Ārvalstu komersanta pārstāvnieciba bez uzņēmējdarbības atļaujas
Labdien! Ja kāds ir kompetents šajā jautājumā lūdzu dodiet padomu. Lieta ir tāda:

Ir amerikas komersants, viņš reģistrē šeit sava amerikas uzņēmuma pārstāvniecību bez uzņēmējdarbības tiesībām. Viņš pats būs šeit pārstāvis, ka arī noformēs uzturēšanas atļauju kā pārstāvis. Bet jautājums ir tāds, vai viņam būs jāmaksā kaut kādi nodokli (VSAOI un IIN)? Jo viņam nebūs šeit algas. Uzturēšanas atļaujas saņēmšanas brīdī viņš uzrādīs bankas izziņu, ka viņam ir 2160 lati (180*12) uz gadu, tā kā viņi prasa pēc likuma Migrācijas Departamentā, un parējus izdēvumus, dzīvošanai, transportam un t.t. sēgs amērikas uzņēmums. Es personīgi domāju, ka nekas nav jāmaksā. Bet gribu dzirdēt pieredzējošo cilvēku domas un ieteikumus. Es arī biju Juridiskā birojā uz konsultācijas, kur tika pateikts, ka līkumā nekur nav teikts, ka pārstāvniekam no pārstāvniecības bez uzņēmējdarbības atļaujas ir jāmaksā nodokļi. Man arī liekas kaut kā neloģiski maksāt VSAOI un IIN, kad nav algas un pie tam cilvēks jau pierādījis, ka viņam ir pietiekams naudas lai uzturētos šeit gadu. Lūdzu uzrakstiek, ko Jūs domājiet. Paldies!!!