Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

a/m un filiāle К списку тем

a/m un filiāle
Uzņēmums LV - uzņēmuma filiāle LT. Abi PVN maksātāji. Nododam filiālei mašīnu lietošanā. Es pareizi saprotu PVN likumu, ka LV uzņēmums izraksta rēķinu par mašīnas vērtību un uzrāda PVN deklarācijā kā uz ES piegādātu preci? Bet LT uzņēmums uzrāda savā deklarācijā kā reverso darījumu?

Bet kas notiek ar pašu mašīnu - tā tagad skaitās filiāles PL, ko es gada beigās konsolidējot bilances LV uzņēmumā uzrādu kā savu PL?
_susurs_
_susurs_ 28.05.2014 11:29
848 сообщений на сайте

Ответы (4)

Nodošana nav pārdošana.PL paliek LV uzņēmuma bilancē.Arī rēķins par mašinas vērtību nav jāraksta un nav jāparāda PVN deklarācijā ne vienam ne otram.Varietizrakstīt rēķinu par a/m nomu.Tasgan parādīsies PVN deklarācijā.Tā domāju.
Ilma
Ilma 29.05.2014 08:35
30495 сообщений на сайте
Lai atbildētu pareizi, ir jāzina visas detaļas.
Ko nozīmē "nododam lietošanā" filiālei?
Filiāle ir uzņēmuma sastāvdaļa. Varat nodot no bilances uz bilanci, varat iznomāt. Pēc pārdošanas gan neizskatās, jo uzņēmums taču viens.
Izlasiet pamatdokumentu, uz kura pamata notiek šīs a/m pārvietošana, varbūt radīsiet atbildi.
Forumā taču neviens neredz, kas šajā dokumentā ir rakstīts.
Aivars007
Aivars007 29.05.2014 10:18
26984 сообщения на сайте
Nav dokumenta Mašīna tiek noņemta no uzskaites LV un uzlikta uzskaitē LT uz filiāles vārda. Neviens neko neiznomā un nepārdod, jo filiāle taču esam mēs paši. Kā tad mēs paši sev varam kaut ko iznomāt? Mašīnu izmanto LT darbinieks darba līguma ietvaros braukājot pa LT un meklējot pircējus.

Bet lasot PVN likumu man sanāk, ka tā tomēr ir preču pārvietošana, vai tad ne?

8.pants Preču piegādei Eiropas Savienības teritorijā par atlīdzību pielīdzināmie darījumi

(1) Par preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā par atlīdzību uzskata kustamas lietas — iekšzemes nodokļa maksātāja saimnieciskajā darbībā izmantojamo aktīvu daļas — nosūtīšanu vai transportēšanu no iekšzemes uz galamērķi citā dalībvalstī savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai šajā dalībvalstī, ja šo pārvietošanu veic pats iekšzemes nodokļa maksātājs vai cita persona viņa vārdā.
_susurs_
_susurs_ 31.05.2014 19:45
848 сообщений на сайте
Ja nepārdod tad nav arī nekādas prece un ar to arī viss izteikts. Nekas nav PVN deklarācijā jāparāda.
Ilma
Ilma 31.05.2014 20:08
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.