Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Fiziskās personas darījumi ar juridisko personu! К списку тем

Fiziskās personas darījumi ar juridisko personu!
Vai juridiska persona no fiziskās personas (nav reģistrējusies VID kā saimnieciskā darba veicējs) var pirkt fiziskās personas īpašumā esošo mantu maksājot skaidrā naudā 3000 EUR (nav jāveic deklarācija)? Ja virs 3000 EUR (tad ir jādeklarē, kam jādeklarē)? Vai juridiskā persona var pirkt no fiziskās personas (nav reģistrējusies VID kā saimnieciskā darba veicējs) personas īpašumā esošo mantu līdz 7200 EUR (kam jādeklarē jur.pers un/vai fiz.pers.)? Cik tāda tipa darījumus viena/vairākas fiziska persona var veikt ar vienu juridisko personu, maksājot skaidrā naudā, ja darījumi atšķiras (fiziskās personas pārdotās mantas atšķiras)?
Girts.steinbergs
Girts.steinbergs 17.03.2015 18:33
7 сообщений на сайте

Ответы (18)

Māte- gūgle "skaidras naudas darījumi ar fizisko personu" un - lasiet, lasiet, lasiet....
Andaz
Andaz 18.03.2015 14:10
27892 сообщения на сайте
Māte google nav konkrēta skaidrojuma, bet gan vispārējs. Tāpēc arī jautāju, ka googlē neatradu konkrētu skaidrojumu, bet gan vispārēju.
Girts.steinbergs
Girts.steinbergs 18.03.2015 18:00
7 сообщений на сайте
http://likumi.lv/doc.php?id=155755
8.1 Nodokļu maksātājs, kas veic saimniecisko darbību, deklarējot darījumus ar fiziskajām personām, ja darījums veikts, daļēji izmantojot skaidru naudu, norāda to darījuma daļu, kas veikta skaidrā naudā, ja tās summa vienā operācijā pārsniedz 3000 euro.

Ja fiziskā persona nav saimn.darbīabs veicēja, tad juridiskā deklarē skaidras naudas darījumu, kā arī Paziņojumu par fiziskajai personai izmaksātajām summām. Fiziskā persona šo darījumu atspoguļos savā gada ienākumu deklarācijā.
Cleo
Cleo 18.03.2015 18:07
19234 сообщения на сайте
http://likumi.lv/doc.php?id=56880
11.panta
1.3 Fiziskās personas darbība kvalificējama kā saimnieciskā darbība, ja tā atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) darījumu regularitāte un sistemātiskums (trīs un vairāk darījumi taksācijas periodā vai pieci un vairāk darījumi trijos taksācijas periodos);
2) ieņēmumi no darījuma pārsniedz 14 229 un vairāk euro taksācijas gadā, izņemot ienākumus no personīgā īpašuma atsavināšanas atbilstoši šā likuma 9.pantapirmās daļas 19.2 punktam;
3) darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu apjoms norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību.
Cleo
Cleo 18.03.2015 18:08
19234 сообщения на сайте
Tas man viss ir skaidrs, bet jautājums ir tāds: vai es kā juridiska persona varu veikt vairākkārtējus darījumus ar fizisku personu (nav reģistrējies VID kā saimnieciskā darba veicējs) pērkot no fiziskas persona īpašumā esošās mantas par 3000 EUR un maksājot skaidrā naudā, nedeklarējot šo darījumu. Piemēram, maijā no Bērziņa nopērku televizoru par 3000 EUR, bet jūnijā no Kārkliņa videomagnetafonus par 3000 EUR, bet jūlijā no Liepiņa riteņus par 3000 EUR, tādējādi katrā darījumā es kā juridiskā persona samaksāju fiziskai personai skaidrā naudā, tādējādi šos darījumus nedeklarēju, jo tie nepārsniedz 3000 EUR. Sapratāt manu domu? Paldies.
Girts.steinbergs
Girts.steinbergs 18.03.2015 19:06
7 сообщений на сайте
Vai ir kādi ierobežojumi šādiem darījumiem mēnesī, gadā, visā juridiskās personas pastāvēšanas laikā. Cik es sapratu, tad ar vienu fizisku personu šāda veida darījumus es nevaru veikt, jo ir likuma ierobežojumi atiecībā uz šāda veida darījumiem. Taču, ja ir dažādas fiziskās personas, ko tad un ja darījuma priekšmets atšķiras.
Girts.steinbergs
Girts.steinbergs 18.03.2015 19:09
7 сообщений на сайте
Sapratāt manu domu?Ta sapratām jau sapratām

Videomagnetafoni, televizori,riteņi jau ir daudzskaitlis....tad izlasiet vēlreiz
3) darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu apjoms norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību.
Tās fiziskās personas iekļūs programmā ''Rasa" - fiziskas personas analīze un būs audits.
Japaina
Japaina 18.03.2015 20:19
10269 сообщений на сайте
Man nešķiet, ja fiziskā persona vienu reizi savā dzīvē, pārdod tos pašus videomagnetafonus vai televizorus, vai riteņus, piemēram, trīs vai četrus, tad tas nozīmē sistemātiskumu likuma izpratnē. Tas drīzāk ir domāts, ja fiziska persona veic varākus tāda veida darījumus, tad tam es piekristu. Piemēram, ar vienu juridisku veic tāda tipa darījuus vai dažādām juridiskām personām. Taču mani jautājumi bija par kaut ko citu.
Girts.steinbergs
Girts.steinbergs 19.03.2015 09:40
7 сообщений на сайте
Atveriet vid.gov.lv- uzdot jautājumu un sarakstiet savus jautājumus pa tiešo VIDam un saņemsiet atbildi, ko tur spriedelēt, kas jums šķiet un kas nešķiet sistemātiskums.
Cleo
Cleo 19.03.2015 10:18
19234 сообщения на сайте
Atveriet vid.gov.lv- uzdot jautājumu un sarakstiet savus jautājumus pa tiešo VIDam un saņemsiet atbildi, ko tur spriedelēt, kas jums šķiet un kas nešķiet sistemātiskums.
Cleo 19.03.2015 10:18
Tikko kā tieši šādu padomu gribēju ierakstīt. Cleo mani apsteidza.
Ja cilvēks netic grāmatvežiem ar pieredzi, bet vēlas dzirdēt tikai to, ko pats ir iedomājies, tad jājautā VIDam.
Varbūt VIDā teiks, ka var pārdot uz nebēdu, un nekādi nodokļi nav jāmaksā.
Aivars007
Aivars007 19.03.2015 10:24
26984 сообщения на сайте
Manuprāt, juridiskā persona pirkt var, bet riskē tieši fiziskās personas.
VID šobrīd ir ļoti modē pārbaudīt fiziskās personas, jo no viņām ir vieglāk piedzīt salīdzinājumā ar juridiskajām personām, kuras momentā kļūst maksātnespējīgas.
Zinu gadījumu, kad fiziska persona pārdeva mežu. Darījums bija viens, samaksa tika saņemta ar pārskaitījumu, bet kokmateriāli no meža tika izvesti ar vairākām pavadzīmēm. VID uzreiz saskatīja sistemātiskumu un vēlējās iekasēt nodokli kā no saimnieciskās darbības. Pārsūdzot ģenerāldirektoram gan lēmumu atcēla.

Attiecībā uz konkrēto jautājumu, man grūti iedomāties, kāds varētu būt konkrētās juridiskās personas bizness, ja tam jāiepērk videomagnetofoni (vai kāds tādus vēl izmanto?) vai divriteņi no fiziskām personām
Ilzex
Ilzex 19.03.2015 11:12
2676 сообщений на сайте
VID parasti atbild kā viņiem izdevīgāk un tiesas ne vienmēr tam piekrīt. Tāpēc VID nav tas labākais konsultants.
Vidutajs
Vidutajs 19.03.2015 16:32
1 сообщение на сайте
Tādā gadījumā jāraksta LR Augstākajai tiesai, vai varbūt uzreiz Eiropas Savienības tiesai.
Šekur būs adrese:
http://europa.eu/about-eu/institutions-bodies/court-justice/index_lv.htm
Aivars007
Aivars007 19.03.2015 16:34
26984 сообщения на сайте
Velosipēdi, riteņi utt., tie bija tikai kā piemēri. Mani interesē var vai nevar. Pareizi, vidutajs un ilzex (kā tu minēji savā piemērā, tad līdzīga veida darījumu VID ģenerāldirektors atcēla), ne vienmēr VID ir tas pareizais konsultants. Viņi traktē likumus pa savam.
Girts.steinbergs
Girts.steinbergs 19.03.2015 16:38
7 сообщений на сайте
Visu var, arī mušmires ēst var- dažas gan tikai vienreiz.
Bet pēc būtības Jūs uz savu jautājumu atbildes jau saņēmāt.
Cleo
Cleo 19.03.2015 16:40
19234 сообщения на сайте
Paldies, Aivar007, bet es gribēju dzirdēt cilvēkus, kas ar kaut ko līdzīgu ir saskāries un ir piemērojusi likuma normas praksē. Man nav tika daudz laika, lai tagad rakņātos pa Eiropas tiesas un/vai Latvijas tiesu judikatūru.
Paldies Jums visiem par konstruktīvu kritiku, padomu.
Girts.steinbergs
Girts.steinbergs 19.03.2015 16:41
7 сообщений на сайте
A, Jūs traktējat pa savam un pērciet.Nākošgad, kad nodeklarēsiet 2. pielikumu (nejaukt ar citu deklarēšanu), uzrakstiet mums arī, kā veicās, lai varam arī sākt iepirkt.
Japaina
Japaina 19.03.2015 16:42
10269 сообщений на сайте
Paldies, Aivar007, bet es gribēju dzirdēt cilvēkus, kas ar kaut ko līdzīgu ir saskāries un ir piemērojusi likuma normas praksē. Man nav tika daudz laika, lai tagad rakņātos pa Eiropas tiesas un/vai Latvijas tiesu judikatūru.
Paldies Jums visiem par konstruktīvu kritiku, padomu.
Girts.steinbergs 19.03.2015 16:41
Jums mēģināja atbildēt, taču atbildes Jūs neapmierināja.
VID konsultācija arī Jūs neapmierina, jo Jūs pats zināt vienīgo pareizo atbildi.
Bet, ja šaubāties arī pats par sevi, atliek - izbrīvēt savu dārgo laiku un "rakņāties pa Eiropas tiesas un/vai Latvijas tiesu judikatūru..."
Aivars007
Aivars007 19.03.2015 22:09
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.