Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Brīvpratīgi pievienoties VSA К списку тем

Brīvpratīgi pievienoties VSA
Labdien!

Vai darba ņēmējs var vēl brīvpratīgi pievienoties VSA? T.i. maksāt papildus VSAOI no brīvi izvēlētās summas?

Pēc līkums, kā es to saprotu - nedrīkst:
5.p. 3.d.
(3) Brīvprātīgi valsts sociālajai apdrošināšanai Ministru kabineta noteiktajā kārtībā var pievienoties 15 gadu vecumu sasniegušās personas, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijas Republikā un kuras nav pakļautas obligātajai sociālajai apdrošināšanai Latvijas Republikā.

Sanāk. lai to darīt, ir jāreģistrējās ka Pāsnodarbinātais un jāmaksā tad ne mazāk, ka no 360Eur?

Paldies par atbildi.

Cieņā!
Pirjo
Pirjo 12.10.2015 10:52
376 сообщений на сайте

Ответы (9)

Jā tā ir. Bet pašnodarbinātam tad jābūt ieņēmumu - izdevumu starpībai ne mazākai par 360,- EUR Vai arī MUN maksātājs. Tas arī pats var reģistrēties VSAA un maksāt VSAOI līdz 720,- EUR.
Ilma
Ilma 12.10.2015 10:57
30495 сообщений на сайте
Bet ja ir arī parastais darbinieks - tad nevar brīvpratīgi. Jo ja papildus iestāties kādā MU, tik un tā - ja esi algot darbinieks ar parasto VSA, tad nekādu brīvpratīgo iemaksu.

Lai maksāt pašam ir jāiet prom no darba un jāstājās pašnodarbinātajos vai MU darbiniekos? Tā sanāk?
Pirjo
Pirjo 12.10.2015 11:06
376 сообщений на сайте
maksāt VSAOI līdz 720,- EUR.
Ilma 12.10.2015 10:57
Vai tad nav no 720 €?
Japaina
Japaina 12.10.2015 11:06
10269 сообщений на сайте
Sapratu, ka nav obligāti - tikai nedrīkst pārsniegt summa no kuras maksā VSAOI 720,- EUR.
Ilma
Ilma 12.10.2015 11:08
30495 сообщений на сайте
Varbūt kādam noderēs. Atbilde no VIDa par brīvpratīgo pievienošanos VSA. Ir tā, kā es arī domāju. Nedrīkst.

Brīvprātīgajai sociālajai apdrošināšanai Jūs varat pievienoties tikai tādā gadījumā, ja esat nodarbināta tikai un vienīgi mikrouzņēmumā (vai vairākos mikrouzņēmumos). Ja esat nodarbināta divos uzņēmumos, no kuriem viens ir mikrouzņēmums un otrs ir pilnas nodokļu likmes maksātājs, Jums nebūs tiesību pievienoties brīvprātīgajai sociālajai apdrošināšanai.
Pirjo
Pirjo 12.10.2015 13:01
376 сообщений на сайте
Būtu interesanti uzzināt šāda normatīva argumentus.
KĀPĒC?
Kas un ko no tā zaudētu?
Nesaprotu - kāda starpība - par mani maksā nodokli vai es pats par sevi maksāju nodokli?
Varbūt kādam(-ai) ir bijis gadījums un kāds(-a) zina atbildi uz manu jautājumu?
Jau iepriekš spiežu roku.
Aivars007
Aivars007 12.10.2015 13:05
26984 сообщения на сайте
Ko zaudētu - samaksāto summu uz laiku. Pēc tam VIDam tā ir jāatgriež.

Ši norma izriet no Likuma par VSA 5.panta3 daļas. Par loģiskumu nekomentēšu.
Pirjo
Pirjo 12.10.2015 13:08
376 сообщений на сайте
Laikam nesapratāt manu jautājumu/
Es nejautāju, kas no kā izriet.
Es jautāju - KĀPĒC?
Aivars007
Aivars007 12.10.2015 16:53
26984 сообщения на сайте
Noteikumi par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai http://likumi.lv/doc.php?id=219786

Likums Par valsts sociālo apdrošināšanu http://likumi.lv/ta/id/45466-par-valsts-socialo-apdrosinasanu#p5

(3) Brīvprātīgi valsts sociālajai apdrošināšanai Ministru kabineta noteiktajā kārtībā var pievienoties 15 gadu vecumu sasniegušās personas, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijas Republikā un kuras nav pakļautas obligātajai sociālajai apdrošināšanai Latvijas Republikā. Pensiju apdrošināšanai brīvprātīgi var pievienoties persona, kurai saskaņā ar likumu "Par valsts pensijām" nav piešķirta valsts vecuma pensija, un pensiju apdrošināšanai, invaliditātes apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai un vecāku apdrošināšanai — pašnodarbinātā laulātais, kurš nav sasniedzis vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, vai kuram nav piešķirta valsts vecuma pensija (tai skaitā priekšlaicīgi).
Andaz
Andaz 14.10.2015 09:43
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.