Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Pabalsts radinieka nāves gadījumā К списку тем

Pabalsts radinieka nāves gadījumā
Likumā par IIN noteikts, ka DD drīkst piešķirt pabalstu darbinieka vai viņa radinieku (tuvinieku) nāves gadījumā, kura vērtība nepārsniedz 150 latu.
Bet, ja uzņēmumā strādā strādā māte un meita vai drīkst katrai piešķirt šo pabalstu?

Paldies!
Aija_444
Aija_444 10.12.2012 14:22
347 сообщений на сайте

Ответы (49)

Kāpēc nevar.....apbedīšanas pabalsts minētās normas ietvaros netiek aplikts ar nodokli, ja ir pievienoti radniecību apliecinoši dokumenti, kā arī iesniegta miršanas apliecības kopija.
Japaina 11.12.2012 11:03
Japaina, kur ir atrunāts, ka ir jāpievieno Jūsu iepriekšminētie dokumenti? Likumā ir teikts, ka - darbinieka vai viņa radinieku (tuvinieku) nāves gadījumā darba devēja piešķirtais bēru pabalsts, kura vērtība nepārsniedz 150 latu; ar nodokli netiek aplikti.
Tik gribēju zināt vai man obligāti ir jāprasa tie dokumenti, jo viņiem jau tāpat ir smagi...
Aija_444
Aija_444 11.12.2012 11:15
347 сообщений на сайте
Sof я., paldies!
Aija_444
Aija_444 11.12.2012 11:17
347 сообщений на сайте
Kāpēc nevar.....apbedīšanas pabalsts minētās normas ietvaros netiek aplikts ar nodokli, ja ir pievienoti radniecību apliecinoši dokumenti, kā arī iesniegta miršanas apliecības kopija.
Japaina 11.12.2012 11:03
Japaina, kur ir atrunāts, ka ir jāpievieno Jūsu iepriekšminētie dokumenti? Likumā ir teikts, ka - darbinieka vai viņa radinieku (tuvinieku) nāves gadījumā darba devēja piešķirtais bēru pabalsts, kura vērtība nepārsniedz 150 latu; ar nodokli netiek aplikti.
Tik gribēju zināt vai man obligāti ir jāprasa tie dokumenti, jo viņiem jau tāpat ir smagi...
Aija_444 11.12.2012 11:15
Variet jau neprasīt, bet, kāds ir pierādījums par radniecību?Es pamatojos uz veco VID metodiku.IMXO
....29. Ar nodokli netiek aplikts darbinieka vai viņa radinieku (tuvinieku) nāves gadījumā darba devēja piešķirtais bēru pabalsts, kura vērtība nepārsniedz 150 latu. Darbinieka nāves gadījumā bēru pabalsts tiek piešķirts mirušā radiniekam vai tuviniekam. Arī šajā gadījumā bēru pabalsts līdz 150 latiem ar nodokli netiek aplikts. Summa, kas pārsniedz 150 latus, ir ar nodokli apliekams ienākums, kas uzrādāms deklarācijas D1 pielikumā, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju. Bēru pabalsts minētās normas ietvaros netiek aplikts ar nodokli, ja ir pievienoti radniecību apliecinoši dokumenti, kā arī iesniegta miršanas apliecības kopija.
Japaina
Japaina 11.12.2012 11:27
10269 сообщений на сайте
VID var dažās minutēs noskaidrot vai persona ir Jūsu radinieks. Un nedomāju, ka ir daudz uzņēmumu , kas krāpj valsti izmaksājot nepamatotus apbedīšanas pabalstus. Pārdomas.....
Aivareno
Aivareno 11.12.2012 11:30
6641 сообщение на сайте
VID var visu noskaidrot, ja grib,es labāk nodrošinos ar papīrīti.IMXO
Japaina
Japaina 11.12.2012 11:34
10269 сообщений на сайте
Summa, kas pārsniedz 150 latus, ir ar nodokli apliekams ienākums, kas uzrādāms [b]deklarācijas D1 pielikumā, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju[/b]. Bēru pabalsts minētās normas ietvaros netiek aplikts ar nodokli, ja ir pievienoti radniecību apliecinoši dokumenti, kā arī iesniegta miršanas apliecības kopija.
Нижайше прошу прощения, я сегодня тупка и глупка одновременно, но чесслово не пойму, при чем тут работодатель и годовая декларация, которую пойдет подавать работник?? Ну не сможет доказать родство, ВИД его и обует по декларации на подоходный. И каким боком данный текст указывает на то, что работодатель должен требовать у работника порвать на груди рубаху, но доказать что это именно его родственник скончался?
Sof_b
Sof_b 11.12.2012 11:38
1927 сообщений на сайте
Minēšu piemēru...miris pēkšņā nāvē PU vadītājs, sastāv oficiālā laulībā, bet kopā nedzīvo 4 gadus.Irneoficiāla laulība ar sievieti, kura organizē apbedīšanu.Kurai no viņām izmaksāsiet apb.pabalstu
Japaina
Japaina 11.12.2012 11:48
10269 сообщений на сайте
Paldies par viedokļiem! Tie ir ļoti noderīgi.

P.S. Japaina, gadījums nav ne tuvu par neoficiālajām laulībām, bet manas domas, ka cilvēkiem ir jāsakārto savas attiecības. Ja cilvēks 4. gadus dzīvo neoficiālā laulībā un nevar sakārtot "papīrus" tad jādomā vai tās attiecības tam cilvēkam ir tiešām nopietnas. Tas, protams, ir mans IMXO
Aija_444
Aija_444 11.12.2012 12:33
347 сообщений на сайте
Желаю всем жить долго, счастливо, богато.
Carbobalt
Carbobalt 11.12.2012 12:57
842 сообщения на сайте
Minēšu piemēru...miris pēkšņā nāvē PU vadītājs, sastāv oficiālā laulībā, bet kopā nedzīvo 4 gadus.Irneoficiāla laulība ar sievieti, kura organizē apbedīšanu.Kurai no viņām izmaksāsiet apb.pabalstu
Japaina 11.12.2012 11:48
Gadījumi, protams , mēdz būt dažādi. Taču neoficiālā laulībā esošam cilvēkam es nemaksātu , jo nav radniecības . Ja būtu zināms, ka sieva nedzīvo 4 gadus kopā ar vīru un bēres neorganizē, tad arī viņai pabalstu atteiktu (bet tas īsti nebūtu pareizi no juridiskā viedokļa). Uzņēmums var šos pabalstus arī nemaksāt, tas nav obligāts pasākums.
Aivareno
Aivareno 11.12.2012 13:38
6641 сообщение на сайте
Paldies par viedokļiem! Tie ir ļoti noderīgi.

P.S. Japaina, gadījums nav ne tuvu par neoficiālajām laulībām, bet manas domas, ka cilvēkiem ir jāsakārto savas attiecības. Ja cilvēks 4. gadus dzīvo neoficiālā laulībā un nevar sakārtot "papīrus" tad jādomā vai tās attiecības tam cilvēkam ir tiešām nopietnas. Tas, protams, ir mans IMXO
Aija_444 11.12.2012 12:33
Nemetiet ar akmeni, ka netrāpa pašai.

Mēs nezinām, kas ir par iemeslu papīru nesakārtošanai.

Es izmaksātu- paņemtu miršanas apliecības kopiju (oficiālajai sievai tā lakam nebūs) un izmaksātu. Tāds ir mans IMXO
Dinaro
Dinaro 12.12.2012 15:17
8241 сообщение на сайте
210. Radniecības tuvumu starp divām personām taisnā līnijā noteic pēc pakāpju, t. i., dzimšanu skaita. Dēls attiecībā pret tēvu stāv pirmajā radniecības pakāpē, bērna bērns pret vectēvu — otrajā, bērna bērna bērns pret vectēva tēvu — trešajā radniecības pakāpē utt.

211. Radniecības tuvuma noteikšanai sānu līnijā starp divām personām ievēro tikai pakāpju jeb dzimšanu skaitu, un no vienas no šīm personām, neieskaitot viņu pašu, skaita augšup taisnā līnijā uz viņu kopējo trešo personu un no šīs pēdējās lejup uz otru no šīm personām. Īsti brāļi un māsas atrodas otrajā radniecības pakāpē, tēva vai mātes brālis ar brāļa vai māsas meitu un tēva vai mātes māsa ar brāļa vai māsas dēlu — trešajā, brālēni un māsīcas — ceturtajā radniecības pakāpē utt.

212. Radniecību, kas saista personas divās vai vairākās radniecības attiecībās, sauc par divkāršu vai vairākkārtēju radniecību.

213. Radniecība brāļu un māsu starpā ir vai nu pilnīga, vai nepilnīga. Tā uzskatāma par pilnīgu, kad brāļi un māsas cēlušies no vieniem un tiem pašiem vecākiem, un par nepilnīgu, kad viņi cēlušies no viena tēva, bet no dažādām mātēm, vai otrādi — no vienas mātes, bet no dažādiem tēviem; pirmajā gadījumā brāļus un māsas sauc par īstiem brāļiem un īstām māsām, bet otrajā — par pusbrāļiem un pusmāsām.
Piezīme. Divu laulāto bērnus, ko katrs no viņiem piedzīvojis agrākās laulībās, neskaita savā starpā par radiniekiem.
Andaz
Andaz 12.12.2012 15:41
27892 сообщения на сайте
214. Pie ģimenes šaurākā nozīmē pieder laulātie un viņu bērni, kamēr tie vēl atrodas nedalītā saimniecībā.

215. Viena laulātā attiecību ar otra radiniekiem sauc par svainību.
Ar laulību nodibinātā svainība paliek spēkā arī pēc laulības izbeigšanās.
Svainības pakāpe ar vienu no laulātajiem ir tāda pati kā radniecības pakāpe ar otru.
Andaz
Andaz 12.12.2012 15:41
27892 сообщения на сайте
Tiesības saņemt apbedīšanas pabalstu ir:

apdrošinātai personai tās apgādībā bijuša ģimenes locekļa nāves gadījumā;
apdrošinātās personas ģimenes loceklim vai personai, kura faktiski uzņēmusies apbedīšanu, ja mirusi apdrošinātā persona, bezdarbnieks, pensijas, atlīdzības par darbspēju zaudējumu vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējs;
ģimenes loceklim vai personai, kura uzņēmusies apbedīšanu, ja apdrošinātā persona vai tās apgādībā bijušais ģimenes loceklis miris mēneša laikā pēc iemaksu perioda beigām.
Pieprasot apbedīšanas pabalstu, jāiesniedz iesniegums apbedīšanas pabalsta piešķiršanai. Iesniegumu pabalsta piešķiršanai var nosūtīt arī pa pastu vai elektroniska dokumenta formā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Pieprasot pabalstu pa pastu vai elektroniski, var izmantot VSAA mājas lapā www.vsaa.lvesošo veidlapu, vai iesniegt brīvā formā uzrakstītu pieprasījumu, norādot šādas ziņas:

1. pabalsta pieprasītāja vārds un uzvārds;
2. pabalsta pieprasītāja personas kods;
3. pabalsta pieprasītāja deklarētās dzīvesvietas adrese;
4. pabalsta pieprasītāja tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese;
5. pabalsta pieprasītāja kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs (21 zīme);
6. mirušās personas vārds uzvārds, personas kods un miršanas datums.

Ar savu parakstu pabalsta pieprasītājs apliecina, ka iesniegumā sniegtā informācija ir patiesa.
Aivareno
Aivareno 12.12.2012 15:48
6641 сообщение на сайте
Informācija no VSAA.

Pieņemot, ka VSAA izmaksā pabalstu personai, kura uzņēmusies apbedīšanu, tad domāju, ka nav pamata neizmaksāt šādu pabalstu arī uzņēmumam, kurā strādā šī persona.
Aivareno
Aivareno 12.12.2012 15:50
6641 сообщение на сайте
uzņēmumam= uzņēmumā
Aivareno
Aivareno 12.12.2012 15:52
6641 сообщение на сайте
Paldies par viedokļiem! Tie ir ļoti noderīgi.

P.S. Japaina, gadījums nav ne tuvu par neoficiālajām laulībām, bet manas domas, ka cilvēkiem ir jāsakārto savas attiecības. Ja cilvēks 4. gadus dzīvo neoficiālā laulībā un nevar sakārtot "papīrus" tad jādomā vai tās attiecības tam cilvēkam ir tiešām nopietnas. Tas, protams, ir mans IMXO
Aija_444 11.12.2012 12:33
Es tirgū dzirdēj, ka tagad esot jauns likums - jāmaksājot visām piegulētājām. Par visu nelaiķa dzīves laiku.
Aivars007
Aivars007 12.12.2012 20:00
26984 сообщения на сайте
Esmu veca un nemoderna un mans viedoklis, ka galvenais iemesls dokumentu nesakārtošanai - negribēšana uzņemties pilnu atbildību par otru cilvēku!
Otrs iemesls - absolūta likumdošanas nepārzināšana.
Bet - pirmais iemesls ir visizplatītākais.
IMXO
Andaz
Andaz 13.12.2012 10:15
27892 сообщения на сайте


Nemetiet ar akmeni, ka netrāpa pašai.

Mēs nezinām, kas ir par iemeslu papīru nesakārtošanai.

Es izmaksātu- paņemtu miršanas apliecības kopiju (oficiālajai sievai tā lakam nebūs) un izmaksātu. Tāds ir mans IMXO
Dinaro 12.12.2012 15:17
Nevienam nemetu neko, tik mans viedoklis, ka cilvēkiem ir jāsakārto savi papīri. Savādāk var slikti sanākt.
Tā apdomāju, ka strap maniem paziņām un radiem nav tādu, kuri gadiem nav nokārtojuši šķiršanos, tajā pat laikā dzīvojot ar citu personu neoficiālā laulībā. Jā, ir kaimiņienes dēls, kurš tā dzīvo, bet viņam ir problēmas ar alkoholu un tas vairāk pieskaitāms pie tiem iemesliem, kā likumdošanas nepārzināšana.
Jau teicu, ka mums uzņēmumā gadījums nebūt nav par neoficiālajām laulībām, bet varbūt, ka var padalīties viedokļos arī par šādiem gadījumiem.
Aivareno jau ielika atsauci par VSAA apbedīšanas pabalstiem.
Aija_444
Aija_444 13.12.2012 11:05
347 сообщений на сайте
Esmu veca un nemoderna un mans viedoklis, ka galvenais iemesls dokumentu nesakārtošanai - negribēšana uzņemties pilnu atbildību par otru cilvēku!
Otrs iemesls - absolūta likumdošanas nepārzināšana.
Bet - pirmais iemesls ir visizplatītākais.
IMXO
Andaz 13.12.2012 10:15
Ir vēl arī trešais variants: finasiālais.

Tagad izšķirties sanāk dārgāk, nekā reģistrēt laulību (nerunāju par kāzām, bet tikai par reģistrāciju)
Dinaro
Dinaro 13.12.2012 11:08
8241 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.