Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" К списку тем

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"
Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"

http://www.likumi.lv/doc.php?id=242005

"17.2 pants. Mikrouzņēmumu sniegtie darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumi

1. Personāla nomai (šā likuma 17.1 panta otrās daļas izpratnē) pielīdzina darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumu saņemšanu, ja šos pakalpojumus sniedz mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs.

2. Ar darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumu sniegšanu šā panta izpratnē saprot tādas tiesiskās attiecības, kurās darba devējs slēdz darba līgumu ar darbinieku, lai to norīkotu uz laiku vai pastāvīgi veikt darbu citai personai, tās labā un vadībā. Ar darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumu sniegšanu šā panta izpratnē saprot arī attiecības, kuru ietvaros pastāv vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

utt
Irena22
Irena22 29.12.2011 07:53
42998 сообщений на сайте

Ответы (10)

Biju uz VID semināru 9.janvārī par mikrouzņēmumu. Atkal VIDa viedoklis mani pārsteidza nesagatavotu. Pēc lektores teiktā sanāk, ka visas grāmatvedības apkalpojošās Mikro ir riska grupā. Jo pēc jaunajiem grozījumiem soc. likumā un IIeN likumā sanāk, ka veidojas personāla noma. Uz mūsu pārsteigtajiem skatieniem tika atbildēts, ka tādi ārpakalpojumu grāmatveži faktiski ... ir darba attiecības, utt, utt.... Sanāk, ka tagad piestādot rēķinu savam klientam veidojas risks, ka šīs rēķins klientam ir jāapliek ar darba algas nodokļiem.

3) atlīdzību mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam aprēķina atkarībā no nostrādātā darba laika;

īpaša vērība jāpiegriež šim punktam. Sanāk , ka rēķinā nedrīkst norādīt darba veikšanai patērētās stundas. Kā to dara , piemēram, juristi.

Jūsu viedoklis???
Bruklena
Bruklena 11.01.2012 11:12
211 сообщений на сайте
Es domāju, ka VIDs atkal "kāpj eglē"! Ja ir līgums ar SDV par grāmatvedības pakalpojumu sniegšanu un tam cilvēkam šis "mikrobs" nav vienīgais iztikas avots, tad nav nekādu darba attiecību.

Bet, ja līgums ar firmu par pakalpojumu sniegšanu, tad tur vispār nav nekādu darba attiecību ar "mikro".

Viss ir jāskatās kontekstā.
Andaz
Andaz 11.01.2012 11:17
27892 сообщения на сайте
1) mikrouzņēmuma darbiniekus vai īpašniekus pakļauj tās personas noteiktajai darba kārtībai un rīkojumiem, kuras labā veic darbu;

2) persona, kuras labā veic darbu, nosaka personāla skaitu un kvalifikāciju;

3) atlīdzību mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam aprēķina atkarībā no nostrādātā darba laika;

4) persona, kuras labā veic darbu, nodrošina personālu ar lielāko daļu pamatlīdzekļu, darbarīku un materiālu.
Bruklena
Bruklena 11.01.2012 11:33
211 сообщений на сайте
šie ir tie četri vaļi uz kuriem jābūvē mikriķa darbs. Tā es saprotu.
Bruklena
Bruklena 11.01.2012 11:34
211 сообщений на сайте
Rudenī izskanēja viedoklis , ka būs izmaiņas saistībā ar apgrozījumu (75% no ienākumiem no viena uzņ') , saistībā ar iepriekš esošajām darba attiecībām iepriekšējo 6 vai 12 mēnešu periodā un bija vēl trešias nosacījums,,, kuru nevaru atrast, tad nu sanāk, ka tas viss ir galīgi garām. Vai es neesmu līdz galam sapratusi.
Bruklena
Bruklena 11.01.2012 11:37
211 сообщений на сайте
bardaks!
Andaz
Andaz 11.01.2012 11:39
27892 сообщения на сайте
Rudenī izskanēja viedoklis , ka būs izmaiņas

..............

nav ko īpaši uzticēties projektiem - lasiet izsludinātos grozījumus un tikai tos!
Mu-maija
Mu-maija 11.01.2012 23:01
15863 сообщения на сайте
Manuprāt, riska grupā ir jebkurš mikrouzņēmums, kas sniedz pakalpojumus tikai vienam klientam, bet tas automātiski nenozīmē, ka ir iespējams viennozīmīgi pierādīt darba attiecības. Jo mikrouzņēmuma likumā nekur nav noteikts, ka klientiem jābūt daudziem

No otras puses, ja grāmatvedis strādā vakaros, uz sava datora, "nepakļaujas rīkojumiem" un rēķinus izraksta, pamatojoties nevis uz nostrādātajām stundām (kaut gan daudzi konsultanti, advokāti, pasniedzēji utt. izmanto stundas par pamatu rēķinam), tad arī VID nebūs tik viegli pierādīt.

Manuprāt, mēs pārāk bieži ļaujamies situācijai, kad mums lūdz pierādīt, ka mēs neesam kamieļi, tā vietā, lai norādītu oponentam - lūdzu, pierādiet, ka es ESMU kamielis.
Ilzex
Ilzex 12.01.2012 13:42
2676 сообщений на сайте
Nu kamieļi mēs esam, tur nav ko pierādīt, šis viss bardaks uz saviem pleciem jāiznes un paldies par to neviens nepasaka...
Inz
Inz 12.01.2012 22:00
661 сообщение на сайте
ja palīdzēs - es varu pateikt paldies
Andaz
Andaz 13.01.2012 15:33
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.