Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Услуги фирмы-нерезидента К списку тем
Услуги фирмы-нерезидента
Ситуация следующая:
Латвийская фирма выпускает телевизионную передачу. Фирма-нерезидент (не ЕС) присылает своих телеведущих, оплачивает им проезд, командировочные и т.п., а потом выставляет латвийской фирме счёт за свои услуги.
Вопросы:
1) Как лучше "обозвать" эту услугу?
2) Если платим 5% ПНП за интеллектуальную собственность, то, если я правильно понимаю, 5% от суммы счёта - бюджету, 95% - оказателю услуги (разбиваем счёт на налог-не налог)? Или 100% - оказателю услуги, а 5% "сверх" этой суммы в бюджет?
Коллеги, дикая запарка и некогда рыться в документах.
Ответы (47)
3.pants. Ar nodokli apliekamais objekts, nodokļa likme un taksācijas periods
4) samaksas par intelektuālo īpašumu:
a) maksājumiem par autortiesībām (ieskaitot blakustiesības) vai tiesībām izmantot autortiesības (ieskaitot blakustiesības) uz literāru vai mākslas darbu, ieskaitot kinofilmas, videofilmas vai skaņu ierakstus, - 15 procenti no šiem maksājumiem,
b) maksājumiem par pārējiem intelektuālā īpašuma veidiem - 5 procenti no šiem maksājumiem;
Получается, сверху.
1.pants. Likumā lietotie termini
(8) Samaksa par intelektuālo īpašumu - šā likuma izpratnē jebkurš maksājums, ko saņem kā kompensāciju par jebkurām autortiesībām (ieskaitot blakustiesības) vai par tiesībām izmantot autortiesības (ieskaitot blakustiesības) uz literāru, zinātnisku vai mākslas darbu, ieskaitot datorprogrammas, kinofilmas, videofilmas vai skaņu ierakstus, jebkuru patentu, firmas zīmi, dizainparaugu vai modeli, plānu, slepenu formulu vai procesu, vai par tiesībām izmantot ražošanas, komerciālās vai zinātniskās iekārtas vai par to izmantošanu, vai par informāciju attiecībā uz rūpniecisku, komerciālu vai zinātnisku darbību un pieredzi.
Как лучше обозвать не скажу, а вот 5% не сверху, а в том числе, то бишь 95% и 5%. Я так думаю. А что СГД говорит (про 5%)?
Звонила в ВИД - 95% и 5%. А всё-таки - как обозвать?
Так и обзывайте, как в законе написано. Только не услугой, а авторским правом на использование передачи. И договор не на оказание услуг, а на использование авторских прав.
Дело в том, что передача и всё, что связано с ее созданием - наши. "Из-за бугра" только ведущие.
Напишите, что сценарий из-за бугра. Он тоже денег стоит.
Мет.указания 152/08,03,2001/III daļa. Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieturēšana
1.nodaļa. Nodokļa ieturēšana no nerezidentu ienākumiem принцип рассчета/удержания) налога,конкретнее не нашла(30)Piemērs. Nerezidents iekšzemes uzņēmumam (rezidentam) sniedz vadības un konsultatīvos pakalpojumus. Saskaņā ar līgumu nerezidentam par vadības un konsultatīvajiem pakalpojumiem noteiktā atlīdzības summa ir 1500 Ls, no tās 1000 Ls maksā avansā. Uzņēmums “B” (rezidents) grāmatvedībā minētās operācijas uzrāda (Ls):
1) nerezidenta atlīdzībai par vadības un konsultatīvajiem pakalpojumiem piemērojamā nodokļa likme ir 10 procenti, un nodokļa summa, kas rezidentam jāietur avansa izmaksas brīdī, ir 100 Ls (1000 x 10 procenti). Nerezidentam faktiski samaksāto avansa summu un avansa izmaksas brīdī no nerezidenta ieturamo nodokli uzrāda (Ls):
D “Iepriekšējās izmaksas nerezidentiem” 1000,
K “Naudas līdzekļi” 900,
K “Norēķini par nerezidentu ienākuma nodokli” 100,
2) līdz nākamā mēneša 15.datumamaprēķināto nodokļa summu 100 Ls pārskaita valsts budžetā:
un t.t
Спасибо, Jk, с этим более-менее ясно.
Майя, но если им и сценарий припаять, то как бы 15% не пришлось платить:
maksājumiem par autortiesībām (ieskaitot blakustiesības) vai tiesībām izmantot autortiesības (ieskaitot blakustiesības) uz literāru vai mākslas darbu, ieskaitot kinofilmas, videofilmas vai skaņu ierakstus, - 15 procenti no šiem maksājumiem,
Сценарий - это уже литературная работа.
Посмотри вот это,я считаю если сценарий Ваш, то не облагается,а если их то получается плата за смежшые права и облагается 15%/Смежные это права исполнителей/
11. Samaksa par intelektuālo īpašumu ir viens no maksājumu veidiem nerezidentiem. Par to ir uzskatāms jebkurš maksājums, ko saņem kā kompensāciju par jebkurām autortiesībām (ieskaitot blakustiesības) vai par tiesībām izmantot autortiesības (ieskaitot blakustiesības) uz literāru, zinātnisku vai mākslas darbu, ieskaitot datorprogrammas, kinofilmas, videofilmas vai skaņu ierakstus, jebkuru patentu, firmas zīmi, dizainparaugu vai modeli, plānu, slepenu formulu vai procesu, vai par tiesībām izmantot ražošanas, komerciālas vai zinātniskās iekārtas vai par to izmantošanu, vai par informāciju attiecībā uz rūpniecisku, komerciālu vai zinātnisku darbību un pieredzi (Likuma 1.pantaastotā daļa).
11.1. Autortiesību un blakustiesību objektus un subjektus nosaka atbilstoši Autortiesību likumam, kā arī ievēro spēkā esošo nodokļu konvenciju noteikumus.
11.2. Attiecīgiem maksājumiem jābūt saistītiem ar autortiesību izmantošanu vai tiesībām izmantot autortiesības, taču maksājums par paša materializētā darba izmantošanu, kuru aizsargā autortiesības, nav uzskatāms kā maksājums par autortiesību izmantošanu vai tiesībām izmantot autortiesības uz šo darbu.
11.3. Veicot maksājumus nerezidentiem par datorprogrammu iegādi, jāņem vērā, ka, gadījumā ja uzņēmums – rezidents neiegūst autortiesības vai tiesības izmantot autortiesības (datorprogrammas pārveidot, modificēt, kopēt vai veikt citas darbības, kuras aizsargā autortiesības), kā arī neveic nekādas Autortiesību likuma 15.pantā noteiktās darbības attiecībā uz konkrētā darba (datorprogrammas) izmantošanu, tad nodoklis pēc Likumā paredzētās likmes no šādiem maksājumiem par datorprogrammas iegādi nav jāietur.
Nodokli pēc piecu procentu likmes no veiktajiem maksājumiem nerezidentiem ietur gadījumos, ja uzņēmums - rezidents atbilstoši noslēgtajam līgumam veic maksājumus par autortiesībām (ieskaitot blakustiesības) vai tiesībām izmantot autortiesības (ieskaitot blakustiesības) attiecībā uz datorprogrammu un iegūst tiesības reproducēt datorprogrammu komerciālām vajadzībām, izplatīt, iznomāt, translēt, adaptēt, padarīt pieejamu publikai un jebkādi pārveidot datorprogrammas u.tml
11.4. Blakustiesības ir izpildītāju, fonogrammu producentu, filmu producentu un raidorganizāciju tiesības.
Blakustiesību objekts ir izpildījums un tā fiksācija, fonogramma, filma un raidījums. Blakustiesību subjekti ir izpildītāji, fonogrammu producenti, filmu producenti un raidorganizācijas vai to tiesību pārņēmēji un mantinieki.
Piemērs. Iekšzemes uzņēmuma pamatdarbībā ietilpst satelīttelevīzijas kanālu (programmu) izplatīšana (retranslēšana) Latvijas Republikā savā kabeļtelevīzijas tīklā.
Uzņēmums ir noslēdzis līgumu ar nerezidentu – televīzijas kompāniju, saskaņā ar šo līgumu iekšzemes uzņēmums apņemas nodrošināt nerezidenta – televīzijas kompānijas televīzijas kanāla retranslāciju Latvijas Republikā. Līgumā paredzēta atļauja retranslēt nerezidenta televīzijas kanālu bez tiesībām veikt kādas izmaiņas programmas kārtībā un saturā. Šajā gadījumā jāņem vērā:
Retranslācija pa kabeļiem ir jebkuras pa sakaru līnijām vai pa gaisu, ieskaitot satelītu, raidītas televīzijas vai radio programmas translācijas sinhrona, neizmainīta un netraucēta retranslācija caur kabeļu vai mikroviļņu sistēmu.
Tā kā vispārējā gadījumā nerezidents – televīzijas kompānija saglabā tiesības (īpašumtiesības) uz savu programmu, tad iekšzemes uzņēmums, veicot maksājumus nerezidentam – televīzijas kompānijai, pilda prasības attiecībā uz blakustiesību īpašnieku izņēmuma tiesībām, un šajā gadījumā iekšzemes uzņēmuma izdarītie maksājumi nerezidentam ir samaksa par blakustiesībām.
Šajā gadījumā uzņēmumu ienākuma nodoklis jāietur pēc 15 procentu likmes (Likuma 3.pantaceturtās daļas 4.a) punkts (maksājumi par blakustiesībām)).
12. Atlīdzība par Latvijas Republikā esoša īpašuma izmantošanu ir viens no nerezidenta ar nodokli apliekamajiem ienākumiem.
Īpašums ir pilnīgas varas tiesība par lietu, t.i. tiesība valdīt un lietot to, iegūt no tās visus iespējamos labumus, ar to rīkoties un noteiktā kārtā atprasīt to atpakaļ no katras trešās personas ar īpašuma prasību (Civillikuma 927.pants). Lietas var būt ķermeniskas vai bezķermeniskas. Ķermeniskas lietas ir vai nu kustamas, vai nekustamas, atkarīgi no tā, vai tās var vai nevar pārvietot, ārēji nebojājot, no vienas vietas uz otru (Civillikuma 842.pants). Tātad gan uz Latvijā esošu nekustamo, gan kustamo īpašumu ir attiecināms Likuma 3.pantaceturtās daļas 5.punkts
13. Ar nodokli pēc 5 procentu likmes apliek nerezidenta gūto ienākumu no tāda
перестаралась с копией,НУ Извини.
И за передачу 15% могут припаять, ибо это видеофильм. Но все равно лучше, чем зарплата.
Думайте. У нас охраняются следующие субъекты авторского права.
1) literārie darbi (grāmatas, brošūras, runas, datorprogrammas, lekcijas, aicinājumi, ziņojumi, sprediķi un citi līdzīga veida darbi);
2) dramatiskie un muzikāli dramatiskie darbi, scenāriji, audiovizuālu darbu literārie projekti;
3) horeogrāfiskie darbi un pantomīmas;
4) muzikālie darbi ar tekstu vai bez tā;
5) audiovizuālie darbi;
6) zīmējumi, glezniecības, tēlniecības un grafikas darbi un citi mākslas darbi;
7) lietišķās mākslas darbi, dekorācijas un scenogrāfijas darbi;
dizaina darbi;
9) fotogrāfiskie darbi un darbi, kas izpildīti fotogrāfijai līdzīgā veidā;
10) celtņu, būvju, arhitektūras darbu skices, meti, projekti un celtņu un būvju risinājumi, citi arhitektūras darinājumi, pilsētbūvniecības darbi un dārzu un parku projekti un risinājumi, kā arī pilnīgi vai daļēji uzceltas būves un realizētie pilsētbūvniecības vai ainavu objekti;
11) ģeogrāfiskās kartes, plāni, skices, plastiskie darbi, kas attiecas uz ģeogrāfiju, topogrāfiju un citām zinātnēm;
12) citi autoru darbi.
Martinas, в Вашем вопросе я не увидела никакого использования авторских прав, обычные услуги фирмы-нерезидента, а потому зарплата здесь тоже ни при чем. А назвала бы приблизительно так "Обеспечение визуального представления такого-то проекта в период с ... по ..." Или что-то в этом роде.
Майя, спасибо большое, объекты авторского права - как раз то, что я искала. Да, передача - видеофильм, но это "наш" видеофильм, снятый по рижскому сценарию, рижским оператором и т.д. От "них" - только "говорящие головы".
Макссофт, я бы с радостью, но сомнения так и гложут, а скоро первые счета придут, а мне бы еще 2 недели отпуска спокойно догулять:).
Ещё момент "тяжких раздумий": если передача - аудиовизуальное произведение (5) audiovizuālie darbi), а ведущие - как бы "исполнители" написанного "под них" того самого произведения,
то не будет ли фирма, направившая к нам ведущих, субъектом смежного права (11.4. Blakustiesības ir izpildītāju, fonogrammu producentu, filmu producentu un raidorganizāciju tiesības.
Blakustiesību objekts ir izpildījums un tā fiksācija, fonogramma, filma un raidījums. Blakustiesību subjekti ir izpildītāji...)
Оченно мне нравится формулировка Макссофт "Обеспечение визуального представления такого-то проекта в период с ... по ..." .
Юристы, ау! Где же вы?
С своей колокольни, я бы тоже про "blakustiesības" задумалась, потому как это так, скорее всего, и есть.
Но и формулировка Makssoft неплохо звучит. Хорошо бы дождаться отклика практикующих юристов!
Martinas, смежные права, как я понимаю, возникают, когда Вы ретранслируете готовый продукт. Вы же создаете продукт САМИ, привлекая для этого разных исполнителей, своих и пользуетесь услугами другой фирмы. Так ведь? Ничьих авторских прав Вы не используете, разве что чужую рабсилу и не напрямую, а через фирму.
Почитала еще раз внимательно про смежные права и думаю, что в данном случае они были бы, если бы эти ведущие уже где-то с этой программой выступали. А если это ваш сценарий, то, скорее всего, права Makssoft.
Спасибо, дорогие коллеги! А вот юристов, к сожалению, когда надо, нетути.
Закрыть
Краткое описание нарушения