Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Apliekamie un neapliekamie darījumi. К списку тем

Apliekamie un neapliekamie darījumi.
Situācija šāda, pirms reģistrācijas VID'ā PVN reģstrā (vēl nebijām PVN maksātāji) iegādātas preces, lasot PVN likuma 10. panta 1.4 punktu, saprotu, ka es varu iekļaut šo samaksāto PVN priekšnodoklī, bet man jārēķina proporcija apliekamajiem un neapliekamajiem darījumiem. Uzņēmums pats sniegs tikai ar PVN apliekamus pakalpojumus.

Kā man rēķināt to proporciju, un vai šī proporcija man nebūs jāpiemēro arī citiem darījumiem, ja viņa tiks aprēķināta un uzrādīta?
Aigarsr
Aigarsr 28.11.2011 15:12
208 сообщений на сайте

Ответы (6)

PVN likuma 10. pants

(1.4) Apliekamajai personai ir tiesības atskaitīt kā priekšnodokli no citām apliekamajām personām saņemtajos nodokļa rēķinos norādītās nodokļa summas par iegādātajām precēm vai saņemtajiem pakalpojumiem pirms šīs personas reģistrācijas Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā, ja iegādātās preces un saņemtie pakalpojumi ir izmantoti vai tiks izmantoti apliekamo darījumu nodrošināšanai. Minētais priekšnodoklis ir atskaitāms atbilstoši apliekamo un neapliekamo darījumu proporcijai.
Aigarsr
Aigarsr 28.11.2011 15:41
208 сообщений на сайте
Precizēšu jautājumu, vai šo apliekamo un neapliekamo darījumu proporciju rēķina tikai ieņēmumiem, vai gan ieņēmumiem, gan izdevumiem?
Aigarsr
Aigarsr 28.11.2011 15:44
208 сообщений на сайте
Es to saprotu tā, ka ja es tos iegādātos materiālus izmantoju apliekamo darījumu veikšanai un es nesniedzu nekādus neapliekamus pakalpojumus, tad es šo samaksāto PVN 100% apmērā varu likt priekšnodoklī...

Bet ja es sniegtu arī neapliekamos pakalpojumus, tad es rēķinātu proporciju un piemērotu to priekšnodoklim...
Aigarsr
Aigarsr 28.11.2011 15:49
208 сообщений на сайте
Tieši tā tas arī ir.

Proporcija jārēķina starp apliekamiem un neapliekamiem ieņēmumiem.

Vēl PVN priekšnodoklis par 20% jāsamazina visam, kas saistīts ar vieglajām a/m
Aivars007
Aivars007 28.11.2011 16:09
26984 сообщения на сайте
Nu, jā. Par automašīnām zinu, ar tām ikdienā darbojos, bet šitāda situācija, ka nopērk materiālus un tad tikai reģistrējas kā PVN maksātājs man ir pirmo reizi
Aigarsr
Aigarsr 28.11.2011 17:10
208 сообщений на сайте
Tikai pirmajai deklarācijai jāpievieno inventarizācijas saraksts - par ko tieši atskaitāt priekšnodokli - kādi darījumi konkrēti ir bijuši pirms reģistrācijas.
Aivars007
Aivars007 28.11.2011 19:06
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.