Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Avansa maksājums par preci ES - kad uzrādīt PVN deklarācijā К списку тем

Avansa maksājums par preci ES - kad uzrādīt PVN deklarācijā
Labdien!

Man vajadzētu padomu - vai samaksātais avanss par preču iegādi ES (gan avansa maksātājs, gan saņēmējs ir PVN maksātāji) ir jāuzrāda tajā taksācijas perioda deklarācijā, kad avanss veikts vai tomēr ar 2013. gadu samaksātie avansi par precēm uz ES (preču iegāde) vairs PVN deklarācijā nav jāuzrāda, bet darījums jāuzrāda tikai tad, kad reāli saņemta prece un rēķins par visu summu kopā.

Man vajadzētu likuma punktu un pantu - atradu pantu par piegādēm ES, ka saņemtie avansi nav jāuzrāda... bet par iegādēm sāku šaubīties... Visu laiku domāju, ka no 2013. gada nav jāuzrāda, bet tagad sāku šaubīties.

Atradu kaut kādu VID metodiku, bet nu...

Par Saeimā 2012.gada29.novembrī pieņemto
Pievienotās vērtības nodokļa likumu

3. Darījuma brīža noteikšana

Preču piegādes ES teritorijā un preču iegādes ES teritorijā brīdis ir preču piegādes vai preču iegādes veikšana.
Avansa saņemšanu vai tā samaksu minētajos darījumos vairs neuzskata par nodokļa iekasēšanas brīdi. Nodokļa rēķins par saņemtajiem avansa maksājumiem par preču piegādēm ES teritorijā nav jāizsniedz.

Bet tur tālāk iet:

9. Termiņš nodokļa iemaksai valsts budžetā un nodokļa norādīšanas brīdis PVN deklarācijā

Ja nodokļa rēķins, kuru bija jāizsniedz ne vēlāk kā piecpadsmitajā dienā no darījuma brīža vai avansa maksājuma saņemšanas brīža (izņemot avansa maksājumu par preču piegādi ES teritorijā), nav izsniegts vai ir izsniegts ar nokavēšanos, nodokli par iekšzemē veiktajām preču piegādēm vai sniegtajiem pakalpojumiem norāda tā taksācijas perioda nodokļa deklarācijā, kad veikta preču piegāde vai sniegts pakalpojums un iestājies nodokļa rēķina izrakstīšanas termiņš.

Es nesaprotu, kas tas ir par avansu, kas minēts tajā 9 punktā.

Paldies jau iepriekš par atsaucību!
Ievina
Ievina 15.11.2013 00:04
134 сообщения на сайте

Ответы (16)

В 9 пункте речь идет par iekšzemē veiktajām preču piegādēm vai sniegtajiem pakalpojumiem.
Maija
Maija 15.11.2013 09:07
28223 сообщения на сайте
(izņemot avansa maksājumu par preču piegādi ES teritorijā),
пока второе условие не выполнено - товар не получен, реверс не начисляется.
Tt7
Tt7 15.11.2013 09:10
37863 сообщения на сайте
Tt7

Nesaprotu komentāru - par preču iegādi samaksātais avanss ir jāuzrāda PVN deklarācijā vai nav, tad, kad reāli veikta apmaksa.

Tas, ka nav jāuzrāda saņemtais avanss no ES, es saprotu un gan likumā, gan VID atbildēs atrodu...

Bet, vai tas attiecās arī uz samaksātajiem avansiem par iegādēm ES - nesaprotu

Protams, gribētu likuma punktu vai pantu, ja vajag vai tieši pretēji - nevajag...
Ievina
Ievina 15.11.2013 11:14
134 сообщения на сайте
31. pants

4) Preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā ir notikusi tad, kad faktiski ir veikta preču iegāde, bet ne vēlāk par brīdi, kad preces ir saņemtas
Alinka
Alinka 15.11.2013 11:24
33 сообщения на сайте
Bet, vai tas attiecās arī uz samaksātajiem avansiem par iegādēm ES - nesaprotu
Ievina 15.11.2013 11:14
Норма применяется в обеих случаях, как при получении аванса, так и при его оплате.
Tt7
Tt7 15.11.2013 11:27
37863 сообщения на сайте
Читайте сначала 31 статью 4 часть.
(4) Preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā ir notikusi tad, kad faktiski ir veikta preču iegāde, bet ne vēlāk par brīdi, kad preces ir saņemtas.

Потом переходите к статье 121 статье часть 1
(1) Nodokli par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā norāda tā taksācijas perioda nodokļa deklarācijā, kad ir veikta preču iegāde Eiropas Savienības teritorijā saskaņā ar šā likuma 31.pantaceturto daļu un izrakstīts nodokļa rēķins.

Заодно посмотрите момент декларирования других сделок. Для некоторых прямо написано, что они декларируются либо в момент совершения либо в момент оплаты.
Maija
Maija 15.11.2013 11:34
28223 сообщения на сайте
Meklējot visās iespējamās vietās, kur varēju būt to lasījusi, atradu VID semināra slaidu:

Preču piegādes ES teritorijā un preču iegādes ES teritorijā darījuma brīdis ir preču piegādes vai iegādes veikšana.
Avansa saņemšanu vai samaksu minētajos darījumos neuzskata par nodokļa iekasēšanas brīdi.
Nodokļa rēķins avansa maksājumiem par preču piegādēm ES teritorijā nav jāizsniedz.
Nodoklis par avansiem minētajos darījumos nav jāmaksā (84.panta otrā daļa)

Tikai likumā tā 84. panta 2. daļa

2) Nodoklis par preču piegādi vai pakalpojumu sniegšanu, izņemot šā likuma 43.pantaceturtajā, piektajā un sestajā daļā minētos gadījumus, valsts budžetā maksājams arī tad, ja samaksa par precēm vai pakalpojumiem veikta pirms preču piegādes vai pakalpojumu sniegšanas.

Skatoties 43. panta 4,5, 6 daļu, tad ir:

4) Nodokļa 0 procentu likmi piemēro preču piegādei Eiropas Savienības teritorijā, ja tiek izpildīti abi šie nosacījumi:

1) preču transporta pavaddokumentos un nodokļa rēķinā norādītais preču saņēmējs ir uzrādījis preču piegādātājam darījuma brīdī derīgu citas dalībvalsts nodokļa maksātāja reģistrācijas numuru;

2) preces ir nosūtītas vai transportētas no iekšzemes uz galamērķi citā dalībvalstī, un to apliecina preču piegādātāja rīcībā esošie preču transporta pavaddokumenti.

(5) Nodokļa 0 procentu likmi piemēro preču piegādei Eiropas Savienības teritorijā, ko veic reģistrēts nodokļa maksātājs, piedaloties šā likuma 16.pantaceturtajā daļā minētajā preču piegādē.

(6) Nodokļa 0 procentu likmi piemēro jauna transportlīdzekļa piegādei citas dalībvalsts jebkurai personai.

Respektīvi, par iegādēm nekas nav minēts, bet piegādes mani neinteresē!

Vienīgi sapratu, ka tiešā tekstā NAV pateikts par iegādēm, bet viss jālasa kontekstā ar vēl kaut ko, kas arī iet kontekstā!

Bet tātad visi no PVN likuma saprot, ka avansus par iegādem deklarācijā neuzrādā, vai ne?

Paldies atsaucīgajiem palīgiem!
Ievina
Ievina 15.11.2013 12:05
134 сообщения на сайте
Bet tātad visi no PVN likuma saprot, ka avansus par iegādem deklarācijā neuzrādā, vai ne?
Ievina 15.11.2013 12:05
neuzrādā
Tt7
Tt7 15.11.2013 12:49
37863 сообщения на сайте
У меня такой вопрос - нам выписали счет в сентябре, мы оплатили в октябре, товар получили в ноябре. В какой декларации показывать реверс? Я склоняюсь к октябрю, но чего то стала читать и запуталась окончательно.
Brita
Brita 20.11.2013 13:25
1868 сообщений на сайте
В октябре по оплате
Annaeglite
Annaeglite 20.11.2013 13:26
2044 сообщения на сайте
Brita
Brita 20.11.2013 13:41
1868 сообщений на сайте
В ноябре.
Albina
Albina 20.11.2013 13:41
64702 сообщения на сайте
Albina
почему в ноябре?
Annaeglite
Annaeglite 20.11.2013 13:50
2044 сообщения на сайте
парой постов выше все подробно изложили
Kel
Kel 20.11.2013 13:51
12066 сообщений на сайте
Ну я и олух
Зато сейчас поумнела (немного) - спасибо
Annaeglite
Annaeglite 20.11.2013 13:59
2044 сообщения на сайте
Аааа! Я недаром сомневалась- я как вижу пречу иегаде и пиегаде - у меня ступор начинается.
Brita
Brita 20.11.2013 14:25
1868 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.