Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Reversais PVN būvniecībā Tāmes К списку тем

Reversais PVN būvniecībā Tāmes
Visur izmeklējos, bet neatradu jauninājumus, pēc kādiem principiem sastādīt Tāmi celtniecībā, jo materiāli iet t.sk ar pvn vai tomēr bez pvn puslīdz skaidrs par mehānismiem un atalgojumiem. Varbūt kādam ir kāds paraugs vai norāde uz MK noteikumiem, kādai ir jāizskatās Reversā PVN celtniecības tāmei? Paldies!
Peckis
Peckis 23.01.2012 17:59
30 сообщений на сайте

Ответы (22)

я бы смету утверждал с НДС, а вот счет выписывал бы без.
Brandsale2010
Brandsale2010 23.01.2012 18:10
338 сообщений на сайте
смету утверждал с НДС, а вот счет выписывал бы без

... mmmm ... nja.

Ja, kāds pasūtītājs tādas tāmes apstiprinātu, tad vispār super dzīve būtu.
Dimma
Dimma 23.01.2012 18:16
1727 сообщений на сайте
Tur jau ir tas joks, pasūtītājs teica lai pvn ņem ārā saskaņā ar šo reversu. Nesaprotu, ko lai dara
Peckis
Peckis 23.01.2012 18:33
30 сообщений на сайте
а что ДИММА веселого? в договоре утверждаешь смету с НДС, чтобы к сумме договора не было претензий и всё было учтено, т.к. НДС никто не отменял в стране. А вот счет по новым поправкам выписываешь за минусом НДС. И будет вам супер дзывэ!

А в случае, когда заказчик совсем против, то наверное лучше сделать по его правде, чем потерять работы.
Brandsale2010
Brandsale2010 23.01.2012 18:42
338 сообщений на сайте
Varbūt ar ko jaunajos grozījumos neizprotu, bet, manuprāt, būvniekiem veidosies PVN pārmaksas (tas par iegādātajiem materiāliem) Pārmaksāto PVN summu, kas uzņēmējiem ir izveidojusies taksācijas periodā par piegādātājiem samaksātajām PVN summām, pēc apliekamās personas pieprasījuma atmaksā no valsts budžeta, ja pārmaksātā PVN summa pārsniedz Ls 1000.
Dimma
Dimma 23.01.2012 18:57
1727 сообщений на сайте
Bija jau iepriekš par MK noteikumiem, ka atmaksās tik no 1000 latiem. Vajag tik meklētājā pameklēt.
Dimma
Dimma 23.01.2012 18:59
1727 сообщений на сайте
об этом никто и не спорит
Brandsale2010
Brandsale2010 23.01.2012 19:13
338 сообщений на сайте
Jā par pārmaksu esam informēti, bet ij mēnesī darījumam virs 4500 Ls lai pārmaksu dabūtu par katru mēnesi, ja nē tad tikai gada beigās, redz par materiāliem pvn jāsamaksā uzreiz, tas nozīmē ka uz doto brīdi varu cies pat zaudējumus, ja nepalielinu cenu, ja palielinu cenu varu zaudēt piedāvājumu, jo uzņēmums, kurš ir ietekmīgāks un kuram ir sava kredītlīnija šādus pigorus var atļauties, ko lai dara ja nav tik daudz tie brīvie līdzekļi?
Peckis
Peckis 23.01.2012 20:05
30 сообщений на сайте
Peckis, nu nezinu. Nav vēl jaunie līgumi slēgti. Kad slēgsim, tad radīsies visādi jautājumi.
Dimma
Dimma 23.01.2012 20:13
1727 сообщений на сайте
"Jā par pārmaksu esam informēti, bet ij mēnesī darījumam virs 4500 Ls lai pārmaksu dabūtu par katru mēnesi, ja nē tad tikai gada beigās,"

предналог вернут не только в конце года, но и после того, как вы накопите 8000 LVL.

так что может получиться и раньше, чем в следующем году.
Brandsale2010
Brandsale2010 23.01.2012 20:46
338 сообщений на сайте
Brandsale2010 Jā, pilnīg piejkrītu, ka dažos mēnešos sanāk, ok, bet tagad ziemā ir čābīgi, tieši šie 2 ziemas mēneši ar apgrozījumu nevisai

Peckis
Peckis 23.01.2012 21:37
30 сообщений на сайте
Может не совсем по теме вопрос-а вот если договор в прошлом году заключен,сметы утверждены, но в этом году уточняются суммы, немного объемы корректируются,составляются Papildus Vienošanās на эти изменения, тогда основная сумма на реверс не попадает, а по допам реверс надо делать ? Акты тоже отдельно делать должны строители ?Акт ведь тоже налоговый документ, не только счет.
Krast
Krast 24.01.2012 08:01
1902 сообщения на сайте
Договора,которые заключены до НГ-все в силе по-старому-т.е.,если вы согласовываете доп работы-все виеношанас идут с ПВН без реверса.А для новых договоров сметы необходимо переделать,чтобы на Вашу сумму выйти-ПВН внутри.По идее, сумма договора,счёта,акта приемки и сметы должна совпасть-как ни крути.Если у кого есть другие соображения-поделитесь,пожалуйста.Искала более-менее комментарии специалиста об оформлении *строительных* сделок-ничего не нашла.Если не трудно-ткните носом-что почитать,чтобы не накосячить.:-S Хорошего дня всем!
Ik
Ik 24.01.2012 08:20
190 сообщений на сайте
Sāk pamosties būvnieki beidzot A to pagājušogad visi tik klabināja (arī tepat forumos) - kādas tad problēmas, kādas tad problēmas, viss tik jauki būs, viss tik labi būs ar reverso, nevienam neko nevajadzēs valstij maksāt... Neviens neklausījās, ka reāli žopa kvadrātā būvniekiem būs ar PVN un priekšnodokļiem

Bet ja pa tēmu - tāmei ir jābūt bez PVN. Punkts.
_susurs_
_susurs_ 24.01.2012 08:34
848 сообщений на сайте
_susuriņš_! bet kāpēc,(piedod-atvaino)žopa kvadratā? kas briesmīgs sagaida ar tā reversa ieviešanu????paskaidro man, negudrai?kur-*sobaka porilasj*????:-O
Ik
Ik 24.01.2012 09:19
190 сообщений на сайте
Es jau esmu skaidrojusi. Pieņemsim, ka es esmu būvnieks. Valdības apgalvojumus, ka krīze beigusies es reāli dabā neesmu pamanījusi - vēl joprojām man naudas NAV. Ok, uzsmaida laime, dabūju pasūtījumu, nu tad būvēšu.

1) pasūtītājs man samaksā 1000 latus avansā, ķipa taisi... nu labi - taisīšu.

2) aizeju uz veikalu, a tur - ups, ķieģelis maksā 1220. Kur ņemt 220 latus, mmm? Kredītu man neviens nedod... Pat ja aizņemtos - jāgaida četri mēneši, kamēr man VID to PVN atmaksā. Nu - paskaidros kāds, KUR man ņemt naudu?
_susurs_
_susurs_ 24.01.2012 14:41
848 сообщений на сайте
Vakar iesniedzu tāmi klientam ar pvn, šodien noslēdzu līgumu bez pvn un nedēļas beigās izrakstīšu rēķinu bez pvn ar atsauci uz likuma pantu. Mēneša beigās vilkšu galus un skatīšos kas sanāk, ja pirmo mēnesi neies krastā, meklēšu apakšuzņēmējus un dalīsim šo murgu uz pusēm, lai varam kaut kā eksistēt.
Peckis
Peckis 24.01.2012 21:33
30 сообщений на сайте
Man ir tāds jautajums: Pasūtītājs A noslēdza līgumu ar būvniecības firmu B 2011.gadā.Šogad, lai izpildīt pasutītāja A darbus firma B grib noslēgt apakšuzņemuma līgumu ar firmu C. Kādu PVN jāpiemero? Parasto jo galvenais līgums uz būvniecību tika noslēgts 2011.gadā, vai reverso?
Trefi
Trefi 26.01.2012 19:14
1 сообщение на сайте
Полагаю, что у В с С - реверс.
Brandsale2010
Brandsale2010 27.01.2012 08:03
338 сообщений на сайте
Reversais ar C, ja esat firma B, jo a-uzņēmējam C nav nekādas saistības ar B un A līgumiem pagājušajā gadā.
Zinme
Zinme 27.01.2012 11:03
1186 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.