ikgadējo atvaļinājumu uz nākamo gadu pārcelt ir aizliegts.

3. Izņēmuma gadījumos, kad ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma piešķiršana darbiniekam pilnā apmērā kārtējā gadā var nelabvēlīgi ietekmēt parasto darba gaitu uzņēmumā, ar darbinieka rakstveida piekrišanu pieļaujams pārcelt atvaļinājuma daļu uz nākamo gadu. Šādā gadījumā atvaļinājuma daļa kārtējā gadā nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Pārcelto atvaļinājuma daļu pēc iespējas pievieno nākamā gada atvaļinājumam. Atvaļinājuma daļu var pārcelt tikai uz vienu gadu.

Pēc loģikas sanāk sekojoši:

Piemēram pagājušajāgadā es esmu izmantojusi 2 nedēļas, jo mazāk es paņemt nedrīkstēju. Atlikušās divas nedēļas es pārcēlu uz šo gadu un kopā ar šī gada atvaļunājumu man ir 6 nedēļas – vairāk vienkārši būt nevar. Ja pat pagājušajā gada es tās pirmās 2 nedēļas neesmu izmantojusi, tad par cik visu atvaļinājumu uz šo gadu es pārcelt nedrīkstu, bet pirmo daļu mazāk par 2 nedēlām paņmet nevaru, tad arī palieku ar tām pašām 6.nedēļām.

Apgalvot, ka tiešī tā ir pareizi nevaru, bet varbūt kādam tas var palīdzēt.
Flosh
Flosh 13.01.2011 15:23
1 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.