Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

DIENAS JAUNUMI К списку тем

DIENAS JAUNUMI
Aivars007
Aivars007 21.07.2015 15:42
26981 сообщение на сайте

Ответы (5062)

Cilvēki nezina kāds būs nodoklis.....Es arī daudz ko nezinu...
Pieļauju, ka es vairāk nezinu, nekā zinu...
Par reformu tika klārēts uz katra stūra, bija iespēja gan interesēties, gan atteikties no minimuma vai pieprasīt 20% nodokļa vietā piemērot %, bet vienkāršāk bija pieļaut, ka mani tas neskars, VID "nepamanīs" un reforma paies garām... Negribēja zināt, nevis nebija iespējams uzzināt
Mu-maija
Mu-maija 05.03.2019 12:28
15812 сообщений на сайте
К тому же СГД и без ее запроса объясняет тем, кто обратился - потому как ситуации у всех совершенно разные.
Mu-maija 05.03.2019 12:23
Cilvēkiem tāds netikums - vispirms bļaut, vainot citus. Bet no sākuma visi bļāva, lai turīgie maksā vairāk, jo tas neesot godīgi, ka visi maksā vienādi. Nu ir ieviesta šāda sistēma. Jā, dažiem tā prognoze neizrādījās precīza, bet kā VIDs varēja zināt, ka ieņēmumi 2018.gadā būs lielāki par iepriekšējiem gadiem. Tāpēc jau tā ir tikai prognoze. Arī es daudziem paziņām skaidroju tās nianses. Tiem kuriem ir galva uz pleciem, tie izprot situāciju un nebļauj.
Aivareno
Aivareno 05.03.2019 12:30
6641 сообщение на сайте
Es negribu attaisnot cilvēkus, kas ne par ko neinteresējas, bet "dubultā progresivitāte" jau nu ir pārmērīga.
Ja pareizi atceros, tad vispirms ieviesa tos diferencētos neapliekamos minimumus (nodokļa likme bija visiem vienāda), lai mazo algu saņēmējiem būtu labāk. Pēc tam, jau pēdējās"reformas" rezultātā ieviesa progresīvās IIN likmes. Šis bija tas brīdis, kad varēja atteikties no dif.minimuma DNM ir pirmkārt ļoti grūti administrējams (VID jāveic daudz lieku kustību), otrkārt, rada lielu administratīvo slogu - visiem grāmatvežiem, kam ir darīšana ar darba algām, vismaz divreiz gadā atkal jāveic liekas kustības, vēl varbūt jādomā darbinieku vietā utt.
Ilzex
Ilzex 05.03.2019 13:05
2666 сообщений на сайте
IIzex, protams, ka Jums ir taisnība.
Aivareno
Aivareno 05.03.2019 13:15
6641 сообщение на сайте
Bet es vispār neizprotu šo "progresivitāti":( Ja es nopelnu 4000, tad pat pie vienādas IIeN % likmes es maksāju nodokli 4x lielāku nekā tas, kurš nopelna 1000. Pie tam es raujos 3 darbos, bet tas otrs visbiežāk pēc 8 stundu darba guļ mājās uz dīvāna. Es neizmantoju sabiedrisko transportu, eju pie maksas ārstiem un neizmantoju valsts "apmaksātos " medpakalpojumus u.t.t.. Kāds te taisnīgums?
Vinnijsp
Vinnijsp 05.03.2019 13:22
308 сообщений на сайте
Моё первоначальное образование экономическое, и опыт первых лет работы не в бухгалтерии, а в планово-экономическом отделе. Любое новшество рассматриваю в первую очередь с позиции экономической выгоды "стоит ли овчинка выделки". Когда вникла в систему расчётов подоходного налога с зарплаты, первая мысль была "зачем и каков будет эффект?"
1) Дифференцированный необлагаемый минимум - слишком трудоёмок и никак не способствует уходу от зарплат в конвертах.
2) Не могу понять и не пойму лимит расходов 80% для самозанятых. А на фоне декларируемой борьбы с теневой экономикой вообще выглядит очень странно.
3) Рассылок через ЭДС самозанятым про эти 80% не было. Ощущение мелкой подлости либо глупости авторов новшества.
4) Я не помню чтобы проводили опрос, просили сравнить, высказать мнение про такую систему расчётов.
5) Сроки. Между принятием таких значительных поправок и вступлением их в силу должен пройти хотя бы год.
Allda
Allda 05.03.2019 14:12
2909 сообщений на сайте
Nu par pašnodarbinātajiem - klajš valsts / ierēdņu/ rekets.
Ilma
Ilma 05.03.2019 14:19
30495 сообщений на сайте
Nu par pašnodarbinātajiem
Ilma 05.03.2019 14:19
Biju dažās darba grupas sēdēs. Par šo netaisnību teicu, uz ko man FM pārstāvis Jurijs Spiridonovs (Reiznieces padomnieks visādos jautājumos) man uzšņāca, ka lai reģistrējos kā SIA.
Punkts.
Sēdēs akcents bija tikai TIKAI uz UIN, Par tādiem niekiem, kā cilvēkiem, vispār domāts netika.

Bet - pie parādu rašanās ir reizumis ari grāmatvedis vainīgs. Ja vēl joprojām ir sastopami grāmatveži, kas neprot aprēķināts IIN, ja nav iesniegta EANG (un te nu variācijas ir dažādas - mazāk sāpīgā, mīnus DŅ SAI un visa summa reiz 23%, līdz 20% aprēķinam, kas rada lielu starpību nodoklī).

Kas attiecas uz brēcējiem FB - ir viņu starpā man pazīstami cilvēki, kuriem personīgi teicu, ka viņam nepienākas tik liels PNM, un, ka būs parāds gada deklarācijā, uz ko saņēmu striktu atbildi: man naudu vajag tagad un mani neinteresē, kas būs gada deklarācijā. Un tagad tie ir lielākie bļāvēji.

Zinu, ka es daudziem riebjos ar savu tiešo tekstu, bet - lai izdzirdētu un saprastu, daudziem nezin kādēļ vajag bezmazvai "iespert".
Andaz
Andaz 05.03.2019 14:32
27892 сообщения на сайте
Nu par pašnodarbinātajiem - klajš valsts / ierēdņu/ rekets.
Ilma 05.03.2019 14:19
Es joprojām brīnos, kādēļ pašnodarbinātie neprotestē. Es pat ne par sevi, jo mana saimnieciskā darbība ir NĪ izīrēšana (grāmatvedības pakalpojumiem man ir 2 SIA) un man nav tik lieli izdevumi, lai tos ietekmētu limits.
Bet ir taču tādi, kas, piemēram, kaut kur mazpilsētās izīrē dzīvokļus par "pašizmaksu" - lai tikai kāds samaksātu komunālos pakalpojumus. Viņiem visiem būs jāpiemaksā nodoklis.
Vai arī jau daudz pieminētie gadījumi par IK - lauku veikaliem, zāģētavām utt. Es neesmu dzirdējusi nekādu liela mēroga šausmināšanos presē un nesaprotu kādēļ.
Man ir tikai viens izskaidrojums - viņi vēl nav sākuši iesniegt deklarācijas un nav sapratuši, kas viņus sagaida.
Ilzex
Ilzex 05.03.2019 16:06
2666 сообщений на сайте
Zinu, ka es daudziem riebjos ar savu tiešo tekstu...
Man nē!
Aivars007
Aivars007 05.03.2019 16:07
26981 сообщение на сайте
+100 к Аллде, особо по 4 и 5 пункту. Правда по 4: я вобще не помню заметных обсуждений с простым народом ни по одному налогу.
Ant_lv
Ant_lv 05.03.2019 18:54
3404 сообщения на сайте
kādēļ pašnodarbinātie neprotestē
Народ работает, как отвлечься от того, что есть, если никто самозанятым работу не гарантирует, даже пособие на бирже не полагается. Теперь еще ликвидация и СИА открывать приходится. Долги останутся до следующего юбилея, если переходный период не предусмотрели - надо исправляться. Задержали же закон о медицинском обслуживании и продливают на три года выплату долгов по декларациям работникам. Если за одну и ту же деятельность налог за год вырос в 10-50 раз, кому-то все-таки придется объяснять, почему при статусе СИА налогов не возникло бы.
Sbe
Sbe 05.03.2019 20:32
1172 сообщения на сайте
Man ir tikai viens izskaidrojums - viņi vēl nav sākuši iesniegt deklarācijas un nav sapratuši, kas viņus sagaida.
Ilzex 05.03.2019 16:06
Позакрывались и используют возможность учитывать расходы полном объеме.
Iberry
Iberry 05.03.2019 20:34
97 сообщений на сайте
Un ko darīt man? Esmu vientuļš un nelaimīgs vīrietis, kas ciest nevar bērnus? Man jāiet pensijā vēlāk, kaut arī maksāju VSAOI kā pērējie? Citi sociālo apdrošināšanu iztērē visādos pabalstos, bet man, netērējot pabalstu naudu, būs jāsaņem pensija vēlāk? Varbūt jāpalielina pensionēšanas vecums līdz 130 gadiem? Lai miers visiem, strādājam tik cik kājas velk.

https://www.tvnet.lv/5632429/rungainis-rosina-celt-pensijas-vecumu-lidz-75-gadiem
Oscar
Oscar 05.03.2019 23:15
нет сообщений на сайте
Oskar! Tas taču ir 2012. gada raksts!
Gan jau paspēs sagaidīt pensiju, līdz Viņķele kopā ar Petrušu kaut ko samainīs likumdošanā!

Vispār jautājums: kamdēļ man 55 gadus jāmaksā nodokļi, lai kādus 5 - 10 gadus saņemt pensiju (un šie gadi arī ir stipri zem jautājuma)?
Mu-maija
Mu-maija 05.03.2019 23:33
15812 сообщений на сайте
Ha.. un es tagad ieberzos... Labais soctīkls facebook, man šo rakstu rāda kā svaigāko... Mana vaina, nepaskatījos datumu...
Oscar
Oscar 05.03.2019 23:37
нет сообщений на сайте
Es neesmu dzirdējusi nekādu liela mēroga šausmināšanos presē un nesaprotu kādēļ.
Ilzex 05.03.2019 16:06
путь к мозгу и перу журналиста лежит через кошелёк. Если в их среде нет человека со статусом самозанятого, у которого расходы могут быть больше 80%, будет тишина в СМИ. Индивидуальным комерсантам, крестьянам и SDV легче по тихому закрыться, перейти в SIA, чем воевать с государством или материально стимулировать СМИ.
Allda
Allda 05.03.2019 23:52
2909 сообщений на сайте
Индивидуальным комерсантам, крестьянам и SDV легче по-тихому закрыться,
Кто-то может, но если оборудование в кредите и обязательства перед ЕС фондами, по-тихому не проходит. Т.е. закрыться не могут как раз те, кто занимается производством. Ограничение 80% расходов на материалы произошло, но что тогда с ПВН? Если эти 20% процентов не считаются хозяйственными расходами, почему отчислять предналог не запретили?
Sbe
Sbe 06.03.2019 12:38
1172 сообщения на сайте
Если эти 20% процентов не считаются хозяйственными расходами
Sbe 06.03.2019 12:38
Не хозяйственными их никто не назвал. Более того, разницу -убыток, переносят на следующий год и вернут, если выполнится условие и комерсант уложится в лимит. Т.е.по сути вынуждают работать с прибылью более 20%.
Вообще, алгоритм расчёта налога с самозанятых ещё более запутанный и бредовый, чем с зарплат. Наверно, поэтому нигде не найти толковых примеров и разъяснений.
Allda
Allda 06.03.2019 13:57
2909 сообщений на сайте
https://www.apollo.lv/6539849/trauceta-swedbank-pakalpojumu-darbiba

https://www.tvnet.lv/6539764/hermitage-capital-vaditajs-brauders-oficiali-apsudz-swedbank-naudas-atmazgasana
Aquitania
Aquitania 07.03.2019 17:26
80 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.