Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Zemes noma К списку тем

Zemes noma
Uzņēmusm nomā lauksaimneicības zemi no fiziskās personas. Ir vienošanās ka uzņēmums maksā arī Nekustamā īpašuma nodokli. Kā būtu pareizi jānoformē, jo kvīts par Nin ir uz fiziskās personas vārda..Vai varu to iekļaut uzņēmuma izmaksās?
Sokola
Sokola 09.09.2016 09:05
327 сообщений на сайте

Ответы (9)

Nevarat gan. NĪN jāiekļauj nomas maksā, ja tā esat vienojušies.
Bet nodoklis jāsamaksā pašam zemes īpašniekam.
Aivars007
Aivars007 09.09.2016 09:18
26984 сообщения на сайте
Ja veicat NĪN maksājumu novada pašvaldībai , tad maksājuma mērķī vienkārši norādiet par kuru personu vai īpašumu tas tiek veikts. Tā kā tā ir daļa no nomas maksas, tad protams tās ir izmaksas. VID ir vienalga kā jūs samaksājat nomniekam - samaksājot viņa vietā nodokli, samalsājot pašam nomniekam vai vēl kā savādāk, galvenais lai no šīs summas tiktu valstij samaksāts IIN.
Ilzevr
Ilzevr 09.09.2016 09:20
149 сообщений на сайте
Nu, nu, tad jau drīz vispār uzņēmums sāks maksāt jebkuru rēķinu... Un tikai likt uzņēmuma izmaksās.
Es gan tik pārliecināts nebūtu. Vienu reizi varbūt tā arī var izdarīt, bet piekopt tādu praksi pastāvīgi nav prāta darbs. Šis nodoklis ir jāiekļauj nomas maksā. Un nekā citādi.
Aivars007
Aivars007 09.09.2016 09:25
26984 сообщения на сайте
Tad sanāk ka no NĪN jāsamaksā IIN 10% valstīj un tās iruzņēmuma izmaksas..
Sokola
Sokola 09.09.2016 09:26
327 сообщений на сайте
10% tiek ieturēti no maksājamās nomas maksas summas - izmaksas vietā. Un pārskaitīti valsts budžetā.
Likums par IIN.
www.likumi.lvvai www.vid.gov.lv
Aivars007
Aivars007 09.09.2016 09:29
26984 сообщения на сайте
Mēs šādi maksājam jau vairāk kā 10 gadus. Pagastam nav iebildumu, jo viņiem galvenais ka samaksā NĪN. VID vēlas lai viss ko saņem fiziskā persona tiktu uzrādīts kā nomas maksa un samaksāti nodokļi. VID par to ka mēdzam dažiem nomniekiem maksāt šādi ir informēti un līdz šim nav aizlieguši tā rīkoties. VIDam pat ir visu līgumu kopijas, ko viņi pieprasa no pagasta kurā tie ir piereģistrēti.
Nodokļa likme gan ir atkarīga no tā vai fiziskā persona ir reģistrējusies VID vai nav.
Ilzevr
Ilzevr 09.09.2016 09:33
149 сообщений на сайте
Darīt jau var, bet labi nav.
Vienmēr jāpatur prātā, ka VIDā katram inspektoram ir savs likums.
Un var gadīties, ka kādam inspektoram likuma traktējums sakrīt ar Likumu par grāmatvedību.
Aivars007
Aivars007 09.09.2016 10:23
26984 сообщения на сайте
Cerēsim ka tā
Šāda maksāšanas kārtība ir ieviesusies jau pirms es vispār sāku strādāt šajā uzņēmumā un tad šādi tika maksāts lielākajai daļai. Un atceros ka iepriekšējai grāmatvedei bija sarunas par šo tēmu ar VID (tad vēl viss tika iesniegts papīra formā). Nu ir atlikuši tikai pāris šādi līgumi, jo man ļoti nepatīk šī dalītā maksāšana (vairāk darba un nervu, jo ne visi nomnieki laikus paziņo par NĪN apmēru un jāseko līdzi maksāšanas termiņiem) Ja man ir iespēja panākt lai līgumā šī punkta nav, es esmu priecīga. Tā kā man ir 100+ līgumi, tad protams priecājos kad līgumā ir viens noteikts nomas maksas termiņš bez papildus nosacījmiem (NĪN pagastam, dalītais maksājums pa mēnešiem un vēl citas iegribas). Man jau pietiek galvas sāpju ar nomniekiem kas kategoriski negrib saprast kāpēc es ieturu 23%, jo viņi redziet gada beigās iesniedz savas deklarācijas un dabū naudu atpakaļ
Bet to ka VID darbinieki katrs likumu lasa no sava gala, to es esmu sapratusi jau sen
Ilzevr
Ilzevr 09.09.2016 11:09
149 сообщений на сайте

Labi, ka tā.
Es saprotu - dzīve ir dzīve, un mēs visi tajā.
Bet es neatļaujos publiski mācīt darīt nepareizi.
Aivars007
Aivars007 09.09.2016 11:56
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.