Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

denominācija un IIN К списку тем

denominācija un IIN
Labdien!

Vēlos uzdot savu jautājumu kompetentajiem kolēģiem, jo zvanot uz VID man nevarēja atbildēt

Atbilstoši "Euro ieviešanas kārtības likuma" 22. panta 3 daļai tika veikta Sabiedrības pamatkapitāla denominācija no latiem uz euro, atbilstoši dalībnieku lēmumam un statūtiem ir nolemts, ka vērtību, ko iegūst, reizinot pamatkapitāla daļu skaitu ar noapaļošanas rezultātā atlikušo vērtību, izmaksās kapitālsabiedrības dalībniekiem proporcionāli viņiem piederošajām pamatkapitāla daļām.

Vēlos noskaidrot:
1. Vai šī izmaksājamā summa dalībniekiem apliksies ar Iedzīvotāju ienākuma nodokli, Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām vai citiem nodokļiem;
2. Ja šī summa tiek izmaksāta dalībniekiem, vai ir jāziņo Valsts Ieņēmumu dienestam, iesniedzot atskaites - kādas un līdz kādam datumam.

Paldies jau iepriekš!
Ievina
Ievina 28.08.2014 11:11
134 сообщения на сайте

Ответы (9)

А в поиске поискать и разум включить?
Sof_b
Sof_b 28.08.2014 11:13
1927 сообщений на сайте
Es redzēju tēmas, kā veikt denomināciju - to es pati māku.

Bet es nezinu, kā pareizi samaksāt šo summu dalībniekiem - vajag ieturēt nodokļus vai nē.
Ievina
Ievina 28.08.2014 11:39
134 сообщения на сайте
Strap citu VID man zvanot sākotnēji teica, ka IIN ir jāietur.... Tikai tāpēc, ka summa maza, es varu neieturēt (izmaksāšu ~ 30 euro centus), bet gada beigās dalībnieks taisīs pats IIN deklarāciju un tad šī summa tiks ieturēta... Tā man teica VID, bet gribēju dzirdēt viedokļus no tiem, kas jau ar to ir saskārušies un dalībniekiem naudu izmaksājuši.
Ievina
Ievina 28.08.2014 11:44
134 сообщения на сайте
Kādi gan varētu būt nodokļi, pārkrāmējot savu naudu no labās kabatas uz kreiso?
Abra
Abra 28.08.2014 11:56
2285 сообщений на сайте
Какой может быть налог, если свои деньги забираешь?
Krast
Krast 28.08.2014 12:24
1902 сообщения на сайте
Es arī tā domāju, jo samazinājās mans pamatkapitāls... Bet šis zvans uz VID mani kaut kā samulsināja. Un visvairāk viņu atbilde.

Jūs arī domājat, ka grāmatojums būtu:
400,- Ls ar daļu skaitu 400 pēc denominācijas būtu 569.15 EUR.

Jaunais pamatkapitāls ir 569, bet 15 centi dalībniekam. Man jau pēc pārejas uz euro uz 01.01.2014. pamatkapitāls virsgrāmatā ir 569.15

Tagad, atbilstoši dalībnieku protokolam un statūtiem, taisu grāmatojumu, izmaksājot naudu:

D 3110 - K 5540 = 0.15 EUR (aprēķinu atbilstoši statūtiem)
D 5540- K 2620= 0.15 EUR (samaksāju)

Paldies!

Es gan aizsūtīju vēstuli VID, redzēs, ko viņi man atbildēs
Ievina
Ievina 28.08.2014 12:24
134 сообщения на сайте
по телефону задавать вопрос VIDu бесполезно (не раз в этом убеждалась). Когда задаешь письменно - отвечают намного профессиональнее.
Zinaidar
Zinaidar 28.08.2014 12:38
348 сообщений на сайте
VIDam nav jāstāsta grāmatojumi, tas ir jāzina grāmatvedim.
Arī denominācija nav VID, bet gan UR kompetence.
VID mājas lapā un eir.lvir n-tie materiāli, ko palasīt.
Andaz
Andaz 28.08.2014 12:51
27892 сообщения на сайте
Paldies visiem par padomu!
Ievina
Ievina 29.08.2014 08:34
134 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.