Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Rēķins un reversais PVN К списку тем

Rēķins un reversais PVN
No likuma 13.6.panta
(7) Būvniecības pakalpojuma saņēmējs samaksā būvniecības pakalpojuma sniedzējam nodokļa rēķinā norādīto būvniecības pakalpojuma vērtību.

Jautājums - vai rēķina summā, t.i. pakalpojuma vērtībā, ko norāda uz rēķina PVN jau tiek iekļauts vai netiek.
Vai saņemot rēķinu piem. 100Ls PVN būs 21Ls vai 17.36Ls?

Cik būvnieki, tik dažādus rēķinus man piedāvā, kurš tad ir pareizais?
Paldies!
Elinaki
Elinaki 24.09.2012 16:19
113 сообщений на сайте

Ответы (11)

Ja PVN ir reversā - rēķinā tas nav jānorāda. Tas pat likumā ir ierakstīts.
Andaz
Andaz 24.09.2012 16:31
27892 сообщения на сайте
Es pat nezinu...kā nu kurš to lasa Ja nav jānorāda, tad tas nenozīmē, ka tas tur nav jāiekļauj...
Piem. līgums ir par 10000 +PVN (reversais PVN). Ja man piestāda rēķinu par 12100Ls, tad taču nebūs pareizi?
Firma grib, lai es viņiem maksāju 12100, kā norādīts rēķinā.
Elinaki
Elinaki 24.09.2012 16:40
113 сообщений на сайте
un kā ir teikts likumā? izlasiet un nosūtiet viņiem, ja paši nemāk izlasīt.
Andaz
Andaz 24.09.2012 16:41
27892 сообщения на сайте
Būvnieki, kuri atbilstoši likumam par PVN piemēro reverso maksāšanas kārtību, (pakalpojumu sniedzēji) izmaksu tāmi sagatavo bez PVN. Rēķinu izraksta bez PVN , kur ailē "PVN "ieraksta atsauci, ka piemērojama 13.6 panta maksāšanas kārtība. Tā kā materiāli iepirkti ar PVN, minētiem uzņēmumiem vienmēr sanāk pāŗmaksa un atliek gaidīt, kad VID atmaksās naudu uzņēmuma kontā un segs citu nodokļu maksājumus. Protams, vispirms sedz nodokļu maksājumus un tad atmaksā. Tur atkal ir dažādi nosacījumi likumā - pārsniedz 1000 LVL, ko ieraksta deklarācijas beigās un vēl šis tas. Tas nenotiek tik ātri (vismaz Rīgas uzņēmumiem), sanāk gaidīšana un tas bremzē uzņēmuma darbību. Jūsu piemērs ir tāda improvizācija par tēmu.
Sandra48
Sandra48 24.09.2012 16:57
324 сообщения на сайте
Būvnieki, kuri atbilstoši likumam par PVN piemēro reverso maksāšanas kārtību, (pakalpojumu sniedzēji) izmaksu tāmi sagatavo bez PVN. Rēķinu izraksta bez PVN , kur ailē "PVN "ieraksta atsauci, ka piemērojama 13.6 panta maksāšanas kārtība. Tā kā materiāli iepirkti ar PVN, minētiem uzņēmumiem vienmēr sanāk pāŗmaksa un atliek gaidīt, kad VID atmaksās naudu uzņēmuma kontā un segs citu nodokļu maksājumus. Protams, vispirms sedz nodokļu maksājumus un tad atmaksā. Tur atkal ir dažādi nosacījumi likumā - pārsniedz 1000 LVL, ko ieraksta deklarācijas beigās un vēl šis tas. Tas nenotiek tik ātri (vismaz Rīgas uzņēmumiem), sanāk gaidīšana un tas bremzē uzņēmuma darbību. Jūsu piemērs ir tāda improvizācija par tēmu.
Sandra48 24.09.2012 16:57
Kāds sakars Jūsu atbildei par VID ar uzdoto jautājumu?
Andaz
Andaz 24.09.2012 16:59
27892 сообщения на сайте
Sakars ar pārmaksas atmaksu. Bet, ja atbildēju par daudz, tad turpmāk klusēšu. Jo es sapratu, tā, ka jautājuma uzdevēji neizprot reversā PVN maksāšanasun piemērošanas būtību.
Sandra48
Sandra48 24.09.2012 17:05
324 сообщения на сайте
Sandra48 .....Būvnieki, kuri atbilstoši likumam par PVN piemēro reverso maksāšanas kārtību, (pakalpojumu sniedzēji) izmaksu tāmi sagatavo bez PVN. ...
Nevaru piekrist, Tāmi sagatavo iekļaujot arī PVN, jo tas, kura no pusēm būs PVN maksātāja neskar kopējās objekta izmaksas, kurās ir jāiekļauj arī PVN.
Kad tāme sagatavota, līgumā atrunā PVN maksāšanas kārtību un, ja izpildās 13.6 panta nosacījumi, tālāk tiek sagatavoti rēķini atbilstoši prasībām.
Zinme
Zinme 24.09.2012 18:09
1186 сообщений на сайте
Es daru tā. Sākuma posmā, kamēr tāme ir kā piedāvājums, tā ir ar PVN, bet zem tās ir ieraksts, ka gadījumā, ja pasūtītājam ir būvatļauja vai apliecinājuma karte, PVN būs reversā, kas nozīmē, ka līguma summa būs bez PVN, atbilstoši 13.6 pantam.
Ja uzņēmums, iesniedz kādu no minētajiem dokumentiem, tālāk jau gala tāme, līguma summa , rēķini, akti ir bez PVN ar attiecīgo atsauci uz likuma pantu.
Tad nav nekādu pārpratumu, kāda ir norēķinu summa.
Licita
Licita 24.09.2012 19:15
113 сообщений на сайте
Nu Licitas variants ir līdzīgs tam, kā to dara mans klients. Ir būvnieki, kas liek tāmes cenas jau ar PVN, un ir, kas liek tikai un vienīgi izmaksas (bez PVN). Mans klients liek bez PVN, jo konkurences dēļ nevar mākslīgi paaugstināt savu peļņu. Es runāju tikai par tiem gadījumiem, kad ir visi nepieciešamie priekšnosacījumi reversā PVN piemērošanas kārtībai. Tikko vēl pastudēju VIDa metodisko materiālu, tur uz jautājumu "Vai tāmē izmaksas liek ar PVN vai bez" atbild: "Sniegtā būvniecības pakalpojuma vērtībā iekļauj izmaksas, kas ir tieši saistītas ar konkrētā pakalpojuma sniegšanu, tai skaitā būvmateriālu, konstrukciju vai iekārtu, kas ir būves neatņemama sastāvdaļa, vai citu normatīvajos aktos būvniecības jomā paredzēto iekārtu iegādes un uzstādīšanas vērtība, būvniecības instrumentu, mehānismu vai tehnoloģisko iekārtu nomas vērtība." Nu manā saprašanā tiešās izmaksas sevī neietver PVN. Un summas, ko var dabūt atpakaļ kā pārmaksātas ir pietiekoši lielas, lai riskētu zaudēt kādu darījumu. Priekšnodokļa uzskaite darījumos, kad ir ieraksti deklarācijas 41. un 41.1 rindā, jau ir cits stāsts.
Sandra48
Sandra48 24.09.2012 19:46
324 сообщения на сайте
Pareizu tāmju sastādīšanu regulē attiecīgi likumi un noteikumi. http://www.likumi.lv/doc.php?id=150396
Ir jāsaprot kas ir "Tāmes cenas". Cenai tāmē (gan par darbu, gan materiāliem, transportu) ir JĀBŪT bez PVN, bet pati Tāme ir AR PVN.
Ar reverso kārtību jau nemainījās Tāmju sastādīšanas kārtība. Tas, ka (Ir būvnieki, kas liek tāmes cenas jau ar PVN) ir pavisam cits stāsts, kas skar nevis grāmatvedību, bet negodīgas konkurences jautājumus.
Zinme
Zinme 25.09.2012 09:53
1186 сообщений на сайте
Sandra, bet kā var piestadīt tāmi bez PVN.jotajā ir iekļauti materiālu izmaksas- a kur.piedodiet un kas Latvijā pārdod materiālus bez PVN-pārsvarā visi celtniecības materiālu veikali ir PVN maksātāji.
Tomēr, pareizi tāmi-piedāvājumu *taisīt*ar PVN.
Inga.k
Inga.k 25.09.2012 11:51
1 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.