Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

VID aprēķināto sodu grāmatojums К списку тем

VID aprēķināto sodu grāmatojums
Sveicināti,

man ir radies jautājums un es ceru, ka kāds spēs man palīdzēt. Lieta tāda, ka veidojot 2013 gada pārskatu, salīdzinot nodokļu atlikumus grāmatvedībā un salīdzinot tos ar VID EDS saņemto pārkskatu par laika periodu no 2013. gada 1. janvāra līdz 2013. gada 31. decembrim pamanīju nesakritības.

Konts 5721 (PVN) 2012. gada beigas un līdz ar to arī 2013. gada sākuma cipars grāmatvedībā nesakrīt ar VID datiem. Nesakritība ir gaužām maza un noveļu to uz 2012. gada VID aprēķināto nokavējuma naudu, ko 2012. gada decembra mēnesī pievieno nodokļu kontam - norādot kā samaksāto soda naudu. Konts 8260.

Ko tagad darīt? atstāt kā ir vai mēģināt ko labot. Biju VID`aa, tur man saka, ka EDS jauno (2013) gada pārskatu pieņems. Ja VID redzēs, ka nodokļu cipari nesakrīt, var nākties rakstīt paskaidrojumu un skaidrot, ka tie visticamāk ir sodi, ko VID ir piemērojis.

Nesakritība ir ar plusa zīmi. Grāmatvedībā uzrādās, ka esam par pāris latiem vairāk valstij parādā. Tā,kā apkrāpts neviens it kā nav.

un no VID pārskatu par 2012. gada nodokļiem un līdz ar to arī soda naudām, dabūt vairs nevar.
Sabiiine22
Sabiiine22 28.04.2014 10:58
5 сообщений на сайте

Ответы (6)

Ielieciet to starpību kā soda naudas 2013.gadā.
Es drukāju VID izdrukas katru gadu daudzām savām firmām. Un ļoti bieži tas, kas 2013.gadaaprīlī tika uzrādīts kā 2012.gada31.decembra nodokļu atlikums ir pavisam cits cipars, nekā tas, ko redzam kā atlikumu 31.12.2012, ja paskatāmies 2014.gadaaprīļa izdrukā.
Pirmās reizes es biju šokā - kā tas varbūt, es taču pagājušogad tik cītīgi visu nolīdzināju?
VID starp citu reizēm novirza kaut kādas nodokļu pārmaksas uz citu nodokļu parādiem un to dara ar atpakaļejošu datumu. Man ir bijis tā, ka no PVN noņem 2013.gadā, bet IIN pieskaita ar 2012.gadu Ej nu nolīdzini.
Ilzex
Ilzex 28.04.2014 11:33
2676 сообщений на сайте
Man kaut kā gribas, lai visi cipari sakrīt. Lieta tāda, ka paraads par pvn 2012. Gada beigaas bija, pienjemsim 12 ls.(konta 5721 atlikums uz 2012. 31. Decembri. Liidz ar to arii 2013 gada 1 janvārī saakuma summa ir 12 ls. Dabuuju vid izdruku no 2013. Gada 1 janvara lidz 2013. Gada 31. Decembrim un tur "staav" cipars 10 ls. (Kaa 2013. Gada 1 janvaara saakuma cipars) es tak tos 2 ls nevaru taa vienkaarshi uz sodiem norakstiit.

Pvn darijumi ir iegramatoti pareizi (no reekjiniem) arii nodoklju apmaksas ir pareizi iegraamatotas (no banku izdrukaam) . Vienigais, kas nak prataa ir soda naudas. Bet 2012 gada decembrii taas jau tika iegraamatotas pamatojoties uz vid datiem.

Vidaa plaata rokas. Saka, ka to pamaniit varot tikai audita gadiijumaa... veel meitenes vidaa mineeja kaut ko par ticamiibas nodalju.
Sabiiine22
Sabiiine22 28.04.2014 21:13
5 сообщений на сайте
Aaaa es veel iedomaajos, izdrukas no vid tiek pieprasiitas ar informaaciju liidz 31.decembrim bet 1.janvaariijau ar kaut ko apreekjina. Bet tad tie buutu santiimi, ne lati.
Sabiiine22
Sabiiine22 28.04.2014 21:16
5 сообщений на сайте
Man ir tāda pieredze, ka ņemot izruku par ilgāku periodu viss sakrita, piemēram par periodu no 2012.gadajanvāra līdz šodienai viens cipars, bet ņemot izdruku par 2013.gaducits cipars un atšķirība ~ 100EUR, rakstīju VID un viņi novērsa kaut kādu kļūdu, atvainojās un tagad viss sakrīt.
Andris8
Andris8 29.04.2014 09:19
594 сообщения на сайте
Atkārtošos vēlreiz. Soda naudas, kas ir VID izdrukā uz 31.12.2012 nav iecirstas akmenī un mēdz mainīties. Pēc gada tur var būt pavisam cits cipars. Tas notiek ļoti bieži, parasti tad, ja VID veic kādu nodokļu pārcelšanu no/uz PVN. Tā kā man ir daudz klientu un šāda lieta mēdz būt katru gadu, tad ja starpība ir 5-10 Ls, es nesāku tērēt savu laiku (un pieprasīt vecāku periodu izdrukas), lai noskaidrotu, kurā tieši periodā VID ir izmainījis datus.
Vai vēlaties pāris latu dēļ "labot" 2012.gadapārskatu? Jā, to var darīt, atšifrējot 2013.gadā kā iepriekšējo periodu kļūdu (tā pat nav jūsu kļūda). Bet rezultāts no tā nemainās.
Turklāt Sabīnes gadījumā ir nevis soda nauda, bet ieņēmumi no soda naudas samazināšanās. Lieciet uz citiem ieņēmumiem.
Andra minētajā gadījumā gan ir jāskaidrojas. Man reiz bija nesakritība par vairākiem tūkstošiem - bija noņemts no viena nodokļa 2012.gadā, bet "pieskaitīts" citam nodoklim 2011.gadā - līdz ar to mana dilemma bija - labot 2011.gadapārskatu, vai tomēr rādīt operāciju 2012.gadā. Ja ņem vērā, ka mana grāmatvedības programma neatļauj tādus brīnumus, kā VID programma, kad debetēt var vienā gadā, bet kreditēt citā...
Ilzex
Ilzex 29.04.2014 11:16
2676 сообщений на сайте
Nodokļu pārcelšanas (novirzīšanas) gadījumā izdrukas ar grāmatvedības uzskaiti nesaskan, jo pēdējos gados VID no viena nodokļa summu noņem vienā mēnesī, bet citā nodoklī ieliek citā mēnesī.
Es esmu izveidojis kontu "Nodokļu tranzīts" un grāmatojumus veicu precīzi tajos datumos, kādi norādīti VID izdrukā. Gada beigās tā arī paliek kāda summa kontā "Nodokļu tranzīts", jo VID no kāda nodokļa ir noņēmis summu decembrī, bet kādā citā attiecīgajā nodoklī ieliek tikai nākošajā gadā - janvārī.
Tāpēc man atlikumi vienmēr atbilst.
Nokavējuma naudas - tās parasti atšķiras ne vairāk kā par 1 - 2 sant. (centiem).
Tās nevajag grāmatot katru dienu. Jānogaida, kamēr notiek visas attiecīgo nodokļu novirzīšanas, un tad arī rezultāts jāiegrāmato.
Man nekad nav bijuši gadījumi, kad šīs summas atšķirtos vairāk par 1 - 2 sant. (centiem).
Aivars007
Aivars007 29.04.2014 12:16
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.