Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN ES К списку тем

PVN ES
Labdien!
Palīdziet, lūdzu, ar padomu: 2012. gada novembrī tika izsists kases čeks Lietuvā reģistrētam uzņēmumam par pakalpojumu - automašīnas remonts, piemērojot PVN 21%, jo nebija nekādas pārliecības par to, ka uzņēmums šo čeku ielaidīs grāmatvedībā, nevarēja arī pierādīt, ka ir paraksttiesīgā persona utt. Šogad viņi atsūta vēstuli, ka ir taču PVN maksātāji ES un pakalpojumiem PVN taču nepiemēro. Lūdz izrakstīt kredītrēķinu vai atgriezt PVN summu. kā Jūs rīkotos? milzīgs paldies
Gnuuu
Gnuuu 07.01.2013 13:37
151 сообщение на сайте

Ответы (17)

На ПВН кредитный счёт не выписывают, если при этом стоимость услуги не меняется. Хотят вернуть у нас уплаченный ПВН, пусть пишут в свою налоговую заявление о возврате уплаченного ПВН в Латвии.
Tt7
Tt7 07.01.2013 14:08
37863 сообщения на сайте
A varbūt var to darījumu atcelt? Lai ved šurp savu EKA čeka oriģinālu un jātaisa atgriešanas akts, jāraksta jauns rēķins un jāliek maksāt ar pārskaitījumu. kā Jūs skataties uz šādu variantu?

ko vispār sakat par PVN 0% (vai ar PVN neapliekamiem) darījumiem ES, ja tiek maksāts skaidrā naudā? Es esmu ļoti pret, jo nekad nevar zināt, vai gr-bā savā tas pircējs ielaidīs...
Gnuuu
Gnuuu 07.01.2013 15:17
151 сообщение на сайте
Все эти нюансы нужно было уточнять в тот момент, когда они расплачивались за услугу, а не через два месяца после того. И ничего вам менять не надо, как вы в январе 2013 года аннулиреуте чек за ноябрь 2012-го? Хотят вернуть у нас уплаченный ПВН, пусть оформляют процедуру возврата, как это делаем мы, подаём заявление, прилагаем счета и получаем обратно уплаченный ПВН в ЕС.
Tt7
Tt7 07.01.2013 15:45
37863 сообщения на сайте
paldies bet, vai tur nebija jābūt kādai konkrētai summai, sākot ar kuru PVN varēja prasīt atpakaļ citā valstī?
Gnuuu
Gnuuu 07.01.2013 15:51
151 сообщение на сайте
Jūs manuprāt rīkojāties parezi un neko Lietuvas uzņēmums no jums nevar prasīt.
Ilma
Ilma 07.01.2013 16:22
30495 сообщений на сайте
Ну так про сумму пусть они узнают в своём законе, у нас не меньше 50 евро, у них не знаю.
Tt7
Tt7 07.01.2013 16:26
37863 сообщения на сайте
Uj, tur ap 1000ls darījuma summa...
Tiešām milzīgs paldies par atbildēm
Gnuuu
Gnuuu 07.01.2013 16:38
151 сообщение на сайте
Sveiki!

Negribēju sākt jaunu tēmu.

Riekstiņš šāds:
Ir uzņēmums, kas nav reģistrējies kā PVN maksātājs. Pirks preces no ES. Līdz ar to tās tiks pārdotas ar vietējo PVN.

Tālāk - pie pārsošanas Latvijā vajadzētu, lai varētu izrakstīt pavadzīmes, kurā būtu parodukta cena + Latvijas PVN. (jā, zinu, ka PVN ir 0%, bet šoreiz ir svarīgi nodalīt - lai būtu arī cena bez PVN).
Vai VID par to var nomizot?., t.i., vai viņi par to piesietos, ka pavadzīmē, norādīts PVN21% un PVn summa, ja PVN ir 0%.

Ja ko neskaidri izrakstīju, jautājiet - baigi svarīgi būtu šo saprast.
Zeibis
Zeibis 11.01.2013 15:08
4 сообщения на сайте
Jūs pats saprotiet, ko uzrakstījāt?
Aivareno
Aivareno 11.01.2013 15:11
6641 сообщение на сайте
Jā, tāpēc prasīju, ja nav kas skaidrs, lūdzu, pajautājiet, izskaidrošu savādāk.
ja Jūsmulsina un atgādina kaut ko no Šlesera shēmām, tad jā, diemžēl tā tas varētu izklausīties, lai gan nekas nelikumīgs tur nav - prece tiek pārdota par noteiktu summu, tikai pavadzīmē tiek norādīts PVN, ko it kā nevajadzētu nora'dīt.

Jautājums bija vai tas ir kas šausmīgs un neiedomājams, un VID noteikti to skatīsies un neakceptēs.
Zeibis
Zeibis 11.01.2013 15:20
4 сообщения на сайте
Ir uzņēmums, kas nav reģistrējies kā PVN maksātājs.

kurā būtu parodukta cena + Latvijas PVN.

???
Starina
Starina 11.01.2013 15:21
6468 сообщений на сайте
Ja Latvijas uzņēmums nav PVN maksātājs, tad tas nepiemēro PVN savos darījumos. Savukārt ES uzņēmumi dara pareizi, ka izraksta rēķinus ar PVN savos darījumos ar šādu uzņēmumu, jo tiem nav tiesību piemērot 0% likmi, tā kā uzņēmums nav PVN maksātājs.
Aivareno
Aivareno 11.01.2013 15:26
6641 сообщение на сайте
Labi - skaidroju savādāk.

Uzņēmums "Buldozers"
Līdz 7000 Ls iepērkot preces, var nereģistrēties kā PVN maksātājs. Ok, viss pareizi.

"Buldozers" pērk preces līdz 7000Ls gada laikā no ES valstīm.
Tā kā Buldozers nav PVN maksātājs, pēc direktīvām PVN apmaksā pārdevējs.

Tātad Buldozers nopērk preci pa 125 Ls, kur 100 Ls preces cena, PVN 25 Ls.

Tālāk - Latvijā prece tiek pārdota izmantojot publiskos iepirkumus, kuros saskaņā ar PIL pie vērtēšanas skatās cenu bez PVN, lai gan pie piegādes apmaksā gan preces cenu, gan PVN.
Buldozeram, lai uzvarētu iepirkumā, nav izdevīgi likt produkta cenu ar jau samaksāto PVN, jo tad tas nebūs lētākais. Vajadzētu likt cenu bez PVN.
Tāpēc jautājums bija, vai pēc tam izrakstot pavadzīmi, kurā būtu norādīta cena + PVN, VIDs ņemtu priekšā un aizmugurē Buldozeru, jo tas nav reģistrēts kā PVN maksātājs.

varu skaidrot arī vēl vienreiz
Zeibis
Zeibis 11.01.2013 15:29
4 сообщения на сайте
Kā Jūs varat norādīt PVN pavadzīmē, ja neesat PVN maksātājs? Jums nav tiesību to darīt! Reģistrējieties par PVN maksātāju un ES piegādātājs jums pārdos šo preci bez PVN. Nu nevarat Jūs gan vilku pabarot, gan kazu atstāt dzīvu!
Aivareno
Aivareno 11.01.2013 15:35
6641 сообщение на сайте
Uznēmumam, kas nav reģistrējes kā PVN maksātājs nav tiesību rakstīt rēķinus ar PVN.
Irena22
Irena22 11.01.2013 15:36
42998 сообщений на сайте
Un jūsu darījumu partneri nepieņems no Jūsu firmas rēķinu ar PVN.
Irena22
Irena22 11.01.2013 15:38
42998 сообщений на сайте
Jā, tā diemžēl ir.
Žēl.

Ok, jauaks brīvdienas visiem, kas palīdzēja.
Zeibis
Zeibis 11.01.2013 15:58
4 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.