Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Система электронного декларирования (EDS)

Gada pārskats EDS К списку тем

Gada pārskats EDS
Nu vienreiz EDS kaut kas arī grāmatvežiem atvieglo dzīvi:
Gada pārskat ievads- sākot aizpildīt katru tabulu iespējams " ielasīt" iepriekšējā gada pārskata datus- un vēl gatavus pārrēķinātus no Ls uz EUR.
UIN deklarācijā- aprēķināts avanss taksācijas periodam- parādījusies podziņa " iegūt datus no VID datu bāzes"
Nepiefiksēju par iepriekšējo periodu zaudējumu atlikumu - ja to arī ļautu ielasīt tad būtu pavisam skaisti.
Tīri vai prasās izteikt pateicību VID .
Varbūt piepildīsies sapnis iegūt automātiski iesniegto atskaišu datus tabulu formā ( piemēram PVN - katrs rādītājs katra izvēlētā perioda atskaitē kopā pārskata periodā- lai bez papildus darba var rādītājus nočekot) . ; Soc atskaitēs un IIN paziņojumos norādītā alga
Guntagermane
Guntagermane 13.01.2015 20:50
1303 сообщения на сайте

Ответы (16)

Мечтать не вредно...Когда я пару дней тому назад воспользовалась этой функцией-переноса данных на начало года,у меня только одна цифра правильная попала, остальные-бред сумасшедшего....
Если не доделали-какого хрена предлагают нововведение????
Я сначала порадовалась-а потом такой облом....
Krast
Krast 14.01.2015 07:47
1902 сообщения на сайте
iespējams, ka uz nākamo gadu tur būs tie cipari ok, bet šim gadam pareizi bija tikai peļņas aile:)
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 14.01.2015 09:05
2557 сообщений на сайте
Man tieši otrādi- pareizi bija viss, izņemot peļņu un PZA aprēķinā MUN summa nebija pārrēķināta uz EUR, bet ielekusi tāda kāda iesniegta kā lati.
Cleo
Cleo 14.01.2015 09:19
19234 сообщения на сайте
Paldies ka pabrīdinājiet- vienkārši iearaudzīju iespēju un nopriecājos Vēl datus nevadīju pareizību neradzēju
Guntagermane
Guntagermane 14.01.2015 10:01
1303 сообщения на сайте
Es pamēģināju šo iepēju, bet tikai bilancē, paskatījos, ka dati kaut kādi pilnīgi neatpazīstami un PZA pat nepamēģināju, jo bija jāsteidzas. Kad būs sagatavots kāds nākamais GP, tad paskatīšos. Jācer, ka nākamgad, kad iepriekšējo gadu dati jau būs eiro, šī iespēja noderēs.
Ilzex
Ilzex 14.01.2015 11:38
2666 сообщений на сайте
Vakar gatavoju maketu GP datu ievadei eksel tabulās . Intereses pēc ņēmu datus no EDS pārrēķinot atlikumu - VISS OK ( arī MUN summa kas ierakstīta pārējos nodokļos)
Vienīgi jāpievērš uzmanību:
1 Komanda sagatavot datus no iepriekšējā gada pārskata jādod sākot datu ievadu KATRĀ TABULĀ
2 Ielasot PZ aprēķinu u n NPP- pirms tam jāzvēlas pēc kuras formas aizpilda (ja izvēlas nepareizās formas tabulu dabīgi ka galā tukšums jo nav iepriekējā gada dati ko ielasīt šai tabulā)
3. PZ aprēķinā parādās ka matemātika neiet kopā- - ir komanda pārrēķināt skaitli
4. Palika nenotestēts kas notiek ar PZ aprēķina un bilances pasīva summu saistību pēc pārrēķina.
Guntagermane
Guntagermane 29.01.2015 10:08
1303 сообщения на сайте
Значит-уже подправили...Есть надежда что и все остальное КОГДА-НИБУДЬ доделают....
Krast
Krast 29.01.2015 10:10
1902 сообщения на сайте
Es nemaz i nemēģināju - man no Jumja eksports uz EDS ar visiem atlikumiem, kādus man vajag.
Jāpielabo minimāli.
Andaz
Andaz 29.01.2015 16:09
27892 сообщения на сайте
Andaz: ( tas neattiecas uz jums personīgi bet daudziem Jumja lietotājiem) tur rodas spārnotais paziņojums: "a es nezinu kas tai gada pārskata rindiņā ir- man programma izdrukāja.
Nu vēl ieeksportē EDS - tad jau var vispār visu norakstīt uz programmu.
Guntagermane
Guntagermane 30.01.2015 08:34
1303 сообщения на сайте
Kā mani tracina šis teiciens - man tā programma izdrukāja!!!! Programma drukā tikai to, ko grāmatvedis ir salicis attiecīgās ailēs un kļūdās nevis programma, bet salicējs pats.
Cleo
Cleo 30.01.2015 09:09
19234 сообщения на сайте
Andaz: ( tas neattiecas uz jums personīgi bet daudziem Jumja lietotājiem) tur rodas spārnotais paziņojums: "a es nezinu kas tai gada pārskata rindiņā ir- man programma izdrukāja.
Nu vēl ieeksportē EDS - tad jau var vispār visu norakstīt uz programmu.
Guntagermane 30.01.2015 08:34
Kāpēc tieši Jumja lietotājiem?
Japaina
Japaina 30.01.2015 09:39
10269 сообщений на сайте
Andaz: ( tas neattiecas uz jums personīgi bet daudziem Jumja lietotājiem) tur rodas spārnotais paziņojums: "a es nezinu kas tai gada pārskata rindiņā ir- man programma izdrukāja.
Nu vēl ieeksportē EDS - tad jau var vispār visu norakstīt uz programmu.
Guntagermane 30.01.2015 08:34
Ar savu komentāru gribēju pateikt to, ka es pat neiedziļinos, kādas kļūdas EDS manā GP ietaisa - es strādāju ar saviem datiem un neuzticos EDS datu konvertācijai.
Andaz
Andaz 30.01.2015 10:03
27892 сообщения на сайте
''Labas'' atbildes sniedz arī bargas naudas portāls....

21.01.2015

Jautājums

Kompānijā (SIA) 2014.gadā strādāja 10 cilvēku (tajā skaitā 2 valdes locekļi) un viņiem tika noteikta stundas tarifa likme - 2,3 euro/stundā un 2,8 euro/stundā, kura summā neveido minimālo mēneša algu.

Vai kompānijai ir jāaprēķina IIN un VSAO no domājamās minimālās algas par valdes locekli?

Atbilde

Saskaņā ar likuma „Par IIN” 8.panta2.9 daļu, lai noteiktu, vai kapitālsabiedrībai par valdes locekli ir jāveic VSAOI un IIN, ir jāizvērtē četri kritēriji – divi kritēriji no pirmstaksācijas gada (minētajā gadījumā 2013.g.) un divi – taksācijas gada konkrētajā mēnesī.

Pirmstaksācijas gada kritēriji:

- kapitālsabiedrībai gada apgrozījums pārsniedz gada minimālo algu (2013.gadā 200 Ls x 12), kas reizināta ar koeficientu 3,3 (2013.gadā tas būs 7920 Ls);

- visus pirmstaksācijas gada mēnešus kapitālsabiedrībai nebija neviena darba ņēmēja, tai skaitā valdes locekļa, kas saņem vismaz minimālo algu (2013.gadā – 200 Ls).

Taksācijas gada kritēriji:

- kapitālsabiedrībai taksācijas gada konkrētajā mēnesī ir apgrozījums;

- taksācijas gada konkrētajā mēnesī nav bijis neviens darbinieks vai valdes loceklis, kurš saņem vismaz minimālo algu (320 EUR).

Ja vienlaikus izpildās visi četri iepriekš minētie kritēriji, tiek uzskatīts, ka konkrētajā taksācijas gada mēnesī kapitālsabiedrības valdes loceklis ir guvis domājamo ienākumu minimālas darba algas – 320 EUR apmērā, kuram jāpiemēro IIN un VSAOI.

Ja kāds no kritērijiem neizpildās, IIN nodoklis un VSAOI no domājamā valdes locekļa ienākuma nav jāmaksā.

Jūsu gadījumā bez abiem valdes locekļiem sabiedrībā ir vēl 8 darbinieki. Ja kaut viens no šiem darbiniekiem saņem darba algu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas līmenī (320 EUR 2014.g.), tad IIN un VSAOI no valdes locekļa domājamā ienākuma nav jāmaksā.
Japaina
Japaina 30.01.2015 10:16
10269 сообщений на сайте
Andaz: ( tas neattiecas uz jums personīgi bet daudziem Jumja lietotājiem) tur rodas spārnotais paziņojums: "a es nezinu kas tai gada pārskata rindiņā ir- man programma izdrukāja.
Nu vēl ieeksportē EDS - tad jau var vispār visu norakstīt uz programmu.
Guntagermane 30.01.2015 08:34
Kāpēc tieši Jumja lietotājiem?
Japaina 30.01.2015 09:39
Nu vienkārši replika uz konkrēto atsauci- ka šī programma var visu pat aizpildīt gada pārskatu
Guntagermane
Guntagermane 30.01.2015 16:05
1303 сообщения на сайте
Ja grāmatvedis visu pareizi izdara, tad var visas atskaites eksportēt.
Japaina
Japaina 30.01.2015 17:35
10269 сообщений на сайте
šī programma var visu pat aizpildīt gada pārskatu
Guntagermane 30.01.2015 16:05
Nav runa par GP aizpildīšanu! Mušas, lūdzu, atsevišķi. Bilanci un PZA var ērti ieimportēt. Mazam uzņēmuma arī citu atskaišu GP nemaz nav - ir tikai ieskenēti pielikumi
Andaz
Andaz 30.01.2015 17:39
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.