Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

zemes pirkšana К списку тем

zemes pirkšana
Labdien!

Varbūt kāds var pastāstīt kam man jāpievērš uzmanība ja uzņēmums vēlas pirkt zemi no privātpersonas? Priekšnieks pēkšņi paziņo ka rīt iet pie notāra noformēt zemes pirkšanu un nu es mēģinu "uz ātro" noskaidrot visu kas man, kā grāmatvedim, būtu jāzina un jādara. Apmaksa tiks veikta skaidrā naudā.

Vai man vajag kādu dokumentu no pārdevēja par to cik ilgi šī zeme ir viņa īpašumā ?

Vai man ir jāietur IIN pie izmaksas ? Un kas jāiesniedz VID ?

Lūdzu palīdziet !
Susiitis
Susiitis 03.10.2011 16:11
48 сообщений на сайте

Ответы (5)

Varbūt varat pateikt priekšā kurus normatīvos aktus palasīt. Pašlaik meklēju atbildes IIN likumā, bet spēju atrast tikai:

"33) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas maksātāja īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un vismaz 12 mēnešus līdz atsavināšanas līguma noslēgšanas dienai ir personas deklarētā dzīvesvieta (kas nav deklarēta kā maksātāja papildu adrese). Ja nekustamais īpašums, kuru atsavina, ir mantots līgumiskā, testamentārā vai likumiskā ceļā no laulātā, šīs panta daļas izpratnē uzskatāms, ka nekustamais īpašums ir viņu pārdzīvojušā laulātā īpašumā no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā mantojuma atstājēja īpašums;"
Susiitis
Susiitis 03.10.2011 16:19
48 сообщений на сайте
Pārdevējam pašam jāiesniedz VID deklarāciju DK.

Ja summa (peļņa) pārsniedz Ls 500 - līdz nākošā mēneša 15.datumamun 15 dienu laika jāsamaksa 15% nodoklis.
Mu-maija
Mu-maija 03.10.2011 16:37
15863 сообщения на сайте
Vai tas nozīmē ka man ir jāsatraucas tikai par skaidrā naudā veiktā darījuma apjomu, lai vajadzības gadījumā aizpildītu skaidras naudas deklarāciju ?

Vai man nevajag VID informēt par šo darījumu ? Pastāv taču iespēja ka pārdevējs uz VID nemaz nesteidzas doties un atzīties peļņā
Susiitis
Susiitis 03.10.2011 16:49
48 сообщений на сайте
Jums jāiesniedz paziņojums par FP izmaksātajām summām līdz nākamā gada 1.februārim. MK not.Nr.899 108.punkts
Abra
Abra 04.10.2011 09:23
2285 сообщений на сайте
Liels paldies !
Susiitis
Susiitis 04.10.2011 11:54
48 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.