Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Pārdomas par elektr.algas nodokļu padarīšanām... К списку тем

Pārdomas par elektr.algas nodokļu padarīšanām...
Labrīt!
Nu jau mēnesis nostrādāts jaunajā IIN ieturēšanas sistēmā.Un te nu radās reāli piedzīvojumi un pārdomas.
Man ir daudz darbinieku,tomēr izgāju visam VID piedāvātam sarakstam cauri,salīdzināju ar esošo realitāti un kam nesakrita dati- uzrakstīju kas jādara,lai lietas sakārtotu.No esošiem ''nesakrītīgiem ''un jaunajiem ši gada darbiniekiem(apmēram 30)-vajadzīgās izmaiņas ir izdarījuši Divi.Navpilnīgi nekādas intereses par šo jautājumu.Tagad taisīšu algas par jūnija mēnesi un salabošu nodokļus pēc VID datiem...lai nu brīnās par milzu nodokli.
Bet -te nu saskatu problēmu...piemēram atnāk jauns darbinieks..un sevi piedeklarē mūsu darbavietā pēc pāris mēnešiem,līdz ar saviem apgādājamiem.Tātad divus mēnešus es būšu rēķinājusi algu ar lielo IIN,pēc tam likšu neapliekamo un apgādājamos.Vai man jātaisa pārrēķins par šiem diviem mēnešiem,kuros darbinieks vienkārši nebija deklarējies pie mums-bet nodokļu atvieglojumi tam pienācās?Kas tad būs gada beigās-atskaite par fizpersonām būs ne šāda ,ne tāda?Vai tādu vispār varēs EDSā iedot?
Ehh,iznāca gari..bet varbūt domu sapratāt.
Kā domājat tikt galā ar šādu ļaužu kūtrumu?
Sella
Sella 01.07.2014 12:49
377 сообщений на сайте

Ответы (10)

Pārrēķinu tad lai katrs pats veic, iesniedzot gada deklarāciju.
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 01.07.2014 12:54
2557 сообщений на сайте
Ja darbinieks nav piedeklarējis apgādājamos, tā nav grāmatveža vaina - nodokļu bāze ir tāda, kāda tā ir, ko darbinieks savā EANG uzrādījis. Un nekas nav jāpārrēķina!
Andaz
Andaz 01.07.2014 13:22
27892 сообщения на сайте
Tāpēc ir e-pasti, kuros ir saņemšanas datums, lai varētu pierādīt izmaiņu reģistrēšanu.
Andaz
Andaz 01.07.2014 13:23
27892 сообщения на сайте
Arī visos iepriekšējos gados apgādājamo personu uzrādīšana/neuzrādīšana bija paša darba ņēmēja atbildība
Mu-maija
Mu-maija 01.07.2014 13:28
15861 сообщение на сайте
Nu-maija,iepriekšējos gados vismaz mūsu VID praktizēja ierakstu ar atpakaļejošu datumu..t.i.ieraksts izdarīts,piemēram 01.jūlijā,kur apgādājamais stājas spēkā no 1.aprīļa.Zinot savu strādnieku kontingentu-centos tomēr tos nodoklus pārrēķināt.
Bet nu laikam ir piegriezies,lai dara kā grib.,tādi pārrēķini prasa laiku un muļļāšanos pa programmu.
Sella
Sella 01.07.2014 13:45
377 сообщений на сайте
Un kas tad vainas būs paziņojumam, lai EDS to neņemtu pretī?
Zajac25
Zajac25 01.07.2014 14:20
428 сообщений на сайте
Zajac25,problēmdarbiniekiem stingri jāseko līdzi matemātikai.Šitā ņemot ārā,liekot atpakaļ atvieglojumus -varu arī pati no sevis sagaidīt zilus brīnumus.
Neviens no maniem strādniekiem arī nenāk pakaļ savām ''papīra grāmatiņām''..
Par 2014.pusgadudariet tur kādu ierakstu?
Sella
Sella 01.07.2014 14:39
377 сообщений на сайте
Es ierakstu tikai tiem, kuri tiek atbrīvoti.
Ierakstu tikai atbrīvošanas datumu - tādas bija pēdējās "vēsmas" sakarā ar šo karsto kartupeli - Algas nodokļa grāmatiņu.
Tiem, kuri prasīs grāmatiņu, un kuri turpina strādāt - nerakstīšu neko.
Aivars007
Aivars007 01.07.2014 15:49
26984 сообщения на сайте
Es atdevu visiem, jo nav vēlēšanās glabāt 75 gadus, pats jau neviens neko nezin un neko nevajag- ''durdom''.
Japaina
Japaina 01.07.2014 17:17
10269 сообщений на сайте
Es gan glabāšu 75 gadus.
Algas nodokļa grāmatiņu dēļ, paskat, kādu garu mūžu dzīvošu...
Aivars007
Aivars007 01.07.2014 18:07
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.