Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Par auto izmantošanu К списку тем

Par auto izmantošanu
Ir nobināts jauns SIA. Savas mašīnas nav, bet darba vajadzībām to vajag. Kā labāk: vai no privātā nomāt vai patapināt? Kā ar degvielas u.c. izdevumu norakstīšanu?
Gitagg
Gitagg 21.01.2012 21:34
1 сообщение на сайте

Ответы (36)

Если будете у частника арендовать,то частник должен зарегистрироваться как ведущий хоз.деятельность
Gravchik
Gravchik 21.01.2012 22:47
6084 сообщения на сайте
Mainoties auto turētājam, tas ir jāreģistrē Ceļu satiksmes drošības direkcijā, jāmaksā nodoklis.
Japaina
Japaina 21.01.2012 23:49
10269 сообщений на сайте
Un kāds iedomājas, ka privātais ļaus savu a/m reģistrēt kāda cita turējumā.;-)
Ilma
Ilma 22.01.2012 10:04
30495 сообщений на сайте
Tad lai katrs brauc ar savu auto un āmen!:-D

Ja nav auto, tad kājiņām čāpo.:-D
Japaina
Japaina 22.01.2012 16:36
10269 сообщений на сайте
Tas nebūs saimnieciski izdevīgi. Ilgs laiks paies, vajadzēs algot vairākus darbiniekus viena vietā, lai ar kājām izstaigātu.
Ilma
Ilma 22.01.2012 16:49
30495 сообщений на сайте
Pirms dibina SIA, vajag sastādīt biznesa plānu.Ja pašam nekā nav, tad nav ko dibināt.:-D
Japaina
Japaina 22.01.2012 16:58
10269 сообщений на сайте
Ilma
Ilma 22.01.2012 16:59
30495 сообщений на сайте
Nu jā, algot vairākus darbiniekus viena vietā, vai arī maksāt auto nodokli, izdevumu ziņā sanāks, vairāk vai mazak tas pats:-) ..
Asne
Asne 22.01.2012 17:33
248 сообщений на сайте
mani šitais pats nodarbina un mans uber" gudrais "gramatvedis neitiek gudrs...mums ģimene divas mašīnas abas uz vira varda, bet sia mans vienu gribas likt pie sia jo ar to parvietojos darba vajadzībām.iet uz csdd vai neiet? nodoklis jamaksa vai nav? ka patapināt sia no vira vai nomāt?
Terezeadama
Terezeadama 22.01.2012 17:37
4 сообщения на сайте
Terezeadama- nu,nu diez vai ar to jāsāk - attiecībā par grāmatvedi:-(. Šis ir jautājums, kur neviens nav īsti ticis ar to skaidrībā, ir tikai pieņēmumi, varianti viena vai cita VID dažādā attieksme un normatīvo aktu skaidrojums.mantā skumji palika, un es negribētu sev tādu priekšnieci...
Vijoliite
Vijoliite 22.01.2012 18:08
1711 сообщений на сайте
Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā ir uzrādīti transportlīdzekļa uzskaites tehniskie dati, kā arī dati par transportlīdzekļa īpašnieku (valdītāju, turētāju) („Ceļu satiksmes likuma” 13.panta1.punkts).

Firmai ir jāreģistrējas Ceļu satiksmes drošības direkcijā kā transportlīdzekļa turētājam transportlīdzeklim, kurš atrodas bezatlīdzības lietošanā (ir patapināts), un ir jāsamaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis, ja šis transportlīdzeklis tiks izmantots saimnieciskajā darbībā un arī personīgajām vajadzībām.

Šajā gadījumā transportlīdzekļa ekspluatācijas izdevumi tiks uzskatīti par izdevumiem, kas saistīti ar firmas saimniecisko darbību (likuma „Par UIN” 5.pants).

Izdevumi degvielas iegādei šim transportlīdzeklim tiks iekļauti saimnieciskās darbības izdevumos, pamatojoties uz katra mēneša faktisko nobraukumu, saskaņā ar nodokļu maksātāja noteikto degvielas patēriņu uz 100 km, kas nepārsniedz izgatavotājrūpnīcas noteikto degvielas patēriņa normu pilsētas režīmā ne vairāk kā par 20 procentiem.

Ja firma valsts budžetā maksās uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli, tad nevajadzēs veikt degvielas uzskaiti (piemēram, ar ceļazīmēm vai maršruta lapām), lai pamatotu degvielas izlietojumu saimnieciskās darbības nodrošināšanai.

Uber gudrajam firmas dibinātājam!

Japaina
Japaina 22.01.2012 18:33
10269 сообщений на сайте
Jā, tādu priekšnieci, kas neprot latviski rakstīt, negribētu gan, jo tas izsaka daudz.8-)
Japaina
Japaina 22.01.2012 18:38
10269 сообщений на сайте
''un es negribētu sev tādu priekšnieci...'' - es arī negribētu

Loral
Loral 22.01.2012 18:39
1163 сообщения на сайте
man tadi jautri bezapvainojuma izteicieni.pretgramatvedi izturos looti labi ja kas vedisu vinai jagermeistaru drizuma jo tas šai loti garšo.

es tikai pati meginu visam iziet cauri--- sevis pec izsecinaju ka labāk parrakstit masinu uz sevi un darba liguma ieklaut punktu par masinas lietošanu.:-P
Terezeadama
Terezeadama 22.01.2012 22:09
4 сообщения на сайте
No tā nekas nemainīsies.

VID man paskaidroja, ka tas ir pielīdzināms nomas līgumam, kaut gan es tā nedomāju, ka tā ir.
Ilma
Ilma 22.01.2012 22:20
30495 сообщений на сайте
Sevis pēc ir izsecināts aplam,labāk jau klausiet grāmatvedi.:-/
Japaina
Japaina 22.01.2012 22:33
10269 сообщений на сайте
Es tiešam nezinu sazvaijamies ar gramatvedi un vinai ir klienti kas patapina bez registresanas csdd,un noraksta degvielu bet tiklidz bus parbaudes ehh..pilniga dillema.
Terezeadama
Terezeadama 22.01.2012 22:33
4 сообщения на сайте
Nu jāsāk Jūs iepazīt, nekas jautrs priekš grāmatvežā man nelikās. Un, kā redzat, arī šiet grāmatvežu viedokļi dalīsies.Man vienā uzņēmumā ir Jūsu izdomātais variants un māus VID nav pret to. Tā ir kiompensācija, kas nav apliekama ar nodokļiem.

Attiecībā uz patapinājumu, mans viedoklis ir, ka jāreģistrē un jāmaksā.

Patapinājums un transportlīdzekļu nodokļa maksāšana. Nodokli maksā par komersanta īpašumā vai turējumā esošu transportlīdzekli. Saskaņā ar Civillikuma 876.panta2.daļu turējums ir lietas faktiskais valdījums, atzīstot par lietas īpašnieku kādu citu. Saskaņā ar Civillikuma 1950.pantupatapinājuma ņēmējs ir lietas turētājs. Tātad, komersantam ir pienākums maksāt transportlīdzekļu nodokli arī tad, ja transportlīdzeklis tiek lietots, pamatojoties uz patapinājuma līgumu.
Vijoliite
Vijoliite 23.01.2012 07:22
1711 сообщений на сайте
Darba līgumā var iekļaut punktu par savas a/m izmantošanu, bet jāatceras, ka kompensācija ir 0.03Ls par katru nobraukto kilometru, bet ne vairāk kā 40.00Ls mēnesī. Tad a/m nereģistrē CSDD un nemaksā nodokli. + jāatceras, ka uz izdevumiem nelaiž neko citu, kā tikai degvielas izdevumus.

Tad nu var spriest paši, kas grib savas privātās a/m lietot darba vajadzībām un par to saņemt tikai 0.03Ls kompensāciju.
Loliks
Loliks 23.01.2012 10:08
91 сообщение на сайте
Tā ir kompensācija, kas nav apliekama ar nodokļiem.>>

Kompensācija var būt tikai darbiniekam, bet ne valdes loceklim.
Japaina
Japaina 23.01.2012 10:31
10269 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.