Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

UIN zaudējumu "zaudēšana" К списку тем

UIN zaudējumu "zaudēšana"
Man jau iestājies "vakars" un vairs nevaru padomāt.
Pieņemsim, ka uzņēmumam šogad UIN deklarācijā veidojas apliekamais ienākums, bet ir iepriekšējo periodu zaudējumi, kas ir lielāki. Iepriekš es izmantoju maksimāli visus zaudējumus, lai apliekamais ienākums =0 un nodoklis 0. Ja tā es daru šogad, tad beigās tik un tā ir nodoklis 50.
Varbūt, ka izdevīgāk ir samazināt apliekamo ienākumu līdz 333 eiro un maksāt 50 eiro UIN, bet atstāt uz nākamajiem gadiem par 333 eiro lielākus iepriekšējo periodu zaudējumus - cerībā, ka varbūt kaut ko šajā minimālajā UIN atcels vai mainīs?
Jo tā, kā likums ir uzrakstīts, tiem, kam kārtējā gadā veidojas apliekamais ienākums PIRMS zaudējumu piemērošanas, vispār nebūtu jāmaksā šis minimālais UIN (iespējams, ka likumdevēji tā negribēja, bet tā nu viņiem ir uzrakstījies). Tikai EDSam nekādi likumi nav noteicošie - ja reiz tur ir kāds algoritms, tad ir.

Vai ir kāda nozīme 333 eiro zaudējumus "ietaupīt", vai tomēr katru gadu tos nāksies zaudēt?
Ilzex
Ilzex 23.04.2015 18:59
2676 сообщений на сайте

Ответы (8)

Vai tie 50 € ir no Jūsu kabatas tām firmām jāmaksā? Nevajag tik ļoti sev sarežģīt dzīvi.
Japaina
Japaina 23.04.2015 19:14
10269 сообщений на сайте
Jautājums:
Vai sabiedrībai, kura būs pārnesusi savus iepriekšējo gadu zaudējumus un kurai tādēļ neveidosies uzņēmumu ienākuma nodokļa summa nomaksai budžetā, arī būs jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodoklis 50 euro apmērā?

Atbilde:
Apstākļus, vai sabiedrībai jāmaksā uzņēmumu ienākuma nodoklis 50 euro apmērā, vērtē pirms iepriekšējo gadu zaudējumu segšanas.

Jāņem vērā, ka 50 euro nodokli nepiemēro, ja īstenojas viens no šādiem nosacījumiem:

1) taksācijas periodā sabiedrība reģistrēta Uzņēmumu reģistrā;

2) taksācijas periodā ir pabeigts sabiedrības likvidācijas process;

3) nodokļa maksātājs taksācijas periodā ir veicis iedzīvotāju ienākuma nodokļa vai valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par darbinieku.

(likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 22.panta2.1 un 2.2daļa)

Смотрим 70 строку и считаем с неё 15%, если получается налог меньше 50 евро, то погашаем убытки прошлых лет и платим 50 евро. Если платили ПНН и соц, за работников, то 50 евро не платим при любом раскладе. Если вдруг в карточке показывается удержанный налог, то подаём грозное письмо и требуем выполнить норму закона.
Tt7
Tt7 23.04.2015 19:46
37863 сообщения на сайте
Paldies TT par VID atbildi, kurā (es par to nemaz nebrīnos) nemaz nav atbildēts par to, kas jautāts.
Es gan ļoti šaubos vai tie daži mani mazie klienti, kuriem sanāk šāda situācija, gribēs высовыватсья un rakstīt bargas vēstules (pareizāk sakot, man laikam nebūs enerģijas to darīt).
Ilzex
Ilzex 24.04.2015 11:39
2676 сообщений на сайте
Ilzex, ну ВИД же конкретно ответил, какая сумма базовая для определения - надо платить или не надо платить эти 50 евро. Это 70 строка декларации, если в этой строке стоит сумма 333 евро и выше, то налог с неё получается 50 евро и больше, соответственно, можете погашать убытки прошлых лет в сумме 333 евро и никаких 50 евро больше платить не надо.

А если всё время не высоваться и голову в песок, то государство обнаглеет ещё больше и начнёт сдирать уже за теоретически возможные отчёты, мало ли начнёте сдавать какие-нибудь пустые.
Tt7
Tt7 24.04.2015 12:36
37863 сообщения на сайте
Pamēģināju aizpildīt vienam no saviem klientiem, kam 70.rindā ir apliekams ienākums 8785 eiro. Ja piemēro visus zaudējumus, tad nav iespējams saglabāt deklarāciju.
Ja izvēlas ielikt ķeksi pie "piemērots minimālais nodoklis no saimnieciskās darbības", tad protams rodas nodoklis 50 eiro. Ja neizvēlas (kas būtu pareizi), tad EDS protestē, ka nav norādīts iemesls, kādēļ netiek piemērots. Iemesli ir visi likumā minētie izņēmumi, bet tas nav mans gadījums. EDSam būtu pašam jāsaprot, ka jāskatās uz 70.aili nevis 72.
Laikam sekošu Tt7 padomam un pajautāšu, kā šo deklarāciju nodot, ja jau nav to iespējams korekti sastādīt.
Ilzex
Ilzex 24.04.2015 15:27
2676 сообщений на сайте
И правильно сделаете, пусть за эти поборы и поработают.
Tt7
Tt7 24.04.2015 18:36
37863 сообщения на сайте
А зарплатные налоги не платились?
Tt7
Tt7 24.04.2015 18:36
37863 сообщения на сайте
Šim klientam Latvijā ir "iesaldēta" darbība un pat nav neviena pārstāvja. Viņiem bija viens darījums un lielākā daļa "peļnas" ir no tā, ka mainījusies NOK likme mātes sabiedrības izsniegtajam kredītam. Kredīts nav atdots, bet gada beigās, ja pārrēķina eiro, ir mazāks, nekā gada sākumā.
Nav darbinieku, valdes locekļi ir no citām valstīm bez atlīdzības, sociālās iemaksas nav maksātas.
Es pat neko neteiktu, jo šis uzņēmums var samaksāt tos 50 eiro, bet mani šoreiz kaitina, ka UIN deklarācija neatbilst likumam.
Ilzex
Ilzex 25.04.2015 11:18
2676 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.