Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Autonodoklis К списку тем

Autonodoklis
Tikko bija tematiskā pārbaude. Tika konstatēts, ka pārkāpums ir tāds, ka uzņēmums noraksta benzīna izdevumus, atskaitot tikai 80% PVN priekšnodoklī, par darbinieka automašīnu, kas ir darbinieka īpašums, bet tiek izmantota darba vajadzībām. VID pieprasa: lai varētu norakstīt benzīnu izdevumus, esot jāmaina darbinieka automašīnas tehniskā pase, tajā kā turētāju norādot uzņēmumu. Pretējā gadījumā visi benzīna čeki par benzīnu (sākot no šī gada janvāra) esot jāņem ārā no uzņēmuma grāmatvedības. Vai kāds var pateikt, vai tiešām normatīvajos aktos ir paredzēta tāda kārtība? VID darbiniece skaidroja, ka tas esot spēkā no šī gada. Bet ko darīt, ja darbinieks izmanto personīgo automašīnu darba vajadzībām vairākos uzņēmumos? Visus taču nevar ierakstīt par turētājiem? Turklāt nekad nebiju dzirdējusi, ka ir tāda kārtība - proti, benzīna norakstīšanai ir nepieciešams, lai tehniskajā pasē uzņēmums būtu turētājs. Kāds ir jūsu viedoklis?
Leila
Leila 19.07.2011 16:03
24 сообщения на сайте

Ответы (140)

kā arī aizdevumi no dibinātājiem, jo tie esot jādeklarē.

Kā to saprast? Darījumi ar fiziskām personām, kas nav komeranti nav jādeklarē. Kā tad to tagad VID traktē?
Ilma
Ilma 19.07.2011 21:26
30495 сообщений на сайте
Ilma: Par aizdevumiem no dibinātājiem man neizdevās izbaudīt uz savas ādas, jo mums pēdējais aizdevums no dibinātājiem bija 2009.gadā, bet VID meitenes prasīja, vai ir bijuši šogad un pagājušo gadu. Nez, kas būtu darījies, ja tādi darījumi būtu bijuši šo divu gadu laikā. Pazīstami cilvēki man teica, ka tur kaut kas ir deklarējams (acīmredzot, naudas izcelsmes avots). Pagaidām izšprukām sveikā ar komandējumiem un aizdevumiem no dibinātājiem, toties iekritām uz vieglā autotransporta līdzekļa nodokli. Man jau sāk likties, ka nekādas vienotas VID interpretācijas nav. Ir tikai konkrētā situācija un konkrētie cilvēki, kuriem liekas tā vai savādāk.
Leila
Leila 19.07.2011 21:34
24 сообщения на сайте
lai varētu norakstīt benzīnu izdevumus, esot jāmaina darbinieka automašīnas tehniskā pase, tajā kā turētāju norādot uzņēmumu. Pretējā gadījumā visi benzīna čeki par benzīnu (sākot no šī gada janvāra) esot jāņem ārā no uzņēmuma grāmatvedības- Lai VID parāda likumu, kur tas rakstīts, tam nekādā gadījumā nedrīkst piekrist. PVN atskaitīšana 80% vēl nenozīmē, ka jāpārraksta a/m uz uzņēmumu. Ja VID tā vēlas - variet taču piekrist izmainīt PVN uz 100% priekšnodoklī...:-|
Inz
Inz 19.07.2011 22:05
661 сообщение на сайте
Inz: Arī fakts - par 100% priekšnodokli. Es jau savā ārprātā paguvu uzprasīt VID meitenei, vai problēma ir tā, ka esam atskaitījuši tikai 80%, kaut gan tai nevajadzētu būt problēmas saknei. Varam vispār neatskaitīt, šiem tikai labāk. Protams, viņa klusēja un kaut ko minstinājas, jo droši vien, ka pati nezina, kā tur īsti ir. Bet es saku: manī sāk nostabilizēties pārliecība, ka problēma ir ar to priekšnodokli, nebūtu atskaitījuši tikai tos 80%, būtu savādāk. Tagad piesēja bumbas, un rītu jāskrien klupdamam, krizdamam uz CSDD turētāju kā uzņēmumu likt.
Leila
Leila 19.07.2011 22:13
24 сообщения на сайте
Piezvanīju uz 1898, jo man arī ir tāda pati situācija,ka darbinieks izmanto personīgo auto. Konsultante sākumā atbildēja, ka priekšnodoklī var atskaitīt 80%, tad sāku viņai skaidrot šajā tēmā aprakstīto problēmu, viņa padomāj a un palika pie tā , ka var 100% atskaitīt priekšnodoklī. 5 mēnešus šogad esmu atskaitījusi 80% PVN priekšnodoklī no izlietotās degvielas. Vai tagad būtu jāpāriet uz 100%, un labot iepriekšējās deklarācijas? Jo likumā par PVN sadalījums 20 un 80 attiecas uz "iegādātu, nomātu vai importētu vieglo pasažieru automašīnu"
Annele25
Annele25 20.07.2011 12:28
46 сообщений на сайте
Labāk uzdodiet šo jautājumu VID rakstiski.
Inz
Inz 20.07.2011 14:11
661 сообщение на сайте
Es laikam gan neatskaitītu 100% priekšnodokli, jo pvn likumam nav pilnīgi nekādas saistības ar autonodokli - likumā teitks, ka atskaita 80% visām iegādātajām, importētajām vai nomātajām a/m (patapinājums pēc būtības ir bezatlīdzības noma!). Vēl var pastrīdēties par uin likumu: Pie izdevumiem, kas nav tieši saistīti ar saimniecisko darbību, nepieskaita transportlīdzekļa (izņemot reprezentatīvo vieglo automobili) ekspluatācijas izdevumi mēnešos, kuros par transportlīdzekli tiek maksāts uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis, neatkarīgi no tā, vai attiecīgais transportlīdzeklis ir izmantots tikai saimnieciskajā darbībā. Mēnešos, kuros par transportlīdzekli tiek maksāts uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis, šā transportlīdzekļa degvielas iegādes izdevumus iekļauj saimnieciskās darbības izdevumos, pamatojoties uz faktiski nobraukto kilometru skaitu katrā mēnesī saskaņā ar nodokļa maksātāja noteikto degvielas patēriņa normu uz 100 kilometriem, kas nepārsniedz izgatavotājrūpnīcas norādīto pilsētas cikla degvielas patēriņa normu vairāk kā par 20 procentiem - pastāv diskusijas, vai likumdevējs ir gribējis uzsvērt, ka maksājot autonodokli nav nepieciešamas ceļazīmes (respektīvi, pilnīgi vienalga, kādiem mēŗkiem a/m tiek izmantota) vai uzsvērt, ka tikai maksājot autonodokli drīkst atzīt izdevumus par a/m izmantošanu. es un mani kolēģi uzskatam, ka pirmais variants. Leila, ceru, ka Jums izdosies pārleicināt VID darbiniekus, lai nejauc kopā vairākas lietas un ierosina FM sakārtot līdz galam šos jautājumus likumos un/vai sniegt pamatotus skaidrojumus, kā uzņēmējiem jārīkojās.
Paligs
Paligs 20.07.2011 14:15
28 сообщений на сайте
Visiem: šodien biju ciemos atkal Skanstes ielā. Pārlika tikšanos uz piektdienu, kad vēl skatīšoties, ko darīt ar darbinieka un valdes locekļa personīgajām automašīnām, bet izskatās, ka nebūs jāliek uzņēmums par turētāju. Lai gan tad jau redzēs... Zvanīju arī VID un prasīju, vai priekšnodokļa atskaitīšana attiecas uz visu automašīnu izdevumiem, un VID darbinieks man paskaidroja, ka, saskaņā ar likumu, ir runa tikai par "iegādātu, nomātu vai importētu vieglo pasažieru automašīnu", tādējādi izrietot, ka to automašīnu, kas ir darbinieku personīgais īpašums un kas tiek izmantota darba vajadzībām uz darba līguma pamata, priekšnodokli var atskaitīt 100% (protams, pierādot, ka attiecīgie izdevumi ir saimniecisko vajadzību rezultāts, kas notiek jau parastā kārtībā - ceļazīmes, komandējumu atskaites un tā tālāk). Es viņam arī vaicāju - kāpēc tad liels vairums grāmatvežu uzskata, ka ir jāpiemēro 20 un 80 proporcija visu automašīnu, kāpēc cilvēkiem nav informācijas. Viņš atbildēja, ka viņš neko tur nevarot darīt, bet tā stāv rakstīts likumā, un secinājumi jāizdara pašam. Arī es no gada sākuma visiem izdevumiem esmu atskaitījusi priekšnodoklī tikai 80%, tāpēc vaicāju, vai deklarācijas jāmaina. Uz to VID darbinieks teica, ka tas ir pašu izvēles jautājums. Tādi tie pīrāgi.
Leila
Leila 20.07.2011 17:22
24 сообщения на сайте
Paldies par info.
Inz
Inz 20.07.2011 18:06
661 сообщение на сайте
Uz komandējuma dienas naudu neattiecas 70 % ierobežojums - tikai uz darba braucieniem!
Mu-maija
Mu-maija 20.07.2011 19:10
15862 сообщения на сайте
Mu-maija: tā ir taisnība, ka tieši uz komandējumiem neattiecas 70% ierobežojums?
Leila
Leila 20.07.2011 20:45
24 сообщения на сайте
Par skaidro naudu - ir jauna interpretācija - arī no īpašnieka aizņemtā vai īpašniekam aizdotā skaidrā nauda ir jādeklarē. Es Skanstes ielā cīnījos pretī, bet pēc tam es lasīju citos portālos, kur ir skaidrojums arī par šo skaidro naudu. Un , ka taksācijas periods nav mēnesis, bet darījums ar vienu klientu vienā jomā........:'(
Ingad
Ingad 20.07.2011 20:54
460 сообщений на сайте
Kāds tad var būt skaisrojum, ka likumā teikts, ka darījumus skaidrā naudā ar fiziskām personām , kas nav IK nav jādeklarē. Kas tad tie par jauniem skaidrojumiem?
Ilma
Ilma 20.07.2011 21:30
30495 сообщений на сайте
Lūk tā - es arī "esmu uz pēcpuses". Pati vairs nesaprotu, ko un kā lasu.

No ***censored***

Par ierobežojumu skaidrās naudas darījumiem

13. jūlijs, 2011 /

Jautājums.

Likumā Par nodokļiem un nodevām 30. panta 1. daļā rakstīts, ka nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 10 000 Ls. Bet vai tas ir domāts mēneša vai gada laikā? Starp grāmatvežiem ir lielas diskusijas par šo tēmu.

Atbild Deloitte Latvia juridiskās prakses vadītāja, zvērināta advokāte Ilze Znotiņa:

Likuma Par nodokļiem un nodevām 30. pants neparedz konkrētus termiņus, kādā būtu aprēķināma darījuma summa par 10 000 Ls. No tās izriet, ka minētais ierobežojums nodokļu maksātājiem veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 10 000 Ls, ir attiecināms uz katru atsevišķu darījumu ar vienu un to pašu darījuma partneri, neatkarīgi no tā, kādā laika periodā darījums notiek. "

Bet es pati vēl te palasītu MK noteikumus un VID vēstules, kurā ir skaidri pateikts mēneša periodu.
Ingad
Ingad 20.07.2011 22:15
460 сообщений на сайте
Aizliegts ir, bet jādeklarē ar fiziskām personām nav.
Ilma
Ilma 20.07.2011 22:18
30495 сообщений на сайте
Paldies par informāciju!

Jā, ar to priekšnodokli par vieglo automašīnu degvielas izdevumiem, kuras pieder darbiniekiem, tā dīvaini sanāk. Izskatās, ka VID pats putrojas...
Rasule2
Rasule2 21.07.2011 09:08
240 сообщений на сайте
Rasule2: Jā, ja pēc likuma skatās, tad 100% priekšnodoklis vieglo automašīnu degvielas izdevumiem, kuras pieder darbiniekiem, ir pareizi, ko atzīst arī paši VID darbinieki. Tā kaut kā... bet drošs paliek nedrošs labāk atskaitīt 80% un drošie lai tad atskaita visus 100%.
Leila
Leila 21.07.2011 10:20
24 сообщения на сайте
... un dabū pa biksēm kā Jūs;-)
Ilma
Ilma 21.07.2011 10:59
30495 сообщений на сайте
Pag, Leila taču 80% atskaitīja
Rasule2
Rasule2 21.07.2011 11:18
240 сообщений на сайте
Nu un cik saprotu arī ar to sākās viņas problēmas;-)
Ilma
Ilma 21.07.2011 11:58
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.