Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

5% VSAOI pašnodarbinātajiem un bērna kopšanas pabalsts К списку тем

5% VSAOI pašnodarbinātajiem un bērna kopšanas pabalsts
Labrīt, līdz šim bija tā- saimnieciskās darbības veicējs- jaunā māmiņa,atrodoties BKA un minimāli darbojoties savā darbības veidā-nesasniedzot MIN iemaksu objektu un nemaksājot VSAOI,varēja saņemt arī pilnu bērnu kopšanas pabalstu, jo netika uzskatīta par pašnodarbināto.
Cik saprotu, ar 2018.gadajanvāra mēnesi (pareizāk sakot, ar 2018.gada1.ceturksni)šīs personas būs uzskatāmas kā VSAOI veicējas, jo maksās 5 % no min objektu nesasniegušās summas. Līdz ar to VSAA var noņemt pilna izmēra bērnu kopšanas pabalstu?
Gramatvedibavgk
Gramatvedibavgk 31.01.2018 09:56
8 сообщений на сайте

Ответы (22)

Ka tik ienākums sasniegs 50 eiro, jāskrien reģistrēties un jāsāk maksāt šos 5%
Mu-maija
Mu-maija 31.01.2018 12:31
15861 сообщение на сайте
Labāk nedarīt neko vai darīt to nelegāli.
Ilma
Ilma 31.01.2018 15:44
30495 сообщений на сайте
Labāk nedarīt neko vai darīt to nelegāli.
Ilma 31.01.2018 15:44
Ne visi grib sadarboties ar nelegāli, nav izdevīgi.
Japaina
Japaina 31.01.2018 19:41
10269 сообщений на сайте
Cik saprotu, autoratlīdzības gadījumā uz vecuma pensiju attiecas izņēmums, ka nav jāmaksā 5% soc. iemaksas, bet kā ir vienkārši pašnodarbinātajam, kurš saņem arī vecuma pensiju? Viņam 5% ir jāmaksā ?
Aivareno
Aivareno 31.01.2018 20:18
6641 сообщение на сайте
VID atbild
Atbilstoši izmaiņām likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", ja pašnodarbinātas personas ienākumi mēnesī nesasniedz minimālās algas apmēru, tai ir jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) pensiju apdrošināšanai vismaz 5% apmērā. Vai šis nosacījums attiecināms arī uz pašnodarbināto personu, kam ir piešķirta vecuma pensija un kas vienlaikus ir darba attiecībās ar SIA – uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksātāju?

Pašnodarbinātajiem, kas nav autoratlīdzību saņēmēji, tāpat kā līdz šim, ja tās ienākumi mēnesī sasniedz vai pārsniedz minimālās algas apmēru, ir jāveic VSAOI no obligāto iemaksu objekta, kas ir brīvi izraudzīti ienākumi, kuri nav mazāki par minimālo algu.
Papildus obligātajām iemaksām, kas noteiktas līdzšinējā kārtībā, reizi ceturksnī ir jāveic VSAOI pensiju apdrošināšanai vismaz 5% apmērā no brīvi izraudzīto obligāto iemaksu objekta un faktisko ienākumu starpības.
Ja pašnodarbinātas personas ienākumi mēnesī nesasniedz minimālās algas apmēru, tai ir jāveic VSAOI pensiju apdrošināšanai vismaz 5% apmērā. Iemaksas pensiju apdrošināšanai var neveikt, ja pašnodarbinātā ienākumi taksācijas gadā nesasniedz 50 EUR.
Pašnodarbinātai personai, kam piešķirta valsts vecuma pensija, būs jāveic VSAOI pensiju apdrošināšanai vismaz 5% apmērā arī periodā, kad pašnodarbinātais ir darba attiecībās, izņemot zemnieku saimniecības īpašniekus, nekustamā īpašuma apsaimniekotājus, autoratlīdzības saņēmējus, kuriem piešķirta vecuma pensija vai I vai II grupas invaliditāte.
Japaina
Japaina 31.01.2018 20:27
10269 сообщений на сайте
Labāk nedarīt neko vai darīt to nelegāli.
Jā....tiešām,laikam labāk nedarīt neko. Labi, ka ir šāds forums, kur savas domas apstiprināt, jo VSAA jaunajai māmiņai ir pateikts-pagaidām strādājiet, jo mums nav vēl skaidrojuma, kā tas viss atspoguļosies uz pabalsta aprēķinu. Man atkal šķiet, ka viss ir skaidrs- pēc 1. ceturkšņa atskaitēm, pabalstu pārrēķinās,jo izmaksāt šajā gadījumā varēja tikai 30%, kā strādājošam vecākam.
Gramatvedibavgk
Gramatvedibavgk 01.02.2018 08:26
8 сообщений на сайте
Līdz ar to VSAA var noņemt pilna izmēra bērnu kopšanas pabalstu?

Lūk šis ir jautājums.
Ilma
Ilma 01.02.2018 10:45
30495 сообщений на сайте
Ilma, domāju, ka tieši tā arī notiks. Un tas šīm māmiņām, būs diezgan smags finansiāls zaudējums, jo pārrēķins būs par 3 mēnešiem un visdrīzāk arī par 4., jo kamēr sagaidīs zvanu no VSAOI, neviena vēl nebūs attapusies un darbību noslēgusi.
Gramatvedibavgk
Gramatvedibavgk 01.02.2018 10:51
8 сообщений на сайте
Es arī domāju, ka tieši tā arī notiks- būs smags zaudējums, jo ne uz ko labu neceru.
Taču varbūt noteicošais būs - nesasniedzot MIN iemaksu objektu un nemaksājot VSAOI,t.i. nemaksajot VSAOI tieši no MIN iemaksu objekta un 5% uz to neattieksies.
Vēl jau ir laiks gaidīt līdz 1.cet.atskaitesiesniegsanai.
Ilma
Ilma 01.02.2018 11:28
30495 сообщений на сайте
Svaigas ziņas no VSAA, beidzot arī viņiem ir skaidrojums par jauno nodokļu ietekmi uz pabalstiem. 5% iemaksas netiks ņemtas vērā pie pabalsta piešķiršanas vai izmaksāšanas, ja pašnodarbinātais negūst vismaz 430 eur ienākumus un nemaksā VSAI pēc pilnas pašnodarbinātā likmes.
Gramatvedibavgk
Gramatvedibavgk 05.02.2018 10:47
8 сообщений на сайте
5% iemaksas netiks ņemtas vērā pie pabalsta piešķiršanas vai izmaksāšanas,
Gramatvedibavgk 05.02.2018 10:47
Par to es vispār nešaubījos, jo skaidri taču definēts - 5 % ir pensiju apdrošināšanai.
Aivareno
Aivareno 05.02.2018 10:57
6641 сообщение на сайте
Paldies par skaidrojumu.
Ilma
Ilma 05.02.2018 11:11
30495 сообщений на сайте
Albina
Albina 05.02.2018 11:25
64700 сообщений на сайте
Par to es vispār nešaubījos
Aivareno 05.02.2018 10:57
Var būt arī zināms, vai būs darba stāža pieaugums , kamēr maksa 5%, bet nesasniedz vismaz 430 eur ienākumus un nemaksā VSAI pēc pilnas pašnodarbinātā likmes?
Sbe
Sbe 05.02.2018 11:39
1236 сообщений на сайте
Ja pašnodarbināta persona pieņems darba darbinieku un turpinās izrakstīt rēķinus un saņemt naudu kontā. Arī zaudēs pilna izmēra bērnu kopšanas pabalstu?
Elecbird
Elecbird 05.02.2018 11:59
2639 сообщений на сайте
Manuprat tā.
Darbiniekus pieņemt var. Tam maksā algu, kas ir izdevumi.
VSAOI maksā no ieņēmumu - izdevumu starpības un ja šī starpība nesasniegs min.430,- EUR , tad nezaudēs pilna apmēra bērna kopšanas pabalstu pēc iepriekšējā skaidrojuma.
Ilma
Ilma 05.02.2018 12:23
30495 сообщений на сайте
Tad iespēja pieņemt darbinieku kaut uz minimālo - minimālo algu un izrakstīt rēķinus arī uz minimālo summu, lai tomēr vismaz ir legāla apkalpošana.
Elecbird
Elecbird 05.02.2018 13:35
2639 сообщений на сайте
Jā var. Tad ieņēmumi - izdevumi būs 0 un VSAOI neūs jamaksā nemaz.
Ilma
Ilma 05.02.2018 15:45
30495 сообщений на сайте
Jā, šī ir interesanta tēma. Es arī esmu bērnu kopšanas atvaļinājumā, parasti strādāju gan kā darba ņēmējs, gan kā pašnodarbinātais (ZS). Man ir nolīgts pārvaldnieks uz bērna kopšanas laiku, saņemu vecāku pabalstu. Likās, ka visam jābūt kārtību. Bet te ZS kontā ienāk nauda par kokmateriāliem un tie nav saistīti ar lauksaimniecību, tātad jāpiemēro citas saimnieciskās darbības izdevumi un jāskatās vai starpība nebūs lielāka par 430... Un tad vēl jāgaida - vai tiešām nepārrēķinās - vēl šaubos
Ingamo
Ingamo 26.02.2018 18:32
198 сообщений на сайте
Jā, šī ir interesanta tēma. Es arī esmu bērnu kopšanas atvaļinājumā, parasti strādāju gan kā darba ņēmējs, gan kā pašnodarbinātais (ZS). Man ir nolīgts pārvaldnieks uz bērna kopšanas laiku, saņemu vecāku pabalstu. Likās, ka visam jābūt kārtību. Bet te ZS kontā ienāk nauda par kokmateriāliem un tie nav saistīti ar lauksaimniecību, tātad jāpiemēro citas saimnieciskās darbības izdevumi un jāskatās vai starpība nebūs lielāka par 430... Un tad vēl jāgaida - vai tiešām nepārrēķinās - vēl šaubos
Ja ir pārvaldnieks, tad uz Jums tas vairs neattiecas, jo neskaitaties vairs tad kā pašnodarbinātā.
Ilma
Ilma 26.02.2018 19:26
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.