Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

pētniecības izmaksas un PVN К списку тем

pētniecības izmaksas un PVN
Labdien!

SIA par samaksu pasūtījusi biznesa plāna izstrādi jaunai firmas darbības nozarei citam uzņēmumam. Par pētniecības izmaksām it kā būtu skaidrs - tās nedrīkst kapitalizēt, norakstām izdevumos periodā, kad tās ir radušās. Ja uzņēmums nevar pamatot pētniecības izmaksu ekonomisko pamatotību, liekam pie UIN ar koeficientu 1,5 (dzirdēju vienā seminārā). Tik tālu viss OK,.

Bet pasūtots šo te biznesa plānu saņemam rēķinu ar PVN - jo firma, kuria pasūtījām biznesa plānu, ir PVN maksātāja - tagad samaksāts avanss. Tagad jautājums - vai es šo PVN varu PVN deklarācijā parādīt kā priekšnodokli vai tomēr man šis priekšnodoklis ir jāliek pie pētniecības izmaksām un jānoraksta izdevumos.
It kā tie jau ir ar uzņēmuma s/d saistītie izdevumi, ja labi pierādīsim, bet kas zin kā un vai šo nozari attīstīsim - ja neattīstīsim tomēr, tad UIN koeficients 1,5, bet līdz gada beigām un bilancei vēl nosacīti tālu.... Bet par PVN jādomā jau šobrīd
Ievina
Ievina 08.09.2012 11:46
134 сообщения на сайте

Ответы (1)

Нормальные расходы хоздеятельности, просчитать возможность развития нового направления деятельности фирмы, и никто не может этого запретить. Главное правильно оформить результат исследований, рассмотрели результаты, просчитали, насколько это выгодно или не выгодно для вас, соответственно принять решение, развивать или нет.так что, отчислением ПВН в предналог не вижу никаких проблем.
Tt7
Tt7 08.09.2012 16:57
37863 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.