Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Varbūt vēl kādam paslidējis garām К списку тем

Varbūt vēl kādam paslidējis garām
Lai reģistrētu VID struktūrvienību jāiesniedz telpu īpašnieka piekrišana ( identiska kā UR pie uzņēmuma reģistrēšanas ) Ar nomas līgumu nepietiek Piekrišanā jābūt norādītam kadastra Nr . kopīpašums- no visiem īpašniekiem .
tas saucas administratīvā sloga mazināšana
Guntagermane
Guntagermane 11.03.2016 16:42
1303 сообщения на сайте

Ответы (32)

Jā, paldies!
Am14
Am14 11.03.2016 16:50
385 сообщений на сайте
No kurienes šī jaunumi?
Vai no jaunajiem MK noteikumiem?
Aivars007
Aivars007 11.03.2016 20:05
26984 сообщения на сайте
Un lai iesniegtu jebkādu deklarāciju, tagad nepieciešamas pilnvaras. Mana māte sagatavo deklarācijas vēl 3 saviem draugiem un draudzenēm. Viena no viņām katru gadu dodas tās visas iesniegt. Šogad cilvēks zvana, pārdzīvo - nav ņēmuši pretī. Teikuši - lai met kastītē. Es tiešām nesaprotu, kāda nelaime varētu rasties, ja pieņemtu visas? Ja es esmu viltojusi deklarāciju (piemēram, sataisījusi par kādu citu cilvēku, par kuru 1) zinu, ka viņam veidojas pārmaksa, 2) zinu, ka pats neprasīs) un ielikusi tur savu konta numuru, tad taču es neiešu iesniegt personīgi, bet gluži pretēji, sūtīšu pa pastu vai iemetīšu "kastītē".
VIDam būtu jādomā, kādā veidā ir visvieglāk blēdīties un kā to visvienkāršāk novērst, nevis radīt jaunas neērtības pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam.
Ilzex
Ilzex 11.03.2016 20:17
2676 сообщений на сайте
No prakses VID parādīja durvis un noskaitīja MK noteikumus NR ..... spēkā ar ... decembri Ja godīgi no "sajūsmas" nepiefiksēju ne Nr ne datumu.
Sākās jau problēma ar to ka nedēļu atpakaļ EDS nespēju atrast ierasto veidlapu struktūrvienību reģistrācijai un noņemšanai no uzskaites . - Sūtīju vadītāju uz nodaļu reģistrēt. tad arī atklājās šie jaunumi. (par EDS veidlapu tagad man paskaidroja - nav izstrādāta pēc izmaiņām .).
Guntagermane
Guntagermane 11.03.2016 20:24
1303 сообщения на сайте
MK not.nr.537.....

Turpmāk VID būs tiesības atteikt saimnieciskās darbības veicējam – fiziskai personai – reģistrāciju, ja nodokļu maksātājam nav deklarētās dzīvesvietas adreses vai reģistrējamās personas saimnieciskās darbības vietas vai struktūrvienības atrašanās vietas adrese ir iekļauta riska adrešu sarakstā.
Papildus prasībai par precīzu saimnieciskās darbības veikšanas vietu adrešu norādīšanu stāsies spēkā jauna prasība, ka, reģistrējot saimnieciskās darbības veikšanas adresi tādā nekustamajā īpašumā, kurš nepieder saimnieciskās darbības veicējam vai nekustamajam īpašumam ir vairāki kopīpašnieki, saimnieciskās darbības veicējam būs VID jāiesniedz visu īpašnieku piekrišana saimnieciskās darbības veikšanas vietas vai struktūrvienības atrašanās vietas adreses reģistrācijai.
Šāda norma liegs negodprātīgiem saimnieciskās darbības veicējiem reģistrēt citu īpašumā esošās telpās saimnieciskās darbības veikšanas vietas vai struktūrvienību atrašanās vietu adreses bez attiecīgā nekustamā īpašuma īpašnieku ziņas.
Minētā norma neattiecas uz gadījumiem, kad saimnieciskās darbības veicējam adresē, kurā tas vēlas reģistrēt saimniecisko darbību, pieder nekustamā īpašuma kopīpašuma domājamās daļas vai arī tas ir deklarējies konkrētajā adresē. Šajos gadījumos nekustamā īpašuma īpašnieku atļauja nav nepieciešama.
Jaunie MK noteikumi pieņemti 22.09.2015., un to pamatā saglabāts MK noteikumu Nr.150 “Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā” regulējums, taču vienlaikus tiek ieviestas vairākas jaunas normas.
Japaina
Japaina 11.03.2016 20:36
10269 сообщений на сайте
Minētajā normatīvajā aktā noteikti VID reģistrējamie nodokļu maksātāji un nodokļu maksātāju struktūrvienības un to reģistrācijas termiņi, kā arī
• VID iesniedzamie dokumenti, reģistrējoties VID Nodokļu maksātāju reģistrā (Nodokļu maksātāju reģistrs), un minēto dokumentu iesniegšanas veidi;
• kārtība, kādā VID reģistrējamiem nodokļu maksātājiem un nodokļu maksātāju struktūrvienībām piešķir reģistrācijas kodus;
• termiņi, kādos pašnodarbinātās personas reģistrējas Nodokļu maksātāju reģistrā;
• kārtība, kādā VID reģistrē nodokļu maksātājus un nodokļu maksātāju struktūrvienības Nodokļu maksātāju reģistrā un paziņo VID publiski pieejamā datubāzē (reģistrā);
• kārtība nodokļu maksātāja reģistrācijai Nodokļu maksātāju reģistrā, ja saņemts reģistrācijas atteikums;
• tiesības atteikt reģistrāciju;
• Nodokļu maksātāju reģistrā ierakstāmās ziņas;
• VID publiski pieejamās datubāzes (reģistra) esošās ziņas;
• kārtība, kuros gadījumos VID var izslēgt nodokļu maksātājus un nodokļu maksātāju struktūrvienības no Nodokļu maksātāju reģistra.
Lai samazinātu administratīvo slogu, jaunais regulējums noteicis īsāku nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību pieteikuma izskatīšanas un struktūrvienības reģistrēšanas laiku – 3 darba dienas, kā arī vairs neparedz nodokļu maksātāju reģistrācijas un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrācijas apliecību izsniegšanu papīra formā, bet vienlaikus nosaka informācijas publicēšanu Publiskojamās informācijas datu bāzes sistēmā 2 darba dienu laikā no lēmuma par reģistrēšanu pieņemšanas datuma.
Ar informāciju par VID reģistrētiem saimnieciskās darbības veicējiem un juridiskām personām var iepazīties VID mājaslapas sadaļā "Publiskojamo datu bāze" – “Saimnieciskās darbības veicēji, VID reģistrētās juridiskās personas un citas personas”.
Japaina
Japaina 11.03.2016 20:40
10269 сообщений на сайте
Lai saņemtu informāciju par fiziskās personas reģistrāciju VID, ievada konkrētās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, bet informāciju par juridisko personu var saņemt, ievadot konkrētā nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru.
Ņemot vērā, ka jaunie noteikumi neparedz reģistrācijas apliecību izsniegšanu, sākot ar 01.01.2016., publiski pieejamā datubāzē tiks publicētas ziņas arī par nodokļu maksātāju reģistrētajām struktūrvienībām.
Vienlaikus ar minētajiem noteikumiem paredzēti stingrāki nosacījumi nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību saimnieciskās darbības veikšanas vietas adrešu reģistrācijai. Cita starpā ir iekļauta prasība saimnieciskās darbības veicējiem, valsts institūcijām un citiem subjektiem, reģistrējoties VID, nosaukt struktūrvienību atrašanās vietu, norādot pilnu adreses sastāvu un iekļaujot tajā arī ēkas un telpu grupu kadastra apzīmējumus.
Šos datus nodokļu maksātājs var noskaidrot Valsts zemes dienesta datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā www.kadastrs.lv kā arī ēkas vai telpu kadastrālās uzmērīšanas lietā (pirms 2006.gada– tehniskās inventarizācijas lietā), ja īpašums ir nodokļu maksātāja īpašumā.
Japaina
Japaina 11.03.2016 20:41
10269 сообщений на сайте
Un lai iesniegtu jebkādu deklarāciju, tagad nepieciešamas pilnvaras. Mana māte sagatavo deklarācijas vēl 3 saviem draugiem un draudzenēm. Viena no viņām katru gadu dodas tās visas iesniegt.
Ilzex 11.03.2016 20:17
Domāju, ka ļoti pareiza prasība - jāiesniedz katram pašam.
Japaina
Japaina 11.03.2016 20:44
10269 сообщений на сайте
Ja iemet kastītē, tad gan noteikti ir iesniedzis personīgi.
Boolshit!
Aivars007
Aivars007 11.03.2016 21:13
26984 сообщения на сайте
Kastīte paliek kastīte :-D, kas tad liedz iemest.
Japaina
Japaina 11.03.2016 22:00
10269 сообщений на сайте
Un kas VIDam liedz izmest?
No tādām kastītēm.
Aivars007
Aivars007 12.03.2016 12:05
26984 сообщения на сайте
Es tiešām nesaprotu, kāda nelaime varētu rasties, ja pieņemtu visas?
Ilzex 11.03.2016 20:17
Видимо, чиновникам начисляют зарплату за количество направленных им конвертов, а не обработанных деклараций.
Tehnolog
Tehnolog 14.03.2016 10:13
3127 сообщений на сайте
Un lai iesniegtu jebkādu deklarāciju, tagad nepieciešamas pilnvaras.
Ilzex 11.03.2016 20:17
Kad nebija EDS, arī pilnvara bija nepieciešama, lai saņemtu nodokļu izdrukas, tā kā nekas jauns.
Japaina
Japaina 14.03.2016 12:05
10269 сообщений на сайте
Viena no viņām katru gadu dodas tās visas iesniegt.
Ilzex 11.03.2016 20:17
Pati vainīga, ka "dodas". Lai atver internetu un iesniedz elektroniski!
Pat mana mamma, pensionāre, prot EDS atskaiti iesniegt!
Andaz
Andaz 17.03.2016 14:30
27892 сообщения на сайте
Es martā reģistrēju struktūrvienību, pietika ar nomas līgumu .
Gvenivera
Gvenivera 17.03.2016 15:02
118 сообщений на сайте
Ne jau pirmo reizi katrai nodaļai savi likumi
Guntagermane
Guntagermane 17.03.2016 16:04
1303 сообщения на сайте
Man šodien atsūtīja paziņojumu, lai nododu atpakaļ struktūrvienības apliecību, ko saņēmu skanētā veidā uz e-pastu.
Aivars007
Aivars007 17.03.2016 16:48
26984 сообщения на сайте
Es martā reģistrēju struktūrvienību, pietika ar nomas līgumu .
Gvenivera 17.03.2016 15:02
Droši vien ir viens īpašnieks.
Japaina
Japaina 17.03.2016 18:01
10269 сообщений на сайте
Man šodien atsūtīja paziņojumu, lai nododu atpakaļ struktūrvienības apliecību, ko saņēmu skanētā veidā uz e-pastu.
Aivars007 17.03.2016 16:48
Super Paši neizsniedz papīrā un prasa atdot. Aizsūtiet viņiem ieskanētā veidā caur EDS atdošanu
Cleo
Cleo 17.03.2016 18:30
19234 сообщения на сайте
Tā arī gribēju izdarīt, bet pārdomāju.
Uzrakstīju - nav ko atdot.
Aivars007
Aivars007 17.03.2016 18:59
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.