Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

dzīvības apdrošināšana pārtraukta, VID prasa atpakaļ IIN К списку тем

dzīvības apdrošināšana pārtraukta, VID prasa atpakaļ IIN
Напишу по-латышски:
dzīvības apdrošināšanas līgums darbojās 2007. un 2008.gadā, veicu iemaksas, par attiecīgiem periodiem pildītas gada deklarācijas un saņemts IIN. 2009.gadasākumā līgums tika lauzsts.
Šodien saņēmu vēstuli no VID ar lūgumu iesniegt precizētu deklarāciju par 2009.gaduiekļaujot summas lauztā līguma ietvaros par 2008.un2007.gadiem(t.i. atdot VIDam IIN).
Jautājums:
1)VIDs atsaucas uz likuma par IIN 28.panta12.daļu , kurš tika pieņemts 22.09.2011 , vai tam ir atpakaļesjošs spēks?
2) Vai par 2007.gaduvaru nesniegt, ja iestājas jau noilgums?

būšu pateicīga par jebkādu informāciju
Leldene
Leldene 07.02.2012 15:34
65 сообщений на сайте

Ответы (4)

Cik es atceros, tad jau 2007.gadā bija norma, ka šādam līgumam jādarbojas vismaz 5 gadi.
Dzintarss
Dzintarss 07.02.2012 15:36
250 сообщений на сайте
tā ir, norma bija, un bankā, kad es pārtraucu līgumu, operators ieminējās, ka it kā VIDs varētu pieprasīt atmaksāt....
bet tad nebija šis konkrēts punkts: 28.pants Maksātāja pienākumi.... 12)iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam deklarāciju un palielināt taksācijas gada ar nodokli apliekamo ienākumu par iepriekšējos taksācijas gados attaisnotajos izdevumos iekļautajiem apdrošināšanas prēmiju maksājumiem taksācijas gadā, kurā līdz šā likuma 8.pantapiektās daļas 1.punktā noteikto piecu gadu darbības termiņa sasniegšanai tiek lauzts dzīvības apdrošināšanas līgums (ar līdzekļu uzkrāšanu) vai tiek veikta daļēja uzkrājuma izmaksa saskaņā ar noslēgto dzīvības apdrošināšanas līgumu (ar līdzekļu uzkrāšanu);

kāpēc tad viņu pieņēma, ja līdz šim arī varēja pieprasīt atmaksu... man ir aizdomas, ka līdz šim punktam nebija īsti sakārtota likumdošana... turklāt, ja man mājās ir VID lēmums par visiem gadiem, kur ir pieņemts lēmums par nodokļa atmaksu..
es domāju, var nevar pagriezt tā, ka pats VIDs vainīgs, ka man atmaksāja ....
Leldene
Leldene 07.02.2012 16:24
65 сообщений на сайте
Ja līgums ir lauzts agrāk par 5 gadiem tad ir jāatmksā,iesniegsit deklarāciju un atmaksāsiet
Irenap
Irenap 08.02.2012 13:00
137 сообщений на сайте
Labdien, līdzīga situācija - līguma laušanas dēļ jāpalielina apliekamais ienākums par iepriekšējos gados attaisnotajos izdevumos iekļautajām prēmiju summām.

Kā šo korekciju pareizi deklarācijā noformēt?

Pildīt atsevišķu D1 pielikuma rindu, kā ienākuma izmaksātāju norādot apdrošinātāju? Vai kāds cits variants?
Zhavoronoks
Zhavoronoks 01.06.2012 12:04
373 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.