Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Nodokļu nolietojums nomātam pamatlīdzeklim К списку тем

Nodokļu nolietojums nomātam pamatlīdzeklim
Gribētu dzirdēt Jūsu viedokli šādā jautājumā. Uzņēmums sākotnēji nomā telpas, kas bija ļoti nolaistas, telpās veica rekonstrukciju, pasūtīja projektu, veica būvdarbus, uztaisīga jaunu inventarizāciju, tagad tur darbojas ražošanas cehs. Nomas līgums noslēgts un 10 gadiem. Vai es šo jaunizveidoto cehu varu likt bilancē un rēķināt tam nodokļu nolietojumu, vai es to nemaz nevaru uzskaitīt kā pamatlīdzekli. Iepriekš pateicos.
Tlc
Tlc 29.01.2014 10:58
124 сообщения на сайте

Ответы (11)

Priekš tam ir tāds jēdziens kā "Ilgtermiņa ieguldījumi nomātajos pamatlīdzekļos"
Abra
Abra 29.01.2014 11:40
2285 сообщений на сайте
Bet pamatlīdzekļa kartīte man vajadzīga uz cehu, vai tomēr nē? Man nav skaidra pati uzskaite.
Tlc
Tlc 29.01.2014 11:59
124 сообщения на сайте
http://likumi.lv/doc.php?id=34094
13 статья
Albina
Albina 29.01.2014 12:01
64702 сообщения на сайте
Albina, 13.pantuizlasīju jau desmit reizes, bet tā īsti neatradu, ko gribu zināt.
Tlc
Tlc 29.01.2014 12:05
124 сообщения на сайте
Ну давайте я за вас поищу

(7) Ja pamatlīdzekļi ir nomāti ar izpirkuma tiesībām, to nolietojuma un rekonstrukcijas, uzlabošanas un atjaunošanas izmaksas noraksta tā, it kā pamatlīdzekļi būtu nomnieka īpašums.
(8) Ja pamatlīdzekļi ir nomāti bez izpirkuma tiesībām un tie pēc nomas termiņa izbeigšanās jāatdod īpašniekam, kā arī ja nomas līgumā ir paredzēta pamatlīdzekļu rekonstrukcija, uzlabošana vai atjaunošana, šo izmaksu summa nomniekam jānoraksta vienlīdzīgās daļās atlikušajā nomas periodā. Ja saskaņā ar līgumu iznomātājs kompensē nomniekam šīs rekonstrukcijas, uzlabošanas vai atjaunošanas izmaksas, šī izmaksu summa jāiekļauj nomnieka apliekamajā ienākumā. Ja nomnieks nekustamo īpašumu nomā bez izpirkuma tiesībām un šajā īpašumā ir veicis rekonstrukcijas, uzlabošanas vai atjaunošanas darbus, bet līgums tiek izbeigts pirms termiņa sakarā ar nomnieka komercdarbības apgrozījuma vai peļņas apmēra samazināšanos (nomātajās telpās) vairāk nekā par 30 procentiem (salīdzinot rādītājus no taksācijas perioda sākuma līdz līguma izbeigšanas dienai ar pirmstaksācijas perioda attiecīgo laika posmu) vai no nomnieka neatkarīgu apstākļu dēļ, izņemot gadījumu, kad līgumu izbeidz pēc iznomātāja iniciatīvas, nomnieka apliekamo ienākumu samazina par pamatlīdzekļu rekonstrukcijas, uzlabošanas vai atjaunošanas izmaksu atlikušo summu tajā taksācijas periodā, kurā līgums izbeigts.
Albina
Albina 29.01.2014 12:20
64702 сообщения на сайте
Paldies, to jau biju izlasījusi, par izdevumu norakstīšanu man skaidrs, bet es 8.punktā neko neredzu par nodokļu nolietojumu, jo noma ir bez izpirkuma tiesībām, tadēļ arī jautāju, jo cik es saprotu nodokļu nolietojumu nemaz nevaru rēķināt, man tas nav īsti skaidrs.
Tlc
Tlc 29.01.2014 12:25
124 сообщения на сайте
Jums nav tāda pamatlīdzekļa kā cehs. Jums ir vienkārši izdevumi, kuri jānoraksta 10 gadu laikā, ja vien tie atbilst 13.pantanosacījumiem.
Abra
Abra 29.01.2014 12:26
2285 сообщений на сайте
Paldies, Abra, tātad pamatlīdzekļu kartiņa man nemaz nav jātaisa, lai gan LAD man tādu kartiņu prasa uz cehu.
Tlc
Tlc 29.01.2014 12:33
124 сообщения на сайте
Katru gadu finansu grāmatvedībā noraksta 10% no iztēretās summas un ,ja remonts atbilst 13.pantaprasībam, nav jākoriģē UIN deklarācija - tā es saprotu 13.pantu
Neatceros redzējusi kartiņu ilgtermiņa ieguldījumiem. Par LAD prasībām nemācēšu komentēt, bet var jau tādu ierīkot kaut vai savām vajadzībām, lai 10 gadu laikā neaizmirstas.
Abra
Abra 29.01.2014 12:40
2285 сообщений на сайте
Paldies
Tlc
Tlc 29.01.2014 12:42
124 сообщения на сайте
Var,protams, finansu grāmatvedībā norakstīt ilgākā vai īsākā laikā, bet tad ir ķēpa ar UIN deklarācijas koriģēšanu.
Abra
Abra 29.01.2014 12:49
2285 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.