Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Komunikācija ar VID К списку тем

Komunikācija ar VID
Par savu problēmu jau rakstīju tēmā IIN parāds. Šoreiz maza astīte palikusi līdz galam nesaprasta. Lai gan tas šķiet vairāk jautājums juristiem, nevis grāmatvežiem, tomēr, ceru, ka kāds spēs izskaidrot.
1) Vai VIDam nudien nav jāinformē fiziska persona, ka tasi būtu VIDā jāreģistrējas, jāizvēlas kāds nebūt darbošanās veids u.t.t.
2) Vai VIDam nebūtu pienākums, ja ne katru mēnesi vai ceturksni, bet vismaz reizi gadā informēt cilvēku, ka viņam ir nesamaksāti nodokļi?
3) Tad pēdējā fāze, par kuru šķiet informē pat reketieri, ka savlaicīgas nodokļu parāda nenomaksāšanas dēļ ir "ieslēgts skaitītājs"?
Maan tas nešķiet juridiski korekti.

P.S.
Spriežot pēc atsauksmēm par iepriekšējo tēmu, vairums atbildētāju ir cilvēki, kam grāmatvedība ir gan darbs, gan hobijs. Man tā ir māksla. Es neizvēlējos kļūt par pašnodarbinātu personu un krāmēties ap grāmatvedību - mani piespieda. Man tas ļoti grūti un nelabprāt padodas. Pieļauju, tāpat kā vairumam grāmatvežu būtu problēmas atcerēties kādu tehniku un krāsas izmanto sejas gleznošanai, kādu drēbēm, kādi instrumenti nepieciešami marīnistiem un kādi grafiķiem. Tā vietā. lai palīdzētu kau vai ar informāciju kaut nieka brīdinājumu veidā, VID izmanto manu nezināšanu, lai radītu un uzskrūvētu parādu summu. Man tas nešķiet godīgi, bet bandītiski.
Acperins
Acperins 27.07.2015 20:30
24 сообщения на сайте

Ответы (31)

Izlikties par muļķi, cerībā, ka saskries bariņš žēlotāju - tas tagad laikam modē.
Aivars007 28.07.2015 21:50
Neizliekos par muļķi, grāmatvedības sakarā tāds arī esmu. Žēlastība mani ar īpaši neinteresē. Vienkārši apjūku no mana viedokļa neizpratnes. Labi - muļķis, labi - vēl kāds nu tur. Bet vai tiešām nevienam nešķita kaut kas nepareizs sistēmā, kurā VID nekādi neinformējot cilvēku, pēkšņi atmostas un uzkrāmēt tam milzīgu parādu? Vai tiešām bija neiespējami 3 gadu laikā atgādināt par nenomaksāto nodokli? To atgādinātu pilnīgi visas man zināmās iestādes. Atbildībai taču jābūt kaut cik proporcionālai. Ja neesmu profesionāls grāmatvedis un arī nevaru atļauties noalgot tādu, es taču dzīvoju pārliecībā, ka laicīgi tikšu informēts par šādām vai tādām izmaiņām, kas skar mani. Izsūtīt kaut vai epastu, nav ne dārgi, ne laikietilpīgi mūsdienās.
Acperins
Acperins 28.07.2015 23:22
24 сообщения на сайте
kad man paziņoja par nenomaksāto sociālo nodokli, uz vietas VID darbiniece sarēķināja man sociālo nodokli.
Acperins 28.07.2015 23:11
Это что-то новое:-O Работница сосчитала долг, но даже не сказала какой это налог
Ser
Ser 29.07.2015 00:20
3685 сообщений на сайте
... uz vietas VID darbiniece sarēķināja man sociālo nodokli...
Blefs!
VID darbinieki nekad šādas darbības neveic.
Pašnodarbinātā ziņojums par sociālo nodokli ir jāaizpilda un jāiesniedz VIDā pašam nodokļu maksātājam. Nekad neticēšu, ka VID darbiniece Jūsu vietā aizpildīja šos pārskatus. Un Jūs, neko no tiem nesaprazdams, akli tos parakstījāt.
Kāds jau šeit rakstīja - tam nav nepieciešams grāmatvedis, tajā jāieraksta tikai 2 skaitļi par katru mēnesi. Tas pirmkārt.
Otrkārt, VID nav sargsuns. Likums nosaka, ka katram nodokļa maksātājam pašam ir jādeklarē savi ienākumi un arī nodokļi, ja to nedara darba devējs. Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības.
Treškārt, ja Jūs reģistrējāties par pašnodarbinātu personu, ja iesniedzāt pārskatus par sociālo nodokli, Jums bija jāpainteresējas arī par saviem pienākumiem šajā sakarā. Bet, ņemot vērā, ka ir izaugusi patērētāju paaudze, kurai ir tikai tiesības, bet nav pienākumu, ticu, ka Jūs to nedarījāt. Jo, kā redzams no Jūsu tekstiem, Jūs joprojām uzskatāt, ka tas viss bija jādara jebkuram citam, tikai ne Jums pašam.
Un ceturtkārt, Jūs neizklausāties pēc 70-gadīga lauku onkulīša, kuram nav interneta, kurš bez lupas nevar izlasīt avīzi. Jums ir piekļuve visām jaunākajām komunikācijām, tātad notikušā rezultāts ir tikai un vienīgi Jūsu paša vistiešākā atbildība. Manuprāt, sodam būtu jābūt vēl bargākam. Pietiek vaimanāt par nošaušanu un tamlīdzīgi, bet nodoklis, nokavējuma nauda un soda nauda ir jāsamaksā - tas nemaz nav apspriešanas vērts.
Aivars007
Aivars007 29.07.2015 08:44
26984 сообщения на сайте
Vai tiešām bija neiespējami 3 gadu laikā atgādināt par nenomaksāto nodokli?
Acperins 28.07.2015 23:22
Они специально так делают, чтобы штрафы побольше наросли.
Albina
Albina 29.07.2015 09:35
64700 сообщений на сайте
Acperins, таких историй как у Вас появилось достаточно много после того, как физикам дали доступ в ЭДС. До этого они жили себе не тужили,спали спокойно и не знали, что являются должниками...

У моего знакомого ( просто строитель-работяга) увидела через ЭДС долг ИИН , который образовался аж в 1993 году, в прошлом веке !!!...так и висит до сих пор..

http://ru.vgk.lv/forum/thread/111928-iin-proshu-soveta?page=2
Luda83
Luda83 29.07.2015 09:39
1108 сообщений на сайте
Piekrītu Aivaram. VID reģistrētā pašnodarbinātā persona ir vienkāršākais, kas no grāmatvedības viedokļa varbūt. Ja Jūs protat lasīt un rakstīt, tad pratīsiet arī reizi ceturksnī nodot šo atskaiti. Jums pat grāmatvedis nav vajadzīgs. Neizliecieties par galīgu muļķi. Tie atrodas citā iestādē.
Palasiet un mācieties.
http://www.pasnodarbinatie.lv/
Aivareno
Aivareno 29.07.2015 12:16
6641 сообщение на сайте
Piekrītu Aivaram. VID reģistrētā pašnodarbinātā persona ir vienkāršākais, kas no grāmatvedības viedokļa varbūt. Ja Jūs protat lasīt un rakstīt, tad pratīsiet arī reizi ceturksnī nodot šo atskaiti. Jums pat grāmatvedis nav vajadzīgs. Neizliecieties par galīgu muļķi. Tie atrodas citā iestādē.
Palasiet un mācieties.
http://www.pasnodarbinatie.lv/
Aivareno 29.07.2015 12:16
Jau simts gadus dzīvoju sistēmā, kurā nebija dižas atšķirības starp štata un ārštata darbinieku. Štāta darbinieks - minimālā alga + honorāri, ārštata - tikai honorāri. Abiem viena un tā pati grāmatvedība. Pēdējos padsmit gadus vispār neesmu bijis štata darbinieks, tikai ārštata. Nebiju reģistrējies VID, nebiju reģistrējies kā pašnodarbināta persona. Pavirši biju lasījis par pašnodarbinātā statusu. Sapratu divas lietas: 1) tas nav obligāti, bet brīvprātīgi, 2) ja reģistrējas, tad pašam jākrāmējas ap nodokļiem. Vairāk mani nekas neinteresēja. Ja cilvēks ar pūlēm kad var, kad nevar sagrabināt minimālo algu, tad grāmatvedības smalkumi viņu neinteresē, it īpaši, ja visa samaksā kā gājusi, tā turpina iet caur kantoru grāmatvedībām. Man nebija nekāda, ne mazākā mājiena, idejas, ka man par to būtu jāsāk interesēties, gluži tāpat kā cilvēkam kurš neslimo ar psoriāzi, kuram nav ne mazākie psoriāzes simptomi, nedosies pie ārsta un nejautās - Vai man gadījumā nav psoriāze, vai vēl sazinkas. Kad pagājušogad situācija sāka uzlaboties, man parādījās pāris jauni, patstāvīgi klienti, kuri interesējās kā man varēs maksāt? vai esmu pašnodarbinātais vai esmu reģistrējies kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, tad arī devos uz VID, piereģistrējos un šādi sākās manas nedienas.
Acperins
Acperins 29.07.2015 12:34
24 сообщения на сайте
Redziet, ja Jūs visu mūžu brauciet pa vienu un to pašu ceļu, bet pēkšņi uz šī ceļa uzlikta zīme "ķiegelis", nez vai Jūs brauksiet pa šo pašu ceļu, jo riskējat taču ar dzīvību?
Mēs savus ieteikumus sarakstījām, un Jūsu ziņā ir, vai tos izmantot, vai nē.
Aivareno
Aivareno 29.07.2015 13:01
6641 сообщение на сайте
Jo, kā redzams no Jūsu tekstiem, Jūs joprojām uzskatāt, ka tas viss bija jādara jebkuram citam, tikai ne Jums pašam.
Aivars007 29.07.2015 08:44
VID paskaidro vairākas pazīmes, kas liecina par to, ka gadījumos, kad atlīdzība tiek izmaksāta saskaņā ar autoratlīdzības līgumiem, ir konstatējami pārkāpumi no darba tiesisko attiecību viedokļa, jo ienākums pēc ekonomiskās būtības tiek gūts algota darba ietvaros: līgumi tiek slēgti par regulāru darbu noteiktā laika periodā, un svarīgs ir darba process, nevis konkrēts radītais darbs; autoratlīdzības saņēmēja darbība notiek pasūtītāja vadībā (pakļautībā), ievērojot pasūtītāja norādījumus un iekšējās kārtības noteikumus; autoratlīdzības saņēmējs ir ekonomiski atkarīgs no pasūtītāja, darba izpildē izmanto pasūtītāja pamatlīdzekļus, materiālus, pasūtītājs sedz ar darba izpildi saistītos izdevumus.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, kurā izskatīja jautājumu par darba tiesiskajām attiecībām autoratlīdzības līguma gadījumā.
Problēma, kāpēc "autoratlīdzības ir tik mīļas" mediju jomā un citās ir tā, ka nav jāmaksā sociālās iemaksas. To varot atrisināt tikai tas, ja tiktu pieņemts lēmums maksāt sociālās iemaksas no jebkāda veida ienākumiem, arī no autoratlīdzības.
Ser
Ser 29.07.2015 15:45
3685 сообщений на сайте
Informācija par VSAOI autoratlīdzības saņēmējiem

Katra ceturkšņa sākumā VID savā mājaslapā (www.vid.gov.lv) un arī medijiem izsūtītajās preses relīzēs atgādina: līdz jaunā ceturkšņa 15.datumam jāveic VSAOI no autoratlīdzībām.

Piemēram, 10.aprīlī publicētajā paziņojumā teikts: autoratlīdzībām – ienākumiem, kas tiek izmaksāti, noslēdzot autoratlīdzību līgumu, ir noteikta īpaša valsts sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu veikšanas kārtība. Tām fiziskajām personām, kuru ienākums no autoratlīdzības mēnesī ir vismaz 320 eiro un kuras vienlaikus nav darba attiecībās nedz ar autoratlīdzības izmaksātāju, nedz ar kādu citu darba devēju, jāreģistrējas VID pašnodarbinātās personas statusā un reizi ceturksnī jāveic obligātās iemaksas valsts budžetā 31,06% apmērā no brīvi izraudzītas saņemtā ienākuma daļas, bet ne mazāk kā no 320 eiro.
Ser
Ser 29.07.2015 15:46
3685 сообщений на сайте
izmanto manu nezināšanu
Acperins 27.07.2015 20:30
Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums
2.pants Oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis” un tajā publicētās informācijas tiesiskais statuss
(1) Oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis” (turpmāk — oficiālais izdevums) ir Latvijas Republikas oficiālais izdevums, un tajā publicētā informācija ir oficiāla publikācija. Informāciju oficiālajā izdevumā publicē elektroniski šajā likumā un citos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv
(2) Oficiālā publikācija ir publiski ticama un saistoša. NEVIENS NEVAR AIZBILDINĀTIES ar oficiālajā izdevumā publicēto tiesību aktu vai oficiālo paziņojumu nezināšanu.
Andaz
Andaz 10.08.2015 14:54
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.