Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

VSAOI precizēšana К списку тем

VSAOI precizēšana
Zinu, jau ka šī tēma te ir aprunāta, bet līdz galam nesaprotu, jo viens saka, ka drīkst, cits, ka nedrīkst.

Situācija man šāda:

iepriekšējā grāmatvede 2011. gada janvārī darbiniekam aprēķinājusi algu, bet nododot atskaiti algu nav ierakstījusi, t.i., pie darbinieka vārda nav janvārī ienākumi, ne vsao iemaksas norādītas, turpretī nākošā mēnesī nodotajā atskaitē ir norādīts IIN par janvāra mēnesi.

Reāli jau tas darbinieks strādāja, un algu sarakstā viņam alga ir, un tā ir arī izmaksāta, tikai tai atskaitē viņa nav ierakstīta.

Vai es tagad varu labot vsaoi atksaiti par 2011. gada janvāri, aizpildot tās trūkstošās ailes???
Istrazdina
Istrazdina 27.01.2012 12:39
36 сообщений на сайте

Ответы (26)

Надо подать исправленный за февраль, и в 6,7 графах указать з/п и соц за январь.
Aljonka
Aljonka 27.01.2012 12:48
29 сообщений на сайте
Tad jau ar VID arī VSAOI nesaskan, ja nav nodota pareiza informācija. Ieturēts un aprēķināts uzņēmumā ir,arī pārskaitīts ir, bet atskaitē VIDam nav.Itkā pārmaksātas VSAOI parādīsies uz gada beigām. Ziņojumā VSAOI tā nevar labot par 2011.gadajanvāri, kā Jūs rakstāt. Es liktu tagad pie šī gada janvāra ziņojuma klāt gan algu, gan VSAOI, jo tā var labot iepriekšējos periodus, liekot pie tekošā meneša, izņemot vienu mēnesi, to, jā, var parādīt kā precizējumu.
Vijoliite
Vijoliite 27.01.2012 13:07
1711 сообщений на сайте
Tas nekas, ja tā ir labotā alga un soc par pagājušā gada janvāri?

un kā piemēram tad es nododu kopsavilkumu par fiziskai personai izmaksāto summu - es lieku iekšā to janvāra neuzrādīto algu vai nelieku?
Istrazdina
Istrazdina 27.01.2012 13:08
36 сообщений на сайте
Vijolīte, tas nozīmē, ka tagad februārī es došu atskaiti par janvāri + pielikšu klāt gan algu, gan vsaoi kas neparādījās 2011 gadā, vai ne? es vnk pārprasu, lai saprastu pareizi.

Vai arī es varu tagad izlabot jau nodoto decembra atskaiti un pielikt pie tās to trūkstošo algu un vsaoi?
Istrazdina
Istrazdina 27.01.2012 13:14
36 сообщений на сайте
Šajos ziņojumos VSAOI nevar labot vai mainīt. Arī par decembri tur neko vairs nevar izlabot.Vienīgi IIeN var izlabot. Precizējumos decembra atskaitē varēja ielikt par novembri kaut ko, bet par 2011.gadajanvāri ir jāliek pie tekošā mēneša, kad šo kļūdu konstatēja. Ka, jā, tagad par janvāri, jūs liksiet arī atrasto kļūdas summu par 2011. gada janvāri. Un paziņojumā FP izmaksātajām summām nav jāliek šī summa 2011.gadapaziņojumā. Es tā domāju, varbūt kādam ir cita pieredze.
Vijoliite
Vijoliite 27.01.2012 13:39
1711 сообщений на сайте
OK, tagad man skaidrs.
Istrazdina
Istrazdina 27.01.2012 13:44
36 сообщений на сайте
Tas pilnam mieram pirms brīvdienām:)

http://www.vgk.lv/lv/forum/5/101469/
Vijoliite
Vijoliite 27.01.2012 15:55
1711 сообщений на сайте
vijolite, šitas man neveras vaļā
Istrazdina
Istrazdina 31.01.2012 17:07
36 сообщений на сайте
Lasīju tēmā, kur apsrieda šo jauno versiju, un tur bija, ka iepriekšējās versijas adreses neveras vaļā. Tā kā tur nevarēs pagaidām to izlasīt, bet tur bija tieši tas, ko es Jums rakstīju ar visu piemēru. Kad varēs izlasīt, tad izlasīsiet
Vijoliite
Vijoliite 31.01.2012 17:26
1711 сообщений на сайте
"Vijoliite
pirms 10 dienām
1635 ziņojumi forumā
Šajos ziņojumos VSAOI nevar labot vai mainīt. Arī par decembri tur neko vairs nevar izlabot."

Gluži tā nav. Mums bija nokavēta novembra atskaite, decembrī grāmatvede aizmirsa, ka jāieliek +/- ailēs, iesniedza kā parasti. Tikko iesniedzām precizēto atskaiti par decembri ar aizpildītām +/- ailēm, lai sakristu ar "Paziņojumu par fiz.pers.izm.summām" par gadu. Pieņēma.
Pinkrose
Pinkrose 06.02.2012 15:35
447 сообщений на сайте
Es pieļauju tikai vienu variantu, ka Jūs tagad iesniedzāt par janvāri ar + vai - 6. un 7. ailē par decembra mēnesi. Tad, protams tas labojums attieksies uz decembri, Bet labot Ziņojumu par decembri un tur kaut ko precizēt, tas teorētiski nav iespējams. Vienīgi IIeN tā var labot.
Vijoliite
Vijoliite 06.02.2012 16:08
1711 сообщений на сайте
Ja tas bija tikai IIeN dēļ ,un tur bija jālabo kļūda, bet VSAOI tā nevar labot. Arī EDS tādu iespēju nepieļauj.
Vijoliite
Vijoliite 06.02.2012 16:11
1711 сообщений на сайте
No MK Noteikumiem Nr. 827 no 07.09.2010.:
29. Pārskata mēnesī darba devējs (maksātnespējas procesa administrators) precizē darba ņēmēja darba ienākumus un obligātās iemaksas:

29.1. par iepriekšējo mēnesi pirms pārskata mēneša (arī par tām personām, kuras pārskata mēnesī nav darba ņēmēja statusā, bet iepriekšējā mēnesī pirms pārskata mēneša bija darba ņēmēja statusā). Darba devēja ziņojumā norāda darba ienākumus (6.aile) un obligāto iemaksu (7.aile) palielinājumu vai samazinājumu;

29.2. par iepriekšējiem mēnešiem pirms šo noteikumu 29.1.apakšpunktā minētā mēneša, izņemot šo noteikumu 30.2., 30.3. un 30.4.apakšpunktā minētos gadījumus. Darba devēja ziņojumā par pārskata mēnesi attiecīgi palielina vai samazina darba ienākumus (4.aile) un obligātās iemaksas (5.aile);
Vijoliite
Vijoliite 06.02.2012 16:30
1711 сообщений на сайте
nu, savām acīm redzēju, ka pieļauj, jo mēs mēģinājām, a ja nu, un sanāca tā ka tas no pieredzes
Pinkrose
Pinkrose 07.02.2012 09:49
447 сообщений на сайте
labojām decembra atskaiti 27.janvārī, iekļaujot +- ailēs summas par novembri - lai ir skaidrs, par ko tieši, es tur augstāk tā neskaidri uzrakstīju
Pinkrose
Pinkrose 07.02.2012 09:50
447 сообщений на сайте
Nu jauki, ka var arī tā :-).Ilgāku periodu iepriekš diez vai tā varētu.
Vijoliite
Vijoliite 07.02.2012 10:01
1711 сообщений на сайте
Man jau gan liekas, ka vajadzētu varēt.. Katram (grāmatvedim) taču var gadīties aizmirst iesniegt, un kāpēc tad būtu jācieš darbinekiem, ka pēc tam neiet gali ar VID datiem, iesniedzot IIN deklarācijas ar attaisnotiem izdevumiem un tml.
Dīvaina tā Soc.atskaiteslabošanas kārtība, jau sen tā domāju...
Pinkrose
Pinkrose 07.02.2012 10:24
447 сообщений на сайте
Jā, tas tā ir. Es tā iedomājos, es nezinu, kāpēc tas ir tā, ka neļauj labot, bet tas varētu izkropļot VSAOI, j,. piemēram, tagad labot 2011.gadajanvāri, ja pēc tā ir rēķinātas slimības lapas, maternitātes pabalsti un galu galā arī pensija varbūt maijā aprēķināta un jau pusgadu kā saņemta. Diez vai VSAA izsekotu šīm izmaiņām un veiktu pārrēķinu pēc pārrēķina. Un tāpēc man liekas, ka tā ir pareizi,ka jālabo tekošajā mēnesī. Nu tas mans tāds prātojums no logiskās domāšanas izejot
Vijoliite
Vijoliite 07.02.2012 11:43
1711 сообщений на сайте
Nav jau nekā dīvaina - viss ir loģiski.
Citādi bija gudrinieki, kuri pirms kļūšanas par bezdarbnieku salaboja iepriekšējo periodu soc.atskaitesuz astronomiskām summām, sagaidīja, kamēr aprēķina pabalstu, un tad laboja atpakaļ. Nekādus nodokļus, protams, nemaksāja.
Mūsu valstī cilvēks vienmēr izdomās, kā izmantot "robus" likumos.
Aivars007
Aivars007 07.02.2012 15:11
26984 сообщения на сайте
tas gan, par tiem gudriniekiem...
Pinkrose
Pinkrose 07.02.2012 16:03
447 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.