Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Palīdzība saistībā ar IK. К списку тем

Palīdzība saistībā ar IK.
Sveiki! Lieta tāda, ka taisu datorspēli, kura sāk iegūt diezgan lielu popularitāti. Tas viss ir aizgājis tik tālu, ka esmu apstiprināts iekš Steam(Pasaules lielākā digitālā datorspēļu tirgotava). Tātad jāreģistrējas par nodokļu maksātāju, kas manā gadījumā drošvien būtu Individuālais komersants. Bet lasot visādu informāciju par visu šito, es vairāk nesaprotu pilnīgi neko. Tad kāds man varētu paskaidrot, kas šādā gadījumā man būtu labākais variants, ja ienākumi var būt dažādi - vienu mēnesi vairāki tūkstoši, citu mēnesi pilnīga nulle. Vai man reģistrēties kā vienkāršam IK, vai arī taisīt MUN? Esmu skatījies, ka Mikrouzņēmuma nodokļi ir tikai 9 % no apgrozījuma, kas manā gadījumā būtu visai izdevīgi, jo izdevumi man nav praktiski nekādi. Bet mani mulsina tās algas, ka es sev varu algā maksāt vien 720 euro mēnesī. Ja maksāju vairāk par 720 mēnesī zaudēju MUN statusu, kāds status man ir tad? Un kas notiek ar to pārējo naudu, ja es nopelnu vairāk kā 720x12 gadā? Un kā ar vienkāršu IK? Man arī ir kāds limits cik es sev algā varu samaksāt, vai tur es saņemu visu savu nopelnīto naudu? Vēl kas - kas notiek tad ja es piemēram mēnesī nenopelnu neko? Vai man kas jāmaksā? MUN cik saprotu tad nekas nav jāmaksā, vienīgi gadā ja es neko nenopelnu, tad 50 euro nodokļos. Bet par IK atkal nesaprotu, itsevišķi par sociālajām iemaksām, ja esmu jau nopelnījis gadā 360x12 euro, tad jāmaksā sociālās iemaksas katru nākošo mēnesi, pat tad ja nenopelnu vairs neko, bet no kā tad es to maksāšu? Labi, varbūt es te vispār esmu galīgās auzās iebraucis, un kaut ko ne tā saprotu, bet tieši tāpēc lūdzu jūsu palīdzību un paskaidrojumus..
Aamatniekss
Aamatniekss 06.01.2015 23:31
4 сообщения на сайте

Ответы (11)

Nodokļu maksātāja statuss ir arī pašnodarbinātajam( reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā). IK atšķirās ar to, ka ir reģistrēts komercreģistrā, bet pēc būtības tā pati fiziskā persona. Jums sociālais nodoklis kā pašnodarbinātajam jāsāk maksāt vien tad, kad ienākumi - izdevumi sasniedz 360 eur( var protams arī brīvprātīgi maksāt). Pēc gada deklarācijas iesniegšanas nākamajā gadā Jums jānomaksā arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis, ja pēc aprēķiniem sanāk maksāt. MUN ir nodokļa veids, nevis nodokļa maksātāja statuss ( pašnodarbinātais, IK vai SIA).
Am14
Am14 07.01.2015 08:12
385 сообщений на сайте
MUN nodokli maksāt ir izdevīgi tikai pensionāriem- tāds ir paliek mans viedoklis.
Ja esat gana jauns un domājat gan par bērniem, gan par iespējām saslimt (kaut vai slēpojot laužot kāju-ptfu-ptfu-ptfu), tad ir jādomā arī par VSAOI veikšanu un nevajag sevis dēļ skopoties!
Ja Jums ir algots darbs, tad ir pilnīgi vienalga IK vai piereģistrēt saimniecisko darbību (no nodokļu viedokļa).
Es joprojām domāju, ka SIA ir vislabākā uzņēmējdarbības forma, jo arī IK un SDV grāmatvedība nav nekādas "pupu mizas" un ir jāuztic profesionālam grāmatvedim, sevišķi, ja spēlītes tiks tirgotas gan ES, gan visur citur pasaulē un nākotnē būs arī PVN jāmaksā.

Jāņem vērā, ka, gan IK, gan SDV (saimnieciskās darbības veicējs), gan SIA visiem līdzekļiem ar ko tiek veidotas spēlītes (dators, operētājsistēmas, platformas utml) ir jābūt licencētiem - par ko no Jūsu puses es šaubos, piedodiet.
Andaz
Andaz 07.01.2015 16:07
27892 сообщения на сайте
Andai taisnība. SIA ir normāla uzņēmējdarbības forma, jo nodokļi būs jāmaksā visos gadījumos.
Es arī šaubos, ka programmas licencētas. Kaut vai tāpēc, ka to licences maksā milzu naudu. Bet Jūs jau pats labāk zināt.
Am14
Am14 07.01.2015 16:16
385 сообщений на сайте
Nelicencētu programmu izmantošana maksā daudz, daudz reiz vairāk...... + datora konfiskācija.
Andaz
Andaz 07.01.2015 16:18
27892 сообщения на сайте
Tas nu gan, ja pieķer.Bet līdzko darbības veids būs spēļu programmēšana, tā pārbaudītāji būs klāt.
Am14
Am14 07.01.2015 16:21
385 сообщений на сайте
Programmas ir licencētas. Un nemaksā tik daudz cik sākumā varētu likties, man izgāja vien ~300 euro.
Ar PVN maksu pats STEAM tiek galā.
Man interesē tikai, kas man pašam jāmaksā no peļņas(jo izdevumi man vairs nav nekādi, visu protu un izdaru pats), un kā visvienkāršāk to izdarīt.
Aamatniekss
Aamatniekss 07.01.2015 16:24
4 сообщения на сайте
Ko nozīmē - visvienkāršāk? Sarunājiet randiņu ar grāmatvedi - un viņš(a) Jums klātienē visu apskaidros. Tāpat vēlāk radīsies jautājumi.
Am14
Am14 07.01.2015 16:41
385 сообщений на сайте
Progas licensetas, izdevumus nav - ko domāt : MUN.
Sev maksāt 720 - a pārējo velāk paņemt kā dividendes (samaksājot nodokli).
S4etovod_votruba
S4etovod_votruba 07.01.2015 19:32
116 сообщений на сайте
MUN un IK - nevis SIA tāpēc ka SIA ir grūtāka grāmatvedība.
S4etovod_votruba
S4etovod_votruba 07.01.2015 19:34
116 сообщений на сайте
atkal to pagalam ne vienmēr izdevīgo MUN reklamē un tas šķietamais grāmatvedības grūtums SIA

Ar PVN maksu pats STEAM tiek galā.
Aamatniekss 07.01.2015 16:24
Ne tik vienkārši tur būs.
Ant_lv
Ant_lv 07.01.2015 19:40
3494 сообщения на сайте
Ar Ik grāmatvedības uzskaiti šā vai tā nezinātājs bez grāmatveža palīdzības netiks galā pats, bet ja ņemt grāmatvedi, tad jau dibināt SIA: 1. grāmatvedim tā nav nekāda sarežģītā uzskaite. 2 . problēmu gadījumā ir ierobežota atbildība ar savu pamatkapitālu nevis kā IK ar visu mantu.
Cleo
Cleo 07.01.2015 19:44
19234 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.