Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

PVN par preču iegādi ar montāžu - pakalpojums vai prece К списку тем

PVN par preču iegādi ar montāžu - pakalpojums vai prece
Labvakar!

Gribu dzirdēt gudro grāmatvežu domas.

Ir uzņēmums LR PVN maksātājs, kurš no ES reģistrēta PVN maksātāja, saskaņā ar līgumu, iegādājas preci (darbagaldu), kuru šis pats ES PVN maksātājs gan transportē uz LR, gan LR veic montāžas darbus.

Atbilstoši līgumam un tāmei pie līguma ir atrunāta gan preces cena, gan transporta izmaksas, gan montāžas izmaksas.

Līgumā ir atrunāts, ka maksājumi tiek veiki avansa veidā ar vienādiem 3 maksājumiem, procentuāli līguma summai nevis izpildītiem darbiem.

Ir samaksāts pirmais avanss atbilstoši līgumam. Avansu par preci PVN deklarācijā uzrādīt nevajag, vajag uzrādīt tikai rēķinu, kad ir saņemta pati prece.

Bet, ja tiek uzskatīts, ka prece kopā ar montāžu ir pakalpojums, tad šis avanss ir jāuzrāda PVN deklarācijā - man VID telefoniski sniedza šādu skaidrojumu, bet punktu un pantu, kāpēc man tā vajadzētu uzskatīt, pateikt nevarēja.

Gribu dzirdēt kompetento grāmatvežu viedokli:
1) Prece ar montāžu ir pakalpojums un samaksāto avansu uzrādu PVN deklarācijā avansa apmaksas brīdī? Vai tomēr nē - tā ir prece, pakalpojums ir montāža, kuru uzskatu atsevišķi par pakalpojumu, transports - pats par sevi pakalpojums?

2) Kāda likme šim darījumam rēķinā jāpiemēro 0% kā precei vai NAV kā pakalpojumam?
3) Kāds likuma pants un punkts to nosaka, jo man VID īsti nevarēja atbildēt

Paldies! Un ceru uz palīdzību
Ievina
Ievina 12.11.2013 22:50
134 сообщения на сайте

Ответы (8)

tā ir prece, pakalpojums ir montāža, kuru uzskatu atsevišķi par pakalpojumu, transports - pats par sevi pakalpojums
Ievina 12.11.2013 22:50
Если это основное средство, то монтаж включается в пашизмаксу, т.к. это не отдельная услуга.
В конечном счете, вполне вероятно, будет указано "с установкой" и может быть не выделена отдельно стоимость установки. В договоре надо смотреть. Там и гарантия тоже должна быть упомянута обязательно.
Ser
Ser 12.11.2013 23:02
3685 сообщений на сайте
Es pārdošu tālāk šo preci ar uzstādīšanu. Esmu būtībā starpnieks - man ir noslēgts līgums par preci ar montāžu ar ES PVN maksātāju un es to visu tālāk pārdodu citam LR PVN maksātājam. Tikai man nav starpniecības līgums, bet esmu galīgais pakalpojuma un preces saņēmējs, bet pēc tam - pārdevējs.

Garantiju man sniegs ES PVN maksātājs, bet es pēc tam, vajadzības gadījumā, - LR PVN maksātājam.
Ievina
Ievina 13.11.2013 08:16
134 сообщения на сайте
А почему монтаж учитывается отдельно от столов, если одна и та же фирма всё продаёт?
Tt7
Tt7 13.11.2013 10:13
37863 сообщения на сайте
Tāmē, kas ir līguma pielikums, ir sīki viss sadalīts - cik prece, cik preces transports uz LR, cik montāža, cik darbinieku apmācība, ko veiks šis pats ES PVN maksātājs man, bet es jau to visu tālāk piestādīšu LR PVN maksātājam.

Tādu līgumu sagatavoja un bija ar mieru slēgt mans ES PVN maksātājs.
Ievina
Ievina 13.11.2013 10:38
134 сообщения на сайте
Для вас это стоимость этих столов, потому учитывать надо всё вместе, тем более счёт выставляется один за всё. Значит и ПВН применяете как к товару.
Tt7
Tt7 13.11.2013 11:04
37863 сообщения на сайте
Preces vērtībā man, protams, ieies gan pati prece, gan montāža, gan transports, tas tā protams ir!

Vienīgi jautājums, kā un kad to parādīt PVN deklarācijā, jo man ir darījums ES.

Es biju domājusi, ka 'visus avansus pati sadalu summāri - kas par preci, kas par transportu un kas par montāžu un izejot no tā, vai avansa maksājums ir par preci vai pakalpojumu, vai nu rādu/nerādu PVN deklarācijā.

Vienīgi izdomāju piezvanīt uz VID - tur teica, ka montāža ar preci ir pakalpojums un par to maksātais avanss PVN deklarācijā ir jāuzrāda samaksas brīdī.

Ja būtu tikai prece + transports ar ES PVN maksātāju, tad rēķinu dalītu - par preci 0% , par transportu - NAV (reverss). Man tā montāža visu izjauc
Ievina
Ievina 13.11.2013 11:20
134 сообщения на сайте
Pareizāk būtu teikt, ka prece ar montāžu, nevis otrādāk.
Es ieteiktu vadīties pēc loģikas - ko Jūs pērkat? Darbgaldu - tātad preci. Precei pienākas montāža (nevis montāžai pienākas prece) - tātad - kopā tā ir prece. Prece bez montāžas taču var pastāvēt, bet montāža bez preces - nevar.
Transpportēšana ir un paliek transportēšana. Tas nekas, ka tā palielina preces (darbgalda) vērtību. PVN izpratnē tas ir pakalpojums.
Andaz
Andaz 13.11.2013 13:51
27892 сообщения на сайте
Paldies visiem, kas palīdzēja!

VID atbilde arī bija (šodien saņēmu), ka prece jāizdala atsevišķi, transports jāizdala atsevišķi un montāža atsevišķi.
Ievina
Ievina 14.11.2013 23:57
134 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.