Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Pašnodarbināta persona vs mikrouzņēmums К списку тем

Pašnodarbināta persona vs mikrouzņēmums
Man Jums, zinošajiem cilvēkiem ir jautājums. Esmu uzsēkusi jaunu darbu un kompānija saka, lai lai es piereģistrējos kā pašnodarbināta persona. Bet esmu dzirdējusi, ka pašnodarbinātai personai ir nenormāli lieli nodokļi. Vai varat man lūdzi paskaidrot kādi (cik%) no maniem ieņēmumiem man aizies nodokļos un vai man nebūtu izdevīgāk izveidot mikrouzņēmumu, lai puse no algas neaizietu nodokļos.

Paldies,

Inga
Ingaserg
Ingaserg 11.01.2018 09:23
4 сообщения на сайте

Ответы (15)

2.2 Uzskata, ka fiziskā persona (maksātājs) gūst ienākumu, par kuru jāmaksā algas nodoklis, ja tiek konstatēta vismaz viena no šādām pazīmēm:

1) maksātāja ekonomiskā atkarība no personas, kurai tas sniedz pakalpojumus;

2) finansiālā riska neuzņemšanās peļņu nenesoša darba izpildes vai zaudētu debitoru parādu gadījumā;

3) maksātāja integrācija uzņēmumā, kuram viņš sniedz savus pakalpojumus. Integrācija uzņēmumā šā panta izpratnē ir darba vai atpūtas vietas esamība, pienākums ievērot uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumus un citas līdzīgas pazīmes;

4) maksātāja faktisko brīvdienu un atvaļinājumu esamība un to ņemšanas kārtības saistība ar uzņēmuma iekšējo darba kārtību vai citu uzņēmumā nodarbināto fizisko personu darba grafiku;

5) maksātāja darbība notiek citas personas vadībā vai kontrolē, maksātājam nav iespējas piesaistīt darbu izpildē savu personālu vai izmantot apakšuzņēmējus;

6) maksātājs nav pamatlīdzekļu, materiālu un citu saimnieciskajā darbībā izmantoto aktīvu īpašnieks (šis kritērijs neattiecas uz personīgo autotransportu vai atsevišķiem personīgajiem instrumentiem, kas izmantoti darba uzdevumu izpildei).

Aiznesat uz firmu šos jautājumus un palūdzat, lai pie visiem rakstiski paskaidro, ka uz jums (un viņiem) tas neattiecas un tad arī rīkojieties tālāk.

Un vēl pareizāk - paziņot VID un VDI par to, ka jūs spiež kļūt par pašnodarbināto.

Kad beigsies šī ņirgāšanās par cilvēkiem no uzņēmumu un VID puses? VID - tādā ziņā, ka viņi absolūti nereaģē uz šiem gadījumiem. Vienmēr cieš cilvēks, bet firmas tikai "optimizē un optimizē".

Jums, Inga, visizdevīgāk ir būt darba ņēmējam tajā kompānijā.
Andaz
Andaz 11.01.2018 09:29
27892 сообщения на сайте
Mans padoms - pasakiet savai "kompānijai", lai palasa Likumu par nodokļiem un nodevām.
Tajā ir pantiņš, kas draud par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.
Varbūt vairs Jums nepiedāvās iesaistīties krāpšanās afērā ar darbaspēka nodokļiem.
Aivars007
Aivars007 11.01.2018 09:31
26984 сообщения на сайте
Paldies par atbildēm! Šī nav Latvijas, bet gan ārvalstu kompānija un nodokļus maksā savā valstī. Cik saprotu, tas nav nelegāli. Es tieku pieņemts kā kontraktors (tāds kā frīlancers). Kādā veidā man būs mazāk nodokļu jāmaksā no ienāmukiem. Kā pašnodarbinātai personai vai kā mikrouzņēmumam. Tas ir tas, ko vēlos uzzināt.
Ingaserg
Ingaserg 11.01.2018 09:42
4 сообщения на сайте
www.ikl.lv - viss par šādiem gadījumiem.
Arī par iemāmukiem.
Aivars007
Aivars007 11.01.2018 09:44
26984 сообщения на сайте
Varbūt ir kāda info arī latviski par šo? Vai angliski?
Ingaserg
Ingaserg 11.01.2018 09:53
4 сообщения на сайте
Of course, I informed You about website, where You can read in Latvian.
What depends in English, please, ask Oscar, he knows better.
Aivars007
Aivars007 11.01.2018 09:54
26984 сообщения на сайте
Intresanti, kompānija veic saimiecisko darbību Latvijā?
Oscar
Oscar 11.01.2018 11:44
нет сообщений на сайте
Kad beigsies šī ņirgāšanās par cilvēkiem no uzņēmumu un VID puses? VID - tādā ziņā, ka viņi absolūti nereaģē uz šiem gadījumiem. Vienmēr cieš cilvēks, bet firmas tikai "optimizē un optimizē".
Andaz 11.01.2018 09:29
Lūk, to es arī ceru sagaidīt! Bet neredzu vēl gaismu tuneļa galā. Pagājušajā gadā man uzradās viens "mikrobs" , kam bija mēnesī tikai viens pakalpojumu rēķins izrakstīts vienai lielai kompānijai, "mikrobam" 5 darbinieki, tā vienīgā rēķina summa bija tik liela cik visiem algas jāmaksā. Un tā bija vairāki gadi pagājuši. GP netika iesniegti, vienu es sagatavoju un iesniedzu, kad sāku īpašnieku brīdināt, ka nav labi, pazuda momentā un vairāk nesūtīja bankas izrakstus man. Vienā brīdī jau bija sasniegts PVN maksāšanas slieksnis, par to VIDs brīdināja un lika reģistrēties, bet mani neviens neklausīja. Kas notika 2017.gadā, nezinu, bet Jūs domājat, ka VIDs viņus kaut kādi trobelē? Nekā!!! To es redzu EDS, kas pievienots man. Tajā pašā laikā, parastos saimnieciskās darbības veicējus mierīgi nīdē laukā kā sugu un vēl un vēl viss kas parastiem SIA nodokļu maksātājiem. Nezinu, kur un kas to MUN būšanu lobē vai kūrē, bet es arī uzskatu, ka tas ir noziegums.
Sandra48
Sandra48 11.01.2018 13:49
324 сообщения на сайте
Arī man viens optimizētājs bija. Jaunības dullumā centos palīdzēt kā spēju, kamēr pats gandrīz apdedzinājos. Tad padzinu. Vēra vaļā vienu firmu pēc otras, un visās bija parādi. Jo nodokļus jau maksāt negribēja. Labi, ka man samaksāja. Skatos "ģīmju grāmatā" joprojām optimizē un darbojas, tikai firma cita jau. Un arī tajā jau parādos.
Aivareno
Aivareno 11.01.2018 14:00
6641 сообщение на сайте
Pilns ar 'sama buxgalter'Ⓒ(Aivars007) un pilns ar 'sam biznesmen'.
Oscar
Oscar 11.01.2018 14:04
нет сообщений на сайте
Pilns ar 'sama buxgalter'Ⓒ(Aivars007) un pilns ar 'sam biznesmen'.
Oscar 11.01.2018 14:04
Jau var sastapt šo divu profesiju apvienojumu - `sam bugalter-biznesmen`.
Aivareno
Aivareno 11.01.2018 14:28
6641 сообщение на сайте
Tā arī neviens man nav atbildējis uz jautājumu. :/
Ingaserg
Ingaserg 11.01.2018 18:59
4 сообщения на сайте
Сienījamā Ingaserg, atbildēja jau, ka labāk šo shēmu neatbalstīt vispār.
Ant_lv
Ant_lv 11.01.2018 19:27
3494 сообщения на сайте
Tā arī neviens man nav atbildējis uz jautājumu. :/
Ingaserg 11.01.2018 18:59
Atbildu bez puķēm - tas ir likuma pārkāpums.
Un vēl pareizāk - paziņot VID un VDI par to, ka jūs spiež kļūt par pašnodarbināto.
Andaz 11.01.2018 09:29
Japaina
Japaina 11.01.2018 20:23
10269 сообщений на сайте
Ja jūsu darba devejs ir ārvalstnieks, tad jums ir vairāki varianti. Viens - reģistrēties par pašnodarbināto (saimnieciskās darbības veicēju), otrs - nodibināt uzņēmumu (IK, SIA).
Ar vāŗdu mikrouzņēmums dažkārt apzīmē divas dažādas lietas, īpaši jau nespeciālisti, tādēļ īsumā - ir mazkapitāla uznēmumi (sākotnējais pamatkapitāls mazāks nekā 2800 eur). Un ir mikrouznēmumu nodoklis. Šo nodokli var maksāt gan uzņēmumi, gan fiziskas personas.
Tādējādi ir iespējams būt par pašnodarbināto, kas maksā MUN un nekāds pretnostatījums vispār nesanāks.
Ilzex
Ilzex 12.01.2018 08:26
2676 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.