Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

Lietots NĪ К списку тем

Lietots NĪ
Т.к. сама законы хоть и знаю, но не всегда их правильно понимаю, нужны мнения про пользованную недвижимость. Как пример, квартирка после сдачи дома в эксплуатацию пару лет была не востребована, никто ее не снимал. Наконец, сдали в аренду, и арендатель загорелся ее купить. А прошло то по времени - всего ничего, даже месяц не прошел. Какой будет квартирка при продаже считаться- пользованной или непользованной. А соответственно, придется ее стоимость ПВН обкладывать или так проскочит. Вот такой простой непростой у меня вопрос
Klepa
Klepa 21.11.2011 16:34
6768 сообщений на сайте

Ответы (13)

16) nelietots nekustamais īpašums:

a) jaunuzcelta ēka vai būve (arī tajā iemontētās stacionārās iekārtas), ja to pēc pieņemšanas ekspluatācijā neizmanto,

b) jaunuzcelta ēka vai būve (arī tajā iemontētās stacionārās iekārtas), ja to izmanto un pirmo reizi pārdod gada laikā pēc pieņemšanas ekspluatācijā,

c) ēka vai būve, ja to pēc renovācijas, rekonstrukcijas vai restaurācijas darbu pabeigšanas neizmanto,

d) ēka vai būve, ja to pēc renovācijas, rekonstrukcijas vai restaurācijas darbu pabeigšanas izmanto un pirmo reizi pārdod gada laikā pēc pieņemšanas ekspluatācijā,

e) nepabeigtās celtniecības objekts — ēka vai būve, ja tā nav pieņemta ekspluatācijā,

f) ēka vai būve, ja tai veic renovāciju, rekonstrukciju vai restaurāciju, bet tā vēl nav pieņemta ekspluatācijā;

Ну вот как-то так у нас в законе позиционируют не пользованную недвижимость.
Brita
Brita 21.11.2011 17:41
1868 сообщений на сайте
Да закон этот я до дыр просмотрела. Теоретически не попадаем под ПВН, а практически не уверена, что пару дней сразу статус недвижимости из непользованной в пользованную переводят
Klepa
Klepa 21.11.2011 17:56
6768 сообщений на сайте
Pievērsiet uzmanību punktam b)
Japaina
Japaina 21.11.2011 19:33
10269 сообщений на сайте
Japaina

сообщений: 770 21.11.2011 19:33

Pievērsiet uzmanību punktam b)

Es jau uzrakstīju, ka ēka un līdz ar to dzīvoklis jau sen nodoti ekspluatācijā, tikai dzīvoklis stavēja tukšs.
Klepa
Klepa 22.11.2011 09:38
6768 сообщений на сайте
Ну вот вы сами и ответили- сдан в эксплуатацию и не использовался, продаете раньше чем через год использования. Ну как не гляди - кажется что nelietots. Пункты а и в:-<
Brita
Brita 22.11.2011 10:46
1868 сообщений на сайте
Я почему то термин эксплуатация понимаю в данном контексте как оформленные документы по приему объекта (т.е. квартира то была принята раз здание принято в эксплуатацию), а не сдачу квартиры в аренду. А теперь ее izmanto un pārdot velāk nekā pēc gada. Наверное, я не так что-то понимаю, а скорее хочу иначе понять
Klepa
Klepa 22.11.2011 10:52
6768 сообщений на сайте
Otrajai un sekojošajam nekustamā īpašuma pārdošanām, kas minētas punktos 16.b) un

16.d), PVN piemērots netiks, bet pirmajai pārdošanai PVN piemēros tikai tajā gadījumā, ja nekustamais

īpašums tiek pārdots 12 mēnešu laikā pēc tā nodošanas ekspluatācijā.

Varbūt tā.
Japaina
Japaina 22.11.2011 10:59
10269 сообщений на сайте
Пункт а)новостройка, сданная в эксплуатацию и не использованная.
Brita
Brita 22.11.2011 10:59
1868 сообщений на сайте
У меня только, что был вопрос с такой же *зависшей* квартирой в сданном в экспл. доме. В ВИДе сказали однозначно *неиспользованная*!

Попробуйте им написать, какое их мнение?
Brita
Brita 22.11.2011 11:01
1868 сообщений на сайте
Спасибо, Britaю Но в том то и дело, что квартиру сдали, а значит уже начали пользовать. Тут и возникает вопрос какой срок пользования в данном случае дает право не облагать сделку ПВН. Сами понимаете, что облагать сделку ПВН никто не хочет, но и рисковать не желают. Вот и повисли.
Klepa
Klepa 22.11.2011 11:03
6768 сообщений на сайте
Savukārt no 2011. gada 1. oktobra darījumu aplikšanā ar PVN prevalē PVN direktīvā noteiktais princips, ka īpašumam, kas nav ticis izmantots, vienmēr ir jāpiemēro PVN.
Linete
Linete 22.11.2011 16:09
2982 сообщения на сайте
Ir jāņem vērā virkne faktoru, kam ir būtiska nozīme, piemērojot PVN nekustamā īpašuma pārdošanai:

kas ticis darīts ar nekustamo īpašumu un kāds ir tā statuss (vai tā ir nepabeigta celtniecība, vai tas ticis rekonstruēts, renovēts, restaurēts);

kā tika iegūts nekustamais īpašums (uzcelts, dāvināts, nopirkts no īpašnieka, nopirkts izsolē);

vai, iegādājoties īpašumu, tam ticis piemērots PVN (ja nav piemērots – vai tas ir bijis jāpiemēro saskaņā ar likumu);

vai, iegādājoties īpašumu, PVN ir samaksāts par visu īpašumu (t.i., vai iegādājoties īpašumu, tika atsevišķi nodalīta zemes vērtība);

vai par šo īpašumu ticis atskaitīts priekšnodoklis, un kā darbības ar šo īpašumu ietekmē 10 gadu korekcijas periodu.

Plānojot nekustamā īpašuma pārdošanas darījumus, vienmēr nepieciešams izvērtēt visus aspektus gan attiecībā uz PVN piemērošanu konkrētajam nekustamajam īpašumam, gan arī priekšnodokļa atskaitīšanai / korekcijai.
Linete
Linete 22.11.2011 16:20
2982 сообщения на сайте
Paldies, Linete, it kā arī viss šo zinu,bet cerēju ka ir vienkāršakais ceļš Laikām tomēr nav. Būs jādomā!
Klepa
Klepa 22.11.2011 17:20
6768 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.