Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Vēl par paziņojumu par fiziskām personām izmaksāto IIN kosavilkums К списку тем

Vēl par paziņojumu par fiziskām personām izmaksāto IIN kosavilkums
VID EDsā uzrakstījis vēstuli ,ka kļūda nesakrīt matemātika pa ailēm. Jā- vienam cilvēkam nesakrīt , jo strādā vienmēr nepilnu darba laiku ( nodokļu grāmatiņa ir , vienīgā darba vieta), tātad neapliekamais, bet nu ir mēneši ,kad nostrādā tikai pāris dienas , līdz ar to alga mazāka par neapliekamo.Kā lai to paskaidro VID? Varbūt kādam vēl tā bijis? Teorētiski jau viņiem vajadzētu redzēt pēc soc. atskaitēm kur norādītas nostrādātās stundas.
Mnbv
Mnbv 18.02.2015 16:30
413 сообщений на сайте

Ответы (20)

Drīzāk, kā lai to paskaidro Jums.Nevarpiemērot lielāku neapliekamo, kā ir alga.
Japaina
Japaina 18.02.2015 16:34
10269 сообщений на сайте
Nesapratu?
Nepaliekamais minimums ir 75 EUR mēn. Cilvēkam par konkrēto mēnesi ir aprēķināti 80 EUR- soc nod., rezultātā IIN tajā mēnesī vienkārši nav aprēķināts un vis,
Ir kādi normatīvi eakti ,kas nosaka ,ka nealiekamais manās atkarībā no darba algas?
Mnbv
Mnbv 18.02.2015 16:48
413 сообщений на сайте
Neapliekamo min nevar piemērot vairāk kā ir alga mīnus soc.nod Piem., 80-8.40=71.60, tad arī neapl.minvar būt tikai 71.60, nevis 75
Abra
Abra 18.02.2015 17:01
2285 сообщений на сайте
Tieši tā.
Japaina
Japaina 18.02.2015 17:03
10269 сообщений на сайте
Kur likumdošanā tas ir rakstīts?
Saskaros ar šādu situāciju pirmo reizi.
Tātad ,lai IIN gada atskaite būtu pareiza , man jalabo gada neapliekamais konkrētai parsonai?
Mnbv
Mnbv 18.02.2015 17:12
413 сообщений на сайте
Ja variet 71.60 € piemērot neapliekamo 75 €, tad variet nelabot.Likumdošanā būs pašai jāsameklē.
Japaina
Japaina 18.02.2015 17:26
10269 сообщений на сайте
Meklēju . Nevienā likumā ne MK noteikumos nav. Tas ir tikai VID izstrādātājos metodiskajos materiālos, tātad likums to nenosaka , bet tikai VID kāds darbinieks...
Mnbv
Mnbv 18.02.2015 18:48
413 сообщений на сайте
Te pat nav ko meklēt, pietiek ar loģisko domāšanu>>ja makā ir € 10, tad preci nevar nopirkt par € 15. Pameklējiet meklētājā - kādus 7 gadus atpakaļ jau te izstrīdējās un tagad ir miers.Tā ir visiem, kuriem maza alga un daudz atvieglojumi.
Japaina
Japaina 18.02.2015 19:30
10269 сообщений на сайте
Japainai ir pilnīga taisnība.Te ir loģiskā domāšana vajadzīga. Nav pat nekas un nekur jāmeklē.
Am14
Am14 18.02.2015 20:13
385 сообщений на сайте
Tā jau ir bijis visu laiku, ka nevar piemērot neapliekamo minimumu vairāk kā alga mīnuss soc. nod. Agrāk VIDs to tik matemātiski nepārbaudīja, bet pēdējos gados to dara.
Kirsbauma
Kirsbauma 18.02.2015 22:14
1581 сообщение на сайте
No otras puses, ja mēs sagatavotu darbiniekam izziņu, lai viņš to varētu izmantot gada deklarācijas sastādīšanā, tad visiem būtu vienkāršāk, ja tur varētu norādīt pilnos atvieglojumus (ne "piemērotos").
Es nudien nesaprotu, kādēļ VID nevarētu šai pozīcijai (apliekamais ienākums) piemērot elementāru formulas nosacījumu, ka ja starpība ir lielāka par nulli, tad IIN = 0.24*Ap.Ien, ja =<0, tad IIN=0. Ja es protu tādu formulu uztaisīt Excelī, tad kādēļ to nevar paredzēt EDSā.

Ja man ir daudz klientu un tiem -daudz darbinieku, tad mani nemaz neiepriecina, ka nevaru vienkārši izdrukāt no grāmatvedības programmas atskaiti, bet vēl jāņem kalkulators un jāpārrēķina maksimālais "piemērojamais" apliekamais minimums. Manuprāt, pilnīgi lieka darbība, ko varētu novērst, izlabojot VID metodiku un EDS aprēķina formulu. Kāds ļaunums rodas no tā, ka piemērots "lielāks" apliekamais minimums? IIN jebkurā gadījumā ir nulle, neviens taču darbiniekam nepiemaksā starpību vai neiekļauj pārskatos ar mīnus zīmi
Ilzex
Ilzex 19.02.2015 12:02
2676 сообщений на сайте
Ja man ir daudz klientu un tiem -daudz darbinieku, tad mani nemaz neiepriecina, ka nevaru vienkārši izdrukāt no grāmatvedības programmas atskaiti, bet vēl jāņem kalkulators un jāpārrēķina maksimālais "piemērojamais" ...

Un kāpēc Jūsu atskaitē neparādās piemērotais NM, ka jāņem palīgā kalkulators?
Man atskaitē ļoti skaisti un glīti viss parādās un ir daudz darbinieku.
Dinaro
Dinaro 19.02.2015 12:26
8241 сообщение на сайте
Droši vien, ja man programma piedāvātu tādu iespēju, tad būtu vienkāršāk. Šobrīd atskaitēs tiek iekļauti visi atvieglojumi pilnībā, gan neapliekamais minimums par visu nostrādāto periodu, gan atvieglojumi par apgādājamiem. Pagājušogad EDS vispār neļāva iesniegt tādus kopsavilkumus, kur apliekamais ienākums bija mazāks par nulli - bija kļūdas paziņojums un nācās pārrēķināt.

Šogad nopriecājos, ka sistēma izmet tikai "brīdinājumu", ne kļūdas paziņojumu un eksperimentālos nolūkos iesniedzu vienam klientam nekoriģētu. Atnāca vēstule no VID, kas lūdza iesniegt precizējumu, bet aprakstīts tik nejēdzīgā valodā, ka pilnīgi nevar saprast, kur ir kļūda. Es nojaušu, kas nepatīk, bet izlasīt to nevar. Laikam speciāli jāmācās tā rakstīt, jo bieži vien nākas zvanīt vēstuļu autoriem un prasīt "iztulkot".

Es uzrakstīju pretī, ka, ja man norādīs konkrētu normatīvo aktu, kurā teikts, ka aiļu A un B summa nedrīkst pārsniegt aiļu C, D, E un F starpību, tad arī labosim.
Ilzex
Ilzex 19.02.2015 12:47
2676 сообщений на сайте
Interesanti, kā gan Jūs atskaitē drīkstat uzrādīt, ka piemērojāt visu NM, ja faktiski piemērojāt mazāk?
Kādu gan Jums vēl likuma pantu vajag?
Dinaro
Dinaro 19.02.2015 12:51
8241 сообщение на сайте
Nu jau gan Ilzīte sarakstīja aplamības.
Japaina
Japaina 19.02.2015 14:14
10269 сообщений на сайте
Arī no grāmatvedības programmas var izdrukāt pareizu atskaiti, ja vien katrā algu sarakstā piemēro loģiski iespējamo neapliekamo minimumu. Nevar piemērot vairāk nekā ir uz ko piemērot un ne formulās problēma, bet domāšanā.
Cleo
Cleo 19.02.2015 19:53
19234 сообщения на сайте
Arī Tildē ir ar roku jāliek izmantotais neapliekamais. Pati programma neaprēķina, bet neko darīt, laboju un klusēju
Diii
Diii 25.02.2015 12:00
388 сообщений на сайте
izmantotais neapliekam
Diii 25.02.2015 12:00
Ja ar IIN apliekamā summa ir mazāka, tad NM jālabo pašam, jo:
- ko Jūs gribat samazināt un kā - NM vai atvieglojumus? Vai abus, bet proporcionāli? Katrs pats izdomā, kas viņam jāsamazina, tāpēc programma tikai parāda, ka ar IIN apliekamā summa ir mazāka (ar mīnusu).
izmantotais neapliekamais
Diii 25.02.2015 12:00
Bet kas tas tāds? Kur Jūs tādu ņemat un liekat?
Andaz
Andaz 27.02.2015 14:05
27892 сообщения на сайте
Nu ja es pareizi saprotu, tad bija domāts izmantotais neapliekamais - neapliekamā minimuma summa, kuru ir iespējams piemērot attiecīgi mazajai algai.
Cleo
Cleo 27.02.2015 16:19
19234 сообщения на сайте
Man nav saprotamas VID "aktivitātes" par "neizmanto" neapliekamo minimumu - D pielikumā tāpat pilnā summa ieliekas! Tad kāda jēga biedēt ar protokoliem? Un es vispār gribu nevis NM, bet gan apgādnieku summu samazināt!
ИБД!
Andaz
Andaz 02.03.2015 14:16
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.