Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Vālreiz uzņēmuma līgums К списку тем

Vālreiz uzņēmuma līgums
Labdien ! Lūdzu palīdziet ar padomu ! Ir noslēgts uzņēmuma līgums ar lektoru. Līguma termiņš 3 mēneši. Atalgojums noteikts par katru lekciju .... lati. Norēķins noteikts līgumam beidzoties pēc pieņemšanas nodošanas akta parakstīšanas. Vai sociālā atskaitē viņš jāiekļauj katru mēnesi vai tikai pēdējā ?
Indra2277
Indra2277 30.10.2012 15:41
309 сообщений на сайте

Ответы (26)

katru mēnesi
Andaz
Andaz 30.10.2012 15:43
27892 сообщения на сайте
Paldies !
Indra2277
Indra2277 30.10.2012 15:50
309 сообщений на сайте
Man tads jautajums par so pasu temu. Saskaros pirmo reizi, tapec jautaju gudrakiem pratiem.

Uznemums - mikrouznemuma nodokla maksatajs- nosledz uznemuma līgumu ar lektoru, kā man pareizi viņu iekļaut atskaitē, vai arī nekādi citi nodokļi nav jāietur, bet jāsniedz tikai MUN atskaite un taja jaieklauj visa summa (nu ka visiem darbiniekiem).

Piedodiet, ja jautajums skiet smiekligs.
Neoniite
Neoniite 01.11.2012 18:31
10 сообщений на сайте
Pajautājiet grāmatvedei.
Japaina
Japaina 01.11.2012 18:55
10269 сообщений на сайте
Esmu pazudusi likumos un noteikumos ...
Jautājums ir sekojošs par paziņojumiem-
sakiet lūdzu, ja ir noslēgts uņēmuma līgums par darba izpildi līdz noteiktam datumam, kur ir rakstīts ,ka naudu maksā pēc pieņemšanas-nodošanas akta parakstīšanas. Tagad darbinieks pabeidzis darbu pirms līguma termiņa un priekšnieks viņam izmaksājis jau naudu akta parakstīšnas dienā, pirms līguma termiņa, tad kāds datums bija jānorāda zinojumā Līguma datums vai pieņemšanas-nodošanas akta datums.
Squirrel
Squirrel 10.12.2012 15:45
809 сообщений на сайте
Vai es pareizi domāju,ka tā kā tasteikts noteikumos- "uzņēmuma līguma izbeigšanas dienā", iesniedzot ziņu kodu 82.
tam nav nozīmes, kad nauda izmaksāta pirms vai pēc notikuma
Squirrel
Squirrel 10.12.2012 15:51
809 сообщений на сайте
Naudu drīkst izmaksāt arī avansā.
Ar lektoru (kas nodarbināts konkrētu laiku, konkrēta vietā...) jūsu gadījumā ir jāslēdz darba līgums (iespējams terminētais).
Par gadījuma lekciju var slēgt arī autoratlīdzības līgumu kopā ar uzņēmuma līgumu. Vismaz kāda ekonomija nodokļos. Uzņēmuma līguma gadījumā - nodokļi kā parasti no darbiniekiem (bez 0,25). Bet ar atskaitēm savādāk un IIN jāiemaksā līdz 5 datumam.
Mu-maija
Mu-maija 10.12.2012 16:08
15862 сообщения на сайте
palsdie!skaidrs- atskaitē ziņas pēc līguma datuma.
Squirrel
Squirrel 10.12.2012 16:25
809 сообщений на сайте
Esmu pazudusi likumos un noteikumos ...
Jautājums ir sekojošs par paziņojumiem-
sakiet lūdzu, ja ir noslēgts uņēmuma līgums par darba izpildi līdz noteiktam datumam, kur ir rakstīts ,ka naudu maksā pēc pieņemšanas-nodošanas akta parakstīšanas. Tagad darbinieks pabeidzis darbu pirms līguma termiņa un priekšnieks viņam izmaksājis jau naudu akta parakstīšnas dienā, pirms līguma termiņa, tad kāds datums bija jānorāda zinojumā Līguma datums vai pieņemšanas-nodošanas akta datums.
Squirrel 10.12.2012 15:45
Domāju, ka p-n akta datums, jo līdz ar to beidzas arī līgums. Ja darbu pabeidz un nodod pirms līguma termiņa, tad līgums ir izpildīts un kāda joda pēc vēl gaidīt kaut kādu beigu datumu un to rādīt atskaitē.
Zinme
Zinme 10.12.2012 16:56
1186 сообщений на сайте
Ar lektoriem pieņemts noslēgt autoratlīdzības līgumus.
Andaz
Andaz 10.12.2012 17:44
27892 сообщения на сайте
Squirrel "iejautāja" oktobra tēmā un par lektoru neko neminēja:-)
Zinme
Zinme 10.12.2012 19:38
1186 сообщений на сайте
man patiesībā jau nekas neatliek, ka ziņojumā rakstīt ti līguma datumu ,kas beidzas dažas dienas vēlāk, jo man jau netika pteikts, ka p-n ir parakstīts un nauda samaksāta.Bet ziņojums jāiesniedz tajā dienā, ka līgums izbeidzas.
Squirrel
Squirrel 10.12.2012 23:51
809 сообщений на сайте
Bet ziņojums jāiesniedz tajā dienā, ka līgums izbeidzas
??????????????????????????
Mu-maija
Mu-maija 11.12.2012 01:28
15862 сообщения на сайте
Nu es arī par to esmu pārsteigta,jo līdz šim iesniedzu tāpat kā par dabiniekiem.

8.3 Darba devējs (tai skaitā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs), kas noslēdzis uzņēmuma līgumu ar fizisku personu, kura nav reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēja, katru fizisko personu reģistrē Valsts ieņēmumu dienestā uzņēmuma līguma noslēgšanas dienā, iesniedzot ziņas par darba ņēmēja statusa iegūšanu un norādot ziņu kodu 81 (1.pielikums), ja šīs ziņas jau nav iesniegtas, un uzņēmuma līguma izbeigšanas dienā, iesniedzot ziņas par darba ņēmēja statusa zaudēšanu un norādot ziņu kodu 82, ja persona zaudē darba ņēmēja statusu.
http://www.likumi.lv/doc.php?id=217642
Squirrel
Squirrel 14.12.2012 03:10
809 сообщений на сайте
Dažādām atskaitēm ir dažādi nosaukumi
- ziņas;
- ziņojums;
- paziņojums.
Un tiem ir dažādi iesniegšanas termiņi.
Mu-maija
Mu-maija 14.12.2012 14:38
15862 сообщения на сайте
Bet nozīme ir atskaitēm visām viena viena-"ziņot" VID par esošo stāvokli uzņēmumā dažādos jautājumos. Es nesaprotu kāpēc visus nevarēja nosaukt vienkārši vienā vārdā "ziņojums" + tad tāds un tāds nosaukums par ko tas ir. Citādi te visi pinās pāris priedēs.

Paskaidrojiet ar ko atšķiras ziņas, ziņojums ar paziņojumu konkrētajā gadījumā - VID atskaitēs? Pilnīgi neatko! Ja runājam par citām lietām dzīvē, tad varbūt, piemēram, ziņot var kaut ko slepeni, paziņot -parasti saistās ,ka ziņo kaut ko skaļi. Savukārt "ziņas" saistās ar jaunumiem.
Labi aizrāvos, bet man šī likumdošnas leksikoloģija vienkārši liek aizdomāties, kādi cilveki pārvalda šo valsti. Kā 'viņiem ar to latviešu valodu un literatūru skolā gājis.Un kur skatās attiecīgie birokrāti no cita kantora, kas atbildīgi par valsts valodu.

Tas bija pārdomas atslodzei pirms Ziemassvētkiem, kurus novēlu visiem jaukus!
Squirrel
Squirrel 19.12.2012 04:25
809 сообщений на сайте
ziņot -oju, -o, -o, pag. -oju; trans.
1. Darīt zināmu (faktu, vēsti, ziņu, ziņu kopumu), parasti mutvārdos vai rakstveidā.
// intrans.
2. mil. Darīt (ko) zināmu priekšniekam par dienesta Jautājumiem pēc reglamentā noteiktas formas.

paziņot -oju, -o, -o, pag. -oju; trans.
1. Padarīt zināmu (kādu ziņu, faktu) mutvārdos vai rakstveidā; piesūtīt (rakstisku) ziņu.
// intrans.
2. novec. Ar ziņu uzaicināt (kādu uz kurieni), likt ierasties (kādam kur).
Andaz
Andaz 19.12.2012 10:36
27892 сообщения на сайте
ziņojums -a, v.
1. Tas, kas tiek ziņots (1); teksts, kurā (kas) tiek ziņots; arī oficiāla (mutvārdu vai rakstveida) ziņa.
// Samērā īsa publiska runa, arī tās rakstveida teksts (apspriedēs, konferencēs, kongresos) ar konspektīvu faktu, analīžu rezultātu, prognožu u. tml. izklāstu.
2. mil. Informācija par dienesta jautājumiem, kuru pēc reglamentā noteiktas formas sniedz priekšniekam.
3. inf. Rakstzīmju virkne, kas izveido datu bloku, kuru pārraida datoru tīklos.
4. inf. Īpašā veidā formalizēts dokuments, ko pārraida, izmantojot elektronisko pastu.
5. inf. Displeja ekrānā izspīdināts teksts, kas ziņo lietotājam par kādu nosacījumu vai programmu.
Apraides ziņojums — ziņojums, kas adresēts visiem datoru tīkla lietotājiem. Sk. arī adrese (apraides adrese).

Brīdinājuma ziņojums — ziņojums, kas informē lietotāju par to, ka pieprasītā darbība tiek pārtraukta, jo ir noticis kas neparedzēts; lietotājs var turpināt darbību vai atlikt tās izpildi, kā arī vērsties pēc palīdzības.
Diagnostiskais ziņojums — ziņojums, ko izstrādā diagnostikas programmas vai palīgprogrammas un kas satur informāciju par pārbaudāmās programmas vai ierīces disfunkciju raksturu un to atrašanās vietu.
Informatīvais ziņojums — ziņojums, kas informē lietotāju, ka tam vajadzīgā darbība ir negaidīti pārtraukta un nevar tikt turpināta; lietotājam jāapstiprina, ka šī darbība jāaptur, vai arī jāvēršas pēc palīdzības.
Ziņojumu apdare — dalītas datu apstrādes process, kas apvieno tādas iekšēji saistītas funkcijas kā ziņojumu pārsūtīšanu un glabāšanu.
Andaz
Andaz 19.12.2012 10:37
27892 сообщения на сайте
paziņojums -a, v.
1. Oficiāla, parasti rakstiska, ziņa; mutvārdu ziņa.
2. val. Komunikatīvo īpašību kopums (tekstam, tā daļai); informācija (ko satur teksts, tā daļa
Andaz
Andaz 19.12.2012 10:37
27892 сообщения на сайте
atskaite -es, dsk. ģen. -šu, s.
1. Pārskats.
// Atklāta sasniegumu demonstrēšana, parādīšana (parasti mākslas nozarēs).
2. Atskaites sistēma — koordinātu sistēma, attiecībā pret kuru nosaka objektu, parādību un procesu raksturlīknes un parametrus.

Absolūtā atskaites sistēma — nosacīti nekustīga inerciālā atskaites sistēma, pret kuru aplūko materiālo objektu absolūto kustību.
Inerciālā atskaites sistēma — atskaites sistēma, kurā ir spēkā pirmais Ņūtona likums, proti, ja uz ķermeni neiedarbojas nekādi ārējie spēki, tas kustas vienmērīgi pa taisni.
Neinerciālā atskaites sistēma — atskaites sistēma, kurā atskaites ķermeņi savstarpēji kustas paātrināti.
Relatīvā atskaites sistēma — atskaites sistēma, kas kustas attiecībā pret absolūto atskaites sistēma atskaites sistēmu.
Inerces centra atskaites sistēma — atskaites sistēma, kurā fizikālās sistēmas inerces centrs ir nekustīgs.
Andaz
Andaz 19.12.2012 10:37
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.