Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Viena dibinātāja SIA, darbinieki, nodokļi К списку тем

Viena dibinātāja SIA, darbinieki, nodokļi
Sveiki!
Esmu iesācēja šajā jomā, tāpēc man ir daži jautājumi:
Vai dibinot viena dalībnieka SIA - man ir jāpieņem pats dibinātājs darbā? jo šobrīd plānoju būt vienīgais darbinieks, ar neregulāriem ienākumiem - nebūs vairāk par 1000 eur gadā.
Ja ir tik mazs apgrozījums - vai varu nemaksāt sev algu ?
Vai ir kādi nodokļi, kuri jāmaksā, vai arī būs jāiesniedz tikai gada pārskats?

Jau iepriekš paldies!
Sanchii
Sanchii 01.11.2016 21:28
4 сообщения на сайте

Ответы (10)

Piebilde: kontā ienākošā nauda, pagaidām, netiks ņemta ārā, tiks segtas konta apkalpošanas maksa un visa summa grāmatota pamatkapitāla palielināšanai - dibināts kā mazkapitāla SIA .
Sanchii
Sanchii 01.11.2016 21:34
4 сообщения на сайте
Kādā jomā Jūs esat iesācēja? Uzņēmējdarbības? Grāmatvedības? Lūdzu, konsultējieties ar grāmatvedi. Mēs nevaram atbildēt, jo nezinām visus apstākļus.
Ja ir tik mazs apgrozījums - vai varu nemaksāt sev algu ?
Sanchii 01.11.2016 21:28
Varat vispār nemaksāt! Bet.........?
No kurienes šis apgrozījums rodas, ar kādiem resursiem šo apgrozījumu Jūs nodrošināt? (Šādi un līdzīgi jautājumi būs VIDam)
Vai dibinot viena dalībnieka SIA - man ir jāpieņem pats dibinātājs darbā?
Sanchii 01.11.2016 21:28
Nē, tas nav obligāti.
Aivareno
Aivareno 02.11.2016 06:56
6641 сообщение на сайте
visa summa grāmatota pamatkapitāla palielināšanai - dibināts kā mazkapitāla SIA .

Grāmatot kā PK palielināšanu var tikai tad, ja PK palielināšana reģistrēta UR.
Ilma
Ilma 02.11.2016 09:25
30495 сообщений на сайте
Ilma - lai taču grāmato.
Vai Jums žēl.
Būs pārbaude, uzliks sodu, valsts budžetā būs vairāk naudas, būs labāki ceļi, lielākas algas skolotājiem un policistiem.
Dzīve ies uz augšu.

Izskatās, ka apprecējās arī laikam kā iesācēja. Uzrakstīja internetā jautājumu: Iepazinos ar Pēteri, vai man ar viņu precēties? Internetā atbildēja vismaz 3 draudzenes - Precies droši, mēs jau ar viņu bijām precējušās. Labs cilvēks.
Aivars007
Aivars007 02.11.2016 10:23
26984 сообщения на сайте
Kāpēc radās doma tieši par mazkapitāla SIA ar tādu mazu apgrozījumu? Kāpēc ne pašnodarbinātais?
Ar SIA vienmēr lielāka ķēpa, jo īpaši grāmatvedības organizēšanā.
Un vispār, no sākuma cītīgāk jāpalasa pieejamā informācija, piem. - http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/280415-kad-fiziskai-personai-jaregistre-saimnieciska-darbiba/
Un jautājumus par nodokļu maksātāja režīma (IIN, MUN, patentmaksa, u.c.) izvēli var adresēt pa tiešo VID!
Alison
Alison 02.11.2016 10:33
150 сообщений на сайте
Nez kāpēc tik daudz naidīgu komentāru,,, ja negribas atbildēt uz uzdoto jautājumu - var taču nelasīt un nekomentēt... šis ir forums, kurā var uzdot jautājumu - to arī daru. Un jā - iesācēja grāmatvedības jomā, un arī uzņēmējdarbības jomā - cik man zināms tas nav noziegums. Ja procesā sapratīšu, ka netikšu galā - noteikti algošu grāmatvedi.
Informāciju arī tagad paralēli meklēju pati, bet ļoti grūti tā pēkšņi saprast visus noteikumus, dokumentus, utt..

Paldies par atbildēm - par tēmu.
Šobrīd mazkapitāla SIA, jo mēs kārtojam dokumentus specializētam darbības veidam, kuram nepieciešams lai būtu reģistrēts uzņēmums.
SIA tapēc, lai nebūtu jāatbild ar visu mantu, jo dalībnieki uzņēmumā pēc laika būs vairāki, pagaidām viens. Pagaidām caur šo uzņēmumu tiek izlaistas "haltūras", tāpēc apgrozījums mazs. šobrīd divi ienākuši maksājumi par sniegtu pakalpojumu (kopā mazāk par 600 eur). Bet tāpat grāmatvedības lietas jāsakārto...
Sanchii
Sanchii 02.11.2016 12:33
4 сообщения на сайте
Internetā vēl neviens nav izmācījies ne par uzņēmuma vadītāju, ne arī par grāmatvedi.
MVVNACFDV
Aivars007
Aivars007 02.11.2016 12:40
26984 сообщения на сайте
Ticiet man - arī grāmatvedības kursos maz ko iemāca - tādos esmu bijusi un pabeigusi visvairāk cilvēki iemācās - darot! Lai Jums visiem vienmēr viss izdodas ar pirmo, arī tad ja mēģinat ielekt pilnīgi svešā lauciņā!
Sanchii
Sanchii 02.11.2016 19:09
4 сообщения на сайте
Ticiet man - arī grāmatvedības kursos maz ko iemāca - tādos esmu bijusi un pabeigusi visvairāk cilvēki iemācās - darot! Lai Jums visiem vienmēr viss izdodas ar pirmo, arī tad ja mēģinat ielekt pilnīgi svešā lauciņā!
Sanchii 02.11.2016 19:09
Ticiet man - mēs ne kursus, bet augstskolas esam pabeiguši, daudz gadus mācījamies un arī tagad visādus seminārus apmeklējam un normatīvos dokumentus lasam, lai to visu grāmatvedībā zināt un mācēt.
Un tas viss arī lielu naudu maksā.
Kāpēc Jūs domājat, ka mums būtu pienākums Jūs tam visam forumā par velti apmācīt ?
Meek
Meek 03.11.2016 00:03
5673 сообщения на сайте
Lūdzu, atvainojiet par tiešumu, bet... ja Jūs būtu pabeigusi kādus kursus, kā Jūs rakstāt, tad zinātu vismaz tik daudz, ka uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem var atbildēt tikai profesionāls grāmatvedis klātienē, uzdodot Jums simts un vienu papildjautājumu.
Šajā variantā ar savu jautājumu Jūs esat "trāpījusi ar pirkstu debesīs".
Lai veicas!
"naidīgais"
Aivars007
Aivars007 03.11.2016 00:11
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.