Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Pakalpojumu sniegšana trešajām valstīm К списку тем

Pakalpojumu sniegšana trešajām valstīm
Labdien!

Vēlos saņemt kompetentu kolēģu palīdzību.

Uzņēmums sniedz pakalpojumus 3 valstīs nereģistrētam nodokļu maksātājam - juridiskai firma, kas nav reģistrējusies kā PVN maksātājs savā valstī.

Pakalpojums ir saistīts ar kuģa stāvokļa apsekošanu.

Lasot PVN likumu, saprotu, ka ir varu atsaukties uz 24. punktu "Ar kustamu lietu saistīta pakalpojuma sniegšanas vieta" : Ja ar kustamu lietu saistītu pakalpojumu (tai skaitā novērtēšana, remonts, apkope, apstrāde, pārstrāde) sniedz personai, kas nav nodokļa maksātājs, pakalpojuma sniegšanas vieta ir vieta, kur šis pakalpojums faktiski tiek sniegts.

Varu atsaukties uz 30. pantu Ja pakalpojumu sniedz personai, kura nav nodokļa maksātājs un kuras mītnes vieta, deklarētā dzīvesvieta, bet, ja tādas nav, — pastāvīgās uzturēšanās vieta ir ārpus Eiropas Savienības teritorijas, pakalpojuma sniegšanas vieta ir šīs personas mītnes vieta, deklarētā dzīvesvieta, bet, ja tādas nav, — pastāvīgās uzturēšanās vieta šādiem pakalpojumiem: juridiskie, grāmatvedības, revīzijas, konsultāciju, tulkošanas, ekspertīžu, inženieru, tirgus izpētes un citi līdzīgi pakalpojumi, kā arī datu apstrāde un informācijas sniegšana;

Tas nozīmē, ka man PVN likme noteikti nav 21%. Bet es nesaprotu, kāda man ir PVN likme: 0% vai bez PVN.

PVN atsaucēs redzu, ka reverse charge ir reģistrētam nodokļu maksātājam trešajās valstīs, bet man ir nereģistrēts.

Vai kādam nav pieredze ar šādiem darījumiem?

Jau iepriekš paldies!
Ievina
Ievina 24.07.2015 18:36
134 сообщения на сайте

Ответы (3)

Gan 24.pants gan 30.pants-bezPVN. Man bija gadījuma ar 30.pantu-konsultācijas sniegšana 3.valstī reģ. jur.personai kura nav PVN maksatājs. Rēķinu izrakstīju bez PVN, uzrādot PVN deklarācijā 48.2. rinda ar atšifrējumu PVN 1.3. pielikumā . Bet 0 % likmei ir atseviškie panti PVN likumā-46.pants, ja nemaldos
Lapochka
Lapochka 27.07.2015 17:17
955 сообщений на сайте
Paldies par palīdzību!
Ievina
Ievina 27.07.2015 18:03
134 сообщения на сайте
Metodiskais materiāls par pievienotās vērtības nodokļa
piemērošanu kuģu un gaisakuģu piegādēm,
preču piegādēm šiem kuģiem un kuģiem sniegtajiem pakalpojumiem

https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=177&hl=1&oid=86196&otype=17
Japaina
Japaina 27.07.2015 18:58
10269 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.