Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Неплатежеспособность, банкротство, кредиты и займы. Аренда, найм, лизинг

Slēguma finanšu pārskats К списку тем

Slēguma finanšu pārskats
Labdien,
Lūdzu palīdzību sek.jautājumā:
Ir uzsākta SIA likvidācija, pagājis kreditoru pieteikšanas termiņš (uzņēmuma vienīgais kreditors ir pats īpašnieks).
Tatād bilancē aktīvā ir 0 (jo reāli nav naudas), bet pasīvā ir PK, zaudējumi un kreditors-īpašnieks. Sanāk, ka zaudējumi darbības gaitā bija segti ar PK un īpašnieka aizdevumu.
Zinu, ka Pašu kapitālu ir jāapvieno (tatād pašu kapitāls būs negatīvs, jo zaudējumi ir lielāki par pamatkapitālu).
Bet ko darīt ar kreditoru-īpašnieku? vai es varu bilancē pasīvā atstāt 2 pozicījas: pašu kapitāls un kreditors? summa pasīvā tapat būs 0.
Jau iepriekš PALDIES!
Manefa
Manefa 02.10.2014 16:42
31 сообщение на сайте

Ответы (2)

Manuprāt, ja kreditors (kaut vai tas būtu īpašnieks) nav pieteicies, tad SIA rodas ienākumi no kredīta "dzēšanas" un to vajadzētu parādīt PZA. Ja iepriekšējos periodos ir bijuši lieli zaudējumi, tad visdrīzāk, no tā neradīsies nekādas nodokļu (UIN) sekas.
Ilzex
Ilzex 02.10.2014 16:59
2666 сообщений на сайте
Manuprāt, ja kreditors (kaut vai tas būtu īpašnieks) nav pieteicies, tad SIA rodas ienākumi no kredīta "dzēšanas" un to vajadzētu parādīt PZA. Ja iepriekšējos periodos ir bijuši lieli zaudējumi, tad visdrīzāk, no tā neradīsies nekādas nodokļu (UIN) sekas.
Ilzex 02.10.2014 16:59
Liels paldies, Ilzex!
VIDā gan man teica šo kreditu no īpašnieka pārkvalificēt par Uzkrājumiem, tikai nevarēja paskaidrot ar kādu mērķi.
Bet Jūsu variants man ļoti patīk, jo tik tiešām bija lieli zaudējumi un tie segs potenciālo ienākumu no šiem ieņēmumiem.
Manefa
Manefa 02.10.2014 17:11
31 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.