Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN samazinātās likmes12% piemērošanas kārtība К списку тем

PVN samazinātās likmes12% piemērošanas kārtība
Labdien, Cien. profesionāļi!
Lūdzu Jūs palīdzību sekojošā jautājumā.
Mazs SIA nodarbojas ar nek. īpaš.iznomāšanu, apsaimniekošanu.Parasti telpu noma kā pakalpojums tiek piedāvāta un aplikta ar PVN 22% . Taču pēdējā laikā pastiprināti klientiem ir interese par izmitināšanas pakalpojumiem, t.i.-nakšņošna, ilgtermiņa viesstrādnieku izmitināšana u.c. Izmitināšanai ir nepieciešamie apstākļi. Ir skaidrs, ka var tikt piemērota PVN samazinātā likme, taču man nav skaidrs kā?, kas tam ir nepieciešams, kāds saskaņojums-vai obligāti ir jābūt kādam sertifikātam, ar kases aparātu strādājam 22%, vai kases aprātam pārprogrammēšanai uz 12% ir jābūt saskaņojumam ar VID? Lūdzu, padalieties pieredzē šajā jautājumā.
Inba
Inba 28.03.2012 14:55
8 сообщений на сайте

Ответы (10)

... vai kases aprātam pārprogrammēšanai uz 12% ir jābūt saskaņojumam ar VID?
Noteikti nē.

22) izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs.
Ja esat tūrsitu mītne (ne viesnīca, ne kopmītne) - jā, tad varat piemērot 12%.
Aivars007
Aivars007 28.03.2012 15:00
26984 сообщения на сайте
Paldies, Aivar!
1) Par kases aparātu skaidrs.
2) tātad, jautājums -vai tai ir jābūt sertificētai kā tūristu mītnei? (ne viesnīca, ne viesu nams, ne kopmītne -nav iepriekš sertificēts) , vai vienkārši rakstam "tūristu izmitināšana" kases čekā "izmitināšana" un +12 % PVN varam piemērot?
Ko vispār izsaka:
22) izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs (visaptveroši-vieta kur izmitina, nekādas atrunas)?

jau iepriekš pateicos par atsaucību
Inba
Inba 28.03.2012 15:11
8 сообщений на сайте
Inba
Pameklējiet šeit
www.em.gov.lv
Neesmu pārliecināts, ka zinu pareizo atbildi.
Tajā lapā ir viss par uzņēmējdabības sertificēšanu.
Aivars007
Aivars007 28.03.2012 15:21
26984 сообщения на сайте
Aivars007,paldies!
Jau kāds pavediens........
Inba
Inba 28.03.2012 15:27
8 сообщений на сайте
Pameklēju.......
nav atbilstoša padoma
Inba
Inba 28.03.2012 15:46
8 сообщений на сайте
http://www.turisms.tukums.lv/files/LVS_standarts_naktsmitnes.pdf
Varbūt, ka izlasot šo, rodas kāda skaidrība, vismaz kur tālāk meklēt.
Asne
Asne 28.03.2012 16:19
248 сообщений на сайте
Un šis - http://www.lvra.lv/lv/sertifikacija.html
Asne
Asne 28.03.2012 16:20
248 сообщений на сайте
Labrīt, Asne!
Liels paldies par info!
Šo te visu es jau studēju ar domu, ka varbūt vajag tiešām to sertifikātu?

Man ir jautājums, vai es bez šīs sertificēšanas varu piemērot PVN 12% likmi vai nē?
Jo, ja pakalpojumam piedāvājamās Telpas var būt kategorijā "Viesu mājas" I kategorija (pēc standarta, kas ir spēkā) vai "Lauku tūrismam izmantojamās mājas" , bet VRS sertifikācija iznāk brīvprātīga atbilstības novērtēšana, tad nozīmē, ja es personīgi nevēlos sertifikātu par piedāvājamo pakalpojumu, tad es to varu arī nesaņemt un piemērot PVN 12%?
kādus likumus, noteikumus lai piemēro?
Nesaprotu:
1) čeku par izmitināšanu izsitu ar 22% PVN, nedrīkstu piemērot 12% PVN, jo nav sertifikāta par pakalpojuma atbilstību;
2) jāiesniedz dokumentus VRS par sertifikāciju I kategorijai Viesu mājai (laiks+papildus maksa gadā u.c.),
saņemu sertifikātu, piemēroju 12% PVN;
3) nesniedzu dokumentus uz sertifikāciju, jo tas ir brīvprātīgi; tiklīdz ir pakalpojums par izmitināšanu izsitu čeku 12 % PVN un viss:

VRC ir ieviesis Latvijā tūristu mītņu brīvprātīgās atbilstības novērtēšanas un klasifikācijas sistēmu un saņēmis akreditācijas apliecību Latvijas nacionālajā akreditācijas birojā (LATAK) kas apliecina, ka VRC pilnībā atbilst Eiropas standarta EN 45011 prasībām sertificēšanas institūcijām pakalpojumu sertificēšanas jomā.
Inba
Inba 29.03.2012 11:12
8 сообщений на сайте
Man tāpat kā Jums, izlasot šķiet, ka nav obligāti jāsertificējas, tas ir brīvprātīgi.
Domāju, ka pietiek ar to, ja pievienosiet jaunu darbības veidu, " izmitināšanu tūristu mītnēs", un piemērosiet samazināto likmi. Un paziņosiet Vid par jaunu darbības veidu.
Asne
Asne 29.03.2012 19:59
248 сообщений на сайте
Labdien!
Asne, liels paldies par Jūsu ziņojumu.
Inba
Inba 23.04.2012 13:19
8 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.