Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Mikrouzņēmums un TL patapinājums К списку тем

Mikrouzņēmums un TL patapinājums
Sveiki,

Lūdzu palīdzību tikt skaidrībā ar degvielas kompensēšanu. (P.S. esmu uz Jūs ar grāmatvedību, tāpēc jautājumi kādam var likties stulbi )

Mikrouzņēmumam ir patapinājuma līgums par TL izmantošanu ar MU darbinieku. Auto tiek izmantots 9 dienas mēnesī.

Vai es pilnā apmērā (100%) varu norakstīt degvielas izmaksas (kas saistītas tikai ar MU darbību) uz MU saimnieciskās darbības izdevumiem?

Kādā veidā ir jārēķina kompensācija? 0,03 Ls reiz km? Un ja es maksāju 500ls lielu algu tad tie 40Ls iet pie algas vai kā atsevišķs ieraksts – kompensācija, ko grāmato uz MU saimnieciskās darbības izdevumiem? vai nebūs jāmaksā par šo kompensāciju papildus nodevas? Vai arī to var vienkārši norakstīt uz MU saimnieciskās darbības izdevumiem?

Kā ir ar maršruta lapām - kāda veida informācija tur ir jānorāda? Varbūt kādam ir excel vai word sagatave? Vai ir jāliek GPS?

Kādā veidā norādīt TL vidējo degvielas patēriņu? Vienkārši no galvas izdomāt? Vai arī VID to pārbauda? Piem., ja faktiskais patēriņš ir 7 l, bet dokumentos norādu 10?
Un kādas vēl izmaksas es varu norakstīt ja TL izmanto mazāk par 15 dienām (nemaksā UVTN)?

Likumus un forumu esmu mēģinājis lasīt, bet gaišāka galva nepaliek

Paldies ja iepriekš
Zolovey
Zolovey 01.07.2013 21:52
3 сообщения на сайте

Ответы (5)

Pieņemiet taču darbā grāmatvedi
Mu-maija
Mu-maija 01.07.2013 22:19
15862 сообщения на сайте
tā nav izeja, pašam ir jāmācās
Zolovey
Zolovey 01.07.2013 22:22
3 сообщения на сайте
Ja ir patapinājuma līgums, tad nav nekāda kompensācija, divus vienā nevar apvienot.
Degvielas patēriņu no galvas neizdomā.

Ja galva, lasot likumus, gaišāka nepaliek, tad jānopērk matu krāsa, vai jāalgo grāmatvedis.
Japaina
Japaina 01.07.2013 22:40
10269 сообщений на сайте
Ja galva, lasot likumus, gaišāka nepaliek, tad jānopērk matu krāsa, vai jāalgo grāmatvedis.
Japaina 01.07.2013 22:40
tāpēc es arī rakstu forumā - ir daudz gudri cilvēki, kuri ir spējīgi palīdzēt

ar kompensāciju skaidrs.

kur ir jāņem degvielas patēriņš? http://www.csdd.lv/lat/par_csdd/rokasgramata_par_videjo_degvielas_paterinu/- šis der? vai ir jāskatās TL dokumentos?

un kas tad paliek ar degvielas norakstīšanas apmēru un maršruta lapu sagatavem?

un vai ir kādas papildus izmaksas, kas būtu jāmaksa MU vai patapinātājam valstij?
Zolovey
Zolovey 01.07.2013 22:50
3 сообщения на сайте
Skatieties TL dokumentos, nevajadzētu būt lielai atšķirībai ar csdd.
Maršruta lapas meklējiet lietotāju failos, ja ir vgk +.

Aizsūtu ziņojumu- arī variet palasīt.
Japaina
Japaina 01.07.2013 22:59
10269 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.