Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Mēs paņemam Tavu naudu pēc panta 25(1) К списку тем

Mēs paņemam Tavu naudu pēc panta 25(1)
Pārmaksa izveidojusies kā UIN avansa maksājums. No 2006 gada. Ik pa laikam kāda summa novirzīta citu nodokļu dzēšanai (pēc VID iniciatīvas). Atlikušo summu VID vienkārši piesavina.
Likumā par nodokļiem un nodevām (16.10 pants) ir teikts ka "ir tiesības" atprasīt.... Tur ( 15. pants ) nekas nav teikts ka tas ir "pienākums" atprasīt !
Tāpat visus šos gadus nekas netika teikts par to kas būs ja šīs "tiesības" netiks izmantotas.
Tātad manai pārmaksai bija jāglabājas valsts kontos tik ilgi, kamēr man radīsies attiecīgā nodokļa saistības pret valsti un notiks ieskaits.
Tātad, pieņemot likuma grozījumus( 25(1)pants ) , par neatprasīto pārmaksu ieskaitīšanu budžetā, valsts vienkārši aplaupa uzņēmumu.
Nav nekāda pārejas perioda, nekāda termiņa ko mainīt. Vienkārši "Mēs paņemam tavu naudu"
Ja es būtu zinājis ka "tiesību" neizmantošanas gadījumā es šo naudu zaudēšu, es būtu izmantojis savas tiesības.
Manuprāt ar šo likumu kaut kas nav kārtībā.

Ps. Konkrētajam nodokļa veidam te nav nozīmes.
Cena
Cena 24.02.2012 19:15
194 сообщения на сайте

Ответы (7)

В европейском суде подобные дела решались - государство выиграло
Iva
Iva 24.02.2012 19:35
422 сообщения на сайте
И будет выигрывать, потому что если плательщик не желает получать свои деньги обратно, то это уже проблемы плательщика, а не государства.
Tt7
Tt7 24.02.2012 21:48
37863 сообщения на сайте
Varbūt tomēr varam šo pantu mēģināt apstrīdēt satversmes tiesā? Vai vismaz paceltu sabiedrisko domu, ja salasītos un iesniegtu petīciju kādi 25-50 grāmatveži, uzņēmēji un citas apbižotās personas?
Anderis
Anderis 28.02.2012 21:19
нет сообщений на сайте
Man UIN ir vēl vecāka pārmaksa un neviens neko nav atņēmis.
Japaina
Japaina 28.02.2012 21:25
10269 сообщений на сайте
Ну, видать, очередь ещё не дошла или не просили перекинуть на другие налоги
Tt7
Tt7 28.02.2012 21:29
37863 сообщения на сайте
To,ko varēja, jau pārcēla.Palikusi tā, ko nedod.Būs jāiet noskaidrot.
Japaina
Japaina 28.02.2012 21:39
10269 сообщений на сайте
Ja runā par tiesībām un pienākumiem tad var runāt par VID bezdarbību kuras rezultātā uzņēmums cieš zaudējumus.
Proti:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Likumā par UIN ir teikts
(Labojumi stājas spēkā ar 01,01,2007)
22.pantā:
papildināt pantu ar 4.1, 4.2 un 4.3 daļu šādā redakcijā:
....
(4)2 Ja nodokļa maksātājam ir Valsts ieņēmumu dienesta administrētu nodokļu vai citu valsts noteikto maksājumu parādi, Valsts ieņēmumu dienests pārmaksāto nodokļa summu novirza attiecīgo nodokļu vai citu valsts noteikto maksājumu segšanai.
....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Valsts ieņēmumu dienests pārmaksāto nodokļa summu novirza attiecīgo nodokļu .....segšanai.

Te nav teikts "Var novirzīt", nav teikts "Lemj par novirzīšanu". Nav nekas arī par par periodiem minēts. Īsāk sakot, ja ir parādi, "novirza un viss".
Tātad ja kaut vienā no nodokļiem jebkurā no periodiem ir bijis parāds un tas nav segts no UIN nodokļa pārmaksas, tad VAINĪGS ir VIDs.
Iznāk ka par nenodzēsto kavējumu ir nepamatoti uzrēķinātas arī soda naudas!!!
Cena
Cena 29.02.2012 23:44
194 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.