Jāņem auguma svars svadrātā, jāreizina ar garumu kubā un no tā jāizvelk kvadrātsakne. Rezultāts jādala ar paredzamo lietošanas laiku, kas pareizināts ar t.s "zobu" koeficientu, ko iegūst zobu skaitu dzimšanas brīdī dalot ar divi, pieskaitot zobu skaitu katros septiņos gados un zobu skaitu 77 gados dalot ar divi, to visu (zobus) izdalot ar vidējo mūža ilgumu Latvijā (attiecīgi vīriešiem ar vīriešu, sievētēm- sieviešu).
Iegūto rezultātu pareizina ar virtuālo mēles sakošanas koeficientu, ko iegūst vidējo mūža ilgumu (vīriešu/sieviešu) pareizinot ar zobu koeficientu un izvelkot no tā kuba sakni.
Dabū mēles likvidācijas vērtību.
Precīzākam rezultātam papildus jāņem vērā vidējais melošanas, melšanas, klusēšanas koeficients. To aprēķina pēc vidējā vecuma, zobu koeficienta un likvidācijas mēles sakošanas koeficienta proporcijas pret mēles garumu.
Protams, būtu jāņem vērā arī mēles rādīšanas biežums, tās norīšanas biežums, ēšanas/dzeršanas paradumi (mēles apdedzināšana ar karstu ēdienu/dzērienu un apsaldēšanas biežums ar aukstu/karstu). Ja vēl bērnībā "Rīga redzēta" - tas krasi saīsina mēles lietošanas laiku proporcionāli "Rīgas redzēšanas" biežumam.