Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN reģistrēšanās К списку тем

PVN reģistrēšanās
Esmu galīgi sajukusi, kā bija?

1.2. Reģistrācija VID ar PVN apliekamo personu reģistrā

1. Ja persona veic saimniecisko darbību, bet nav reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) ar PVN apliekamo personu reģistrā un vēlas sniegt pakalpojumus (kuru sniegšanas vietu nosaka pēc pakalpojumu sniegšanas vietas noteikšanas pamatprincipa) jebkurai citas dalībvalsts personai, kas veic saimniecisko darbību, vai PVN maksāšanas nolūkā identificētai citas dalībvalsts juridiskajai personai, kas neveic saimniecisko darbību, tā pirms šo pakalpojumu sniegšanas reģistrējas VID ar PVN apliekamo personu reģistrā.

2. Ja persona nav reģistrējusies VID ar PVN apliekamo personu reģistrā, bet veic saimniecisko darbību un vēlas saņemt pakalpojumus (kuru sniegšanas vietu nosaka pēc pakalpojumu sniegšanas vietas noteikšanas pamatprincipa) no citas dalībvalsts personas vai ES teritorijā nereģistrētas personas, kas neveic saimniecisko darbību iekšzemē, tā pirms šo pakalpojumu saņemšanas reģistrējas VID ar PVN apliekamo personu reģistrā.

Piezvanīju pat VID, sapratu, ka ja sniedz pakalpojumus uz ES - obligāti jāreģistrējas pirms pakalpojumu sniegšanas par PVN maksātāju, bet ja saņem pakalpojumus no ES vai 3.valstīm, tad nevajag obligāti reģistrēties.Bet kas tad tajā 2.punktā pateikts, kad jāreģistrējas?
Ilma
Ilma 30.11.2011 16:30
30495 сообщений на сайте

Ответы (13)

Вообще-то, регистрироваться надо в обоих случаях, но во втором, если не зарегистрировался, то ПВН в бюджет уплатишь по приложению намбер 3 в правилах 933.
Tt7
Tt7 30.11.2011 16:41
37863 сообщения на сайте
Paldies mīļā, skatīšos kas tas par zvēru tas 3.pielikums:-)
Ilma
Ilma 30.11.2011 17:00
30495 сообщений на сайте
Ups, apskatīju, tad jau labāk iznāk reģistrēties, jo tad PVN iet reversā;-)
Ilma
Ilma 30.11.2011 17:05
30495 сообщений на сайте
Nu bet re cik tas VID viltīgs , neko man durakam par to neteica.

Bet ja nav laicīgi reģistrējies, ja sniedzis pakalpojumu ES, tad ko tad?;-)
Ilma
Ilma 30.11.2011 17:09
30495 сообщений на сайте
Nu bet re cik tas VID viltīgs , neko man durakam par to neteica.

Te vēl jāpiedomā, kurš ir duraks.Jūs Ilma noteikti nē.:-)
Japaina
Japaina 30.11.2011 17:15
10269 сообщений на сайте
Nu to jau nekad nevar zināt, katrs savā reizē duraksLOL
Ilma
Ilma 30.11.2011 17:17
30495 сообщений на сайте
Сорри, Илмочка, но про карательные меры по поводу несвоевременной регистрации именно по сделкам с ЕС не помню:-D
Tt7
Tt7 30.11.2011 19:40
37863 сообщения на сайте
Nu ko darīt būs pašai jāmeklē, zēl, žēl, bat liels paldies par jau sniegto informāciju.
Ilma
Ilma 30.11.2011 22:32
30495 сообщений на сайте
Bet kā tur bija, ja sniedz pakalpojumus 3. valsts juridiskai personai- ir vai nav jāreģistrējas pirms pakalpojumu sniegšanas. ... Un vēl, ja tas ir ASV fonds, kam paredzēts sniegt juridiskus pakalpojumus... Vai tik nav jāpiemēro mūsu 22%...lasu un vairs neko nesaprotu ar tām izmaiņām regulā...
Inz
Inz 05.12.2011 18:27
661 сообщение на сайте
Es saprotu tā, ka ja sniedz pakalpojumus 3 valstīm - nav obligāti jāreģistrējas kā PVN maksātājam.

Par otro nezinu8-)
Ilma
Ilma 05.12.2011 21:31
30495 сообщений на сайте
Saņēmu atbildi no VID

Labdien!

Pievienotās vērtības nodokļa piemērošana sniegtajiem un saņemtajiem pakalpojumiem noteikta likuma „Par pievienotās vērtības nodokli „ 4.prim1pantā.

Piemērojot PVN jāņem vērā 4.prim1panta ceturtās daļas pakalpojumu sniegšanas vietas noteikšanas pamatprincips:

1. Ja pakalpojumu sniedz personai, kas veic saimniecisko darbību, pakalpojuma sniegšanas vieta ir pakalpojuma saņēmēja:

1.1. saimnieciskās darbības mītnes vieta; 1.2. pastāvīgās iestādes atrašanās vieta, ja pakalpojumu sniedz pakalpojuma saņēmēja pastāvīgajai iestādei, kas neatrodas šīs personas saimnieciskās darbības mītnes vietā; 1.3. deklarētā dzīvesvieta vai pastāvīgās uzturēšanās vieta, ja pakalpojuma saņēmējam nav saimnieciskās darbības mītnes vietas vai pastāvīgās iestādes.

2. Ja pakalpojumu sniedz personai, kas neveic saimniecisko darbību, tad pakalpojuma sniegšanas vieta ir pakalpojuma sniedzēja:

2.1. saimnieciskās darbības mītnes vieta; 2.2. pastāvīgās iestādes atrašanās vieta, ja pakalpojumu sniedz no pakalpojuma sniedzēja pastāvīgās iestādes, kas neatrodas šīs personas saimnieciskās darbības mītnes vietā; 2.3. deklarētā dzīvesvieta vai pastāvīgās uzturēšanās vieta, ja pakalpojuma sniedzējam nav saimnieciskās darbības mītnes vietas vai pastāvīgās iestādes.

Savukārt, likuma 26.pantā noeikts:

Jebkura persona, kas veic saimniecisko darbību un sniedz pakalpojumus, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 4.1 panta ceturto daļu, jebkurai citas dalībvalsts personai, kas veic saimniecisko darbību, vai nodokļa maksāšanas nolūkā identificētai citas dalībvalsts juridiskajai personai, kas neveic saimniecisko darbību, šo pakalpojumu sniegšanai reģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā pirms pakalpojuma sniegšanas(10.daļa).

Jebkura persona, kas veic saimniecisko darbību un saņem pakalpojumus, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 4.1 panta ceturto daļu, no citas dalībvalsts personas vai Eiropas S
Ilma
Ilma 27.12.2011 16:02
30495 сообщений на сайте
vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētas personas, kas neveic saimniecisko darbību iekšzemē, šo pakalpojumu saņemšanai reģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā pirms pakalpojuma saņemšanas(11.daļa).
Ilma
Ilma 27.12.2011 16:04
30495 сообщений на сайте
Man tā pati situācija. Atsūtīja pāris vēstules uz juridisko adresi, tās aizgāja atpakaļ... un rezultātā izslēdza no PVN reģistra. Tagad jāsniedz pakalpojums uz ES, bet uzņēmums PVN nemaksātājs! Sanāk, ka PVN man jāmaksā LV, ja gribu sniegt pakalapojumu uz ES no rēķina summas.
Leizeja
Leizeja 30.12.2011 10:36
108 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.