Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

MUN un PVN К списку тем

MUN un PVN
Sveiki!
Man jautājums saistībā ar PVN. SIA MUN maksātājs vēlas iepirkt preci no ES dalībvalsts. Tas varētu būt darijums apm. 400 Ls ceturksnī. Mani interesē kā ir ar PVN. Vai SIA tas bus jāmaksā iepērkot preci no cita uzņēmuma ES ietvaros?
Paldies. Ļoti novērtēju jūsu gudrās galvas.
Jusite
Jusite 26.07.2012 11:36
6 сообщений на сайте

Ответы (6)

Jā Jūsu uzņēmums nav PVN maksātājs, tad iepērkot preci no ES , viņiem jums jāizraksta pz. ar viņu PVN un tas jums jāsamaksā. Jo ar 0% preci savstarpēji var pārdodt tikai PVN apliekamas personas.
MUN šeit nav nekāda sakara, jo PVN likums attiecas vienlīdz uz visām darbības formām.
Ilma
Ilma 26.07.2012 11:49
30495 сообщений на сайте
Paldies, Ilma!
Es vienkārši izlasīju šādu teikumu:
"Ja juridiska vai fizika persona saimnieciskajai darbībai veic preču iegādi Eiropas savienības robežās viena kalendārā gada laikā par summu, kas bez nodokļiem sasniedz 7000 Ls. Summa neieskaita jaunu transporta līdzekļu un akcīzes preču iegādi."
Kā to saprast?
Jusite
Jusite 26.07.2012 12:18
6 сообщений на сайте
Pilns teksts:

Juridiskai personai ar juridisko adresi Latvijā vai fiziskai personai ar deklarēto dzīves vietu Latvijā ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta ar PVN apliekamo personu reģistrā divos gadījumos.

Ja personas veikto ar PVN apliekamo darījumu summa pēdējo 12 kalendāro mēnešu laikā sasniedz 10 000 Ls, neatkarīgi no gada robežām.
Ja juridiska vai fizika persona saimnieciskajai darbībai veic preču iegādi Eiropas savienības robežās viena kalendārā gada laikā par summu, kas bez nodokļiem sasniedz 7000 Ls. Summa neieskaita jaunu transporta līdzekļu un akcīzes preču iegādi.

Reģistrācija ar PVN apliekamo personu reģistrā jāveic 30 kalendāro dienu laikā kopš brīža kad stājies spēkā kāds no minētajiem nosacījumiem.
Jusite
Jusite 26.07.2012 12:19
6 сообщений на сайте
Tagad 12 mēnešos 35 000 apgrozījums, tad jāreģistrējas par PVN maksātājiem. Ja nav reģistrējies un ieopērk precez no ES, tad robeža kad nav jāreģistrējas līsdz 7 000 Ls.

Par tiem jauniem tr. un akcīzes precēm nezinu. Varbūt, ka tad jāmaksā PVN jebkurā gadījumā.
Ilma
Ilma 26.07.2012 13:32
30495 сообщений на сайте
Paldies!
Jusite
Jusite 26.07.2012 15:06
6 сообщений на сайте
Aizmirsāt vēl par pakalpojumiem ES, ja tos sniedz vai saņem.
Inz
Inz 26.07.2012 15:32
661 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.