Manuprāt, ja rēķina programma, tad tiek fiksētas reālās dienas. Paskatieties nodokļu izdrukā, tur pie katras summas fiksācijas ir arī dienas, kas pagājušas no iepriekšējā soda naudas vai nodokļa summas aprēķina.
Bet ir viens liels BET - VID daudz ko labo ar atpakaļejošu datumu un tad arī soda naudas pārrēķinās. Man šad tad ir bijis tā, ka es rūpīgi koriģēju nodokļu atlikumus GP sagatavošanas laikā, bet nākamajā gadā izdrukā ir citi cipari.
Gadās, ka VID viena nodokļa pārmaksu "pārmet" uz citu nodokli un nevis lēmuma pieņemšanas datumā, bet ar vecāku datumu. Reiz bija pat tāds kuriozs, ka no PVN "noņem" aprīlī, bet uz VSAOI "uzliek" iepriekšējā gada decembrī. Un ko lai iesāk tie, kas to tagad vairs nevar iegrāmatot ar dubulto ierakstu?
Bankās jau arī ar kalkulatoru vai kauliņiem nerēķināja...
Tāpēc arī saku, ka iespējams ViD ir cita moduļa sistēma!
Likums par NN 29. panta otrā daļa "Par nodokļu un nodevu maksājuma samaksas termiņa nokavējumu maksātājam tiek aprēķināta nokavējuma nauda — no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu, ja konkrētā nodokļa likumā nav noteikti citi nokavējuma naudas apmēri."
Turklāt jāpiebilst, ka soda naudām ir citi aprēķina principi...
p.s. Pie nodokļu pārmaksas novirzīšanas ja uz kārtējo nodokļu apmaksu bija pārmaksa ViD attiecīgi novirzītās summas iemeta tajos datumos, kad bija maksāšanas termiņš kavētajiem nodokļiem, tāpēc mierīgi varēja būt nobīdes vairāku mēnešu garumā...